Mówili, że jest piękna

Okładka książki Mówili, że jest piękna Michel Bussi
Okładka książki Mówili, że jest piękna
Michel Bussi Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
On la trouvait plutôt jolie
Świat Książki
2018-06-20
2018-06-20
Maria Braunstein, Natalia Krasicka
Maria Braunstein Natalia Krasicka

Jedna ze słabszych książek Bussiego jakie czytałam.

Jedna ze słabszych książek Bussiego jakie czytałam.

Bardzo powolna, zbierałam się do niej na kilka razy i za każdym razem odpływałam myślami. Przeczytana w 1/3 i tyle mi wystarczy. Być może się rozkręca, ale nie jestem pewna czy chcę na to czekać.

Trudny i zwracający uwagę temat jednak... historia na nim oparta nie porwała mnie, ciężko było się wciągnąć. Jakoś dopiero od połowy szczerze się zainteresowałam. Jest kilka udanych zwrotów akcji i ciekawych zarysów bohaterów. Patrząc całościowo myślę, że zakończenie nie satysfakcjonuje mnie w pełni.

Autor wybrał trudny temat... w który nie potrafiłam się wciągnąć. Nie lubię, gdy w treści jest tyle "politykowania" i roztkliwiania się nad przemyśleniami bohaterów.

Jest to pierwsza książka Michela Bussi, którą miałam przyjemność przeczytać. Nazwisko intrygowało mnie od jakiegoś czasu, ale przez ilość zapasów na półce, ciągle odsuwałam na później sięgnięcie po jego powieść. Okazja się przytrafiła, gdyż dostałam prezent – kolejny udany. Mimo bardzo zróżnicowanych, a także skrajnie negatywnych opinii, czytałam z wielką przyjemnością, biorąc poprawkę na różne gusta i guściki...

C.D.: https://czytany-blog.blogspot.com/

To pierwsza książka tego autora, po którą sięgnęłam i o dziwo planuję kolejne. Książka do około 300str nieco mnie nudziła, mało "akcji", śledztwo niezbyt posuwające się do przodu, więc i czytelnik krąży w kółko. Może to też wina stylu autora, którego nie pokochałam.

Ciekawym jest fakt, że od początku znamy mordercę. Autor prowadzi przez życie kobiety, a jej sekrety odkrywamy baardzo powoli, zbyt powoli, więc można samemu się ich domyślić.

Książka pokazuje oblicze handlu ludźmi oraz rodziny, na której piętno to odbija się w następnym pokoleniu.

Ciekawe osobowości postaci, piękny wygląd vs. wewnętrzne rozterki, przeżyte dramaty i skarb. Przeklęty...

Chyba jedna z gorszych tego autora. Historia nie wciąga, dłuży się.

Chyba jedna z gorszych tego autora. Historia nie wciąga, dłuży się.

Czytając, cały czas miałam nadzieję, że jakoś się rozkręci. Z trudem przeczytałam do połowy.... Potem się poddałam i tylko przeleciałam wzrokiem strony, żeby wiedzieć jak się kończy. A ja nigdy nie zostawiam książki niedokończonej! Nawet jeśli jest średnio ciekawa - zawsze kończę, to co zaczęłam. W całym życiu, trafiła mi się tylko jedna książka tak wybitnie nudna, że ją odłożyłam po przeczytaniu 2/3. Ta pozycja jest drugą w mojej historii czytania, której nie przeczytałam w całości, bo by mnie zanudziła na śmierć.
Obiecywano czytelnikowi uwaga(!): "przytłaczającą powieść, brawurowe śledztwo, nieznany motyw, niezwykły zwrot akcji i MOCNO zaskakujący finał" - przytłaczająca była tylko nuda podczas czytania, motyw znany od pierwszych rozdziałów, śledztwo, że pożalsięboże, zwrot akcji może i był, ale 1 tyci malutki, a finał wcale nie był zaskakujący, a co dopiero mocny. Nie polecam!

Świetna książkę. Niesamowita akcja. Trzyma w napięciu niemalże do ostatniej strony. Polecam

Książka silnie nawiązuje do emigrantów. Oprócz tego jest wątek dwóch zabójstw. Matka trójki dzieci Leyli przedstawia swą dramatyczną historię z młodości, gdy była dzieckiem, potem oślepła i sprzedawała swoje ciało na operacje. Potem była walka o wydostanie się do "lepszego świata". Próby znalezienia lokum i pracy aby ona i dzieci były razem. Walka o normalność.
Wątek kryminalny dotyczył jej córki a przemytem imigrantów zajmował się jej starszy syn. Natomiast młodszy 10-letni przebywał u swych dziadków.
Dobra powieść poruszająca ważne tematy.

Wątek...

• Michel Bussi