Deszczowa noc

Katarzyna Kasterka
miłość lojalność odwaga przebaczenie

Podobała mi się.

Na półkach: , , , , ,

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że uwielbiam wszystko co napisała Jodi Picoult. Fantastyczna, wciągająca, wzruszająca i zapadająca w pamięć.

Co prawda społeczna sceneria tej historii jest mocno naciągana: współczesne amerykańskie miasteczko z całą powaga kultywujące szkockie tradycje klanowe sprzed wielu wieków. Na szczęście charakterystyczny styl i bogaty język autorki pozostały na swoich miejscach. Akcja jak zwykle meandruje co rusz odkrywając przysypane piaskiem czasu zdarzenia i chwile z przeszłości, tej...

W przypadku tego tomu mamy nie jeden, a dwa tematy: eutanazja oraz zdrada. Po prawdzie ciężko byłoby czytać tą książkę, gdyby chodziło jedynie o eutanazję, więc nie wciąga od samego początku. Książka życiowa, w końcu niewierność i choroby to coś, z czym ludzie stale mają do czynienia. Nie podobało mi się jedynie zakończenie, w przypadku innego, oceniłabym książkę wyżej.

Książka ciekawa, akcja dwuwątkowa w małym miasteczku w stanach. Tematyka ciekawa - zabójstwo z miłości, a ponadto zdrada, strata zaufania ... nie mniej jednak jest na razie najsłabsza książka tej autorki jaką czytałam.

Ciężko mi się czytało.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Picoult jest znaną i cenioną pisarką. Moja przygoda z jej twórczością rozpoczęła się od książki „Bez mojej zgody”, na której podstawie nakręcono film. Po lekturze tej pozycji od razu zabrałam się za kolejne powieści i tak dotarłam do „Deszczowej Nocy”.

Na samym początku autor stawia nam bardzo trudne pytanie. A mianowicie - co zrobiłbyś dla ukochanej osoby? Wielu z nas,...

Ponoć najlepsze powieści Jodi Picoult jeszcze przede mną, tak wynika z ocen na LC. Stąd moja na 7 gwiazdek, żebym miała jeszcze czym dysponować w przyszłości :)
Trudne tematy: prawa do śmierci, zdrady, miłości obezwładniającej..
Świetnie zarysowane portrety głównych bohaterów dramatu, wnikliwie ale z dystansem. Nie mam pojęcia jaki stosunek do nich ma Autorka i to mi się...

Jedna ze słabszych książek Jodi. Momentami się nudzilam, opisy nieco za długie. Główny wątek, jakże ważny, został przycmiony przez romans Cama, z którego ostatecznie nic nie wynika. Allie która nie moze mężowi wybaczyć zdrady, jednak z nim zostaje, bo jest wręcz zaslepiona miłością do niego. Sama postać Allie mnie irytowala - zapatrzona bezgranicznie w męża, który tak...

Znowu jestem wzruszona, zła, zawiedziona, rozczarowana, pełna nadziei, zadowolona i to wszystko dzięki jednej książce.

Dyskusje

2 431