Otoczeni przez idiotów

2014-06-04
9788380321946
Małgorzata Maruszkin
Wielka Litera
Małgorzata Maruszkin manipulacja człowiek DISC osobowość idiota rozwój ludzie komunikacja analityczne myślenie
Omgiven av idioter
poradniki
9788380321946
Małgorzata Maruszkin

Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek pomyśleć o kimś "ale idiota"? 😏

Thomas Erikson w swoim poradniku przedstawia 4 typy osobowości: czerwony, żółty, zielony i niebieski. Każda z tych grup posiada swój charakterystyczny zbiór cech.
Autor pokazuje nam różnice między danymi kolorami, pokazuje jak należy komunikować się z danym typem osobowości, wskazuje mocne i słabe strony a...

Ciekawa pozycja. Przeczytana jednym tchem. Napisana lekkim językiem, zrozumiała, przyjemna. Można z niej dużo wynieść i odnieść do rzeczywistości.

Uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę. Prostym językiem przekazane jest wiele informacji, które zdecydowanie pomagają zrozumieć poszczególne typy osób w naszym otoczeniu. Książka ułatwia życie i komunikację, a ogranicza nerwy.

Trochę się zawiodłem na tej książce. To w zasadzie taki dłuższy poradnik mówiący o tym jak radzić sobie z otaczającymi nas osobami, które należą do jednej z czterech grup osobowości. Jednak czy są to porady praktyczne? Być może, ale miałem problem żeby przebrnąć przez tą książkę, momentami była surowa, nudna i bardzo ogólnikowa.
Za dużo coachingowego lania wody.

bardzo dużo się można dowiedzieć i odkryć, dlaczego niektórzy znajomi nas wkurzają, albo nie możemy zrozumieć ich postępowania

W bardzo fajny i zrozumiały, myślę, że dla każdego poradnik, opisujący różne typy osobowości, wraz z instrukcją postępowania z każdym z osobna. Czy nie zdążyło się wam nigdy, że nie potrafiliście nawiązać z kimś kontaktu? Najczęściej w takich wypadkach myślimy... jaki beznadziejny przypadek.. co za idiota... Każdy z nas jest inny, to oczywiste., ale zdarzają się...

Co do tej książki mam mieszane uczucia.
Pierwsza połowa książki była w porządku. Czytało mi się ją dobrze.
Druga połowa zaczęła mnie trochę nudzić i zmuszałam się do czytania, ponieważ autor pisał o tym co już wiem i trochę zagadnienia się powtarzały.
Pozytywnie zaskoczył mnie test na końcu w którym czytelnik może się sprawdzić.
Ogólnie książka pozwoliła mi dowiedzieć...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo przydatna, zachęca do refleksji i analizy swoich relacji z otoczeniem. Z pewnością przekażę ją swojemu zespołowi. Pomogła mi lepiej współpracować i zrozumieć siebie oraz inne osoby w pracy. Ta książka realnie wpłynęła na moje życie i poprawiła jego jakość - mniej nerwów, więcej zrozumienia :)

Oceniam i piszę recenzji dla całego zestawu tj. "Otoczeni przez idiotów", "Otoczeni przez psychopatów", "Mój szef jest idiotą". To co napiszę jest wspólne dla wszystkich pozycji.

Z samą oceną to się mocno wahałem, bo jeżeli chodzi o przydatność materiału to nawet 11/10, w mojej oceni pozycja obowiązkowa. Natomiast sposób przedstawienia to ok. 4/10.

Książka jest opisem...

Książka fajna. Tylko dlaczego ja muszę być zielonym?

Dyskusje

1 003