Tajemnica Noelle

2012-08-07
2011-04-26
Agnieszka Barbara Ciepłowska-Kwiatkowska
Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

"Tajemnica Noelle" to opowieść pełna intryg, której niełatwo się oprzeć. Pomimo nieco przesadzonych kłamstw i przypadków, książka wciąga brawurowo. Prosty język ułatwia szybkie czytanie, a ciekawy pomysł fabuły wciąż trzyma w napięciu. Choć nie wszystko jest idealne, całość składa się w fascynującą podróż. Polecam dla tych, którzy lubią tajemnicze historie z nutką niespodzianek! 📚✨ #TajemnicaNoelle #DianeChamberlain #Książki #CzytanieWarto

Piękna książka. Przeszłość i teraźniejszości połączone w fabule. Polecam!

Piękna książka. Przeszłość i teraźniejszości połączone w fabule. Polecam!

Bardzo wciągający początek, ale coraz więcej tajemnic i kłamstw powoduje, że przy końcu czułam już ich przesyt.

Tara i Emerson próbują rozwiązać zagadkę śmierci swej przyjaciółki Noelle, która popełniła samobójstwo. Szukają odpowiedzi co skłoniło ją do takiego kroku. Noelle jako położna pomagała przyjść na świat wielu dzieciom. Opisywała każdy poród w swoim pamiętniku. Kiedy pamiętnik wpada w ręce przyjaciółek ukazuje zmarłą w całkiem innym świecie .

Na stypie okazuje się, ze od kilku lat Noelle nie odnawiała licencji, choć praktykowała i nie wiadomo gdzie była zatrudniona. Podobno urodziła kiedyś dziecko, co zaszokowało przyjaciółki.

Poszukując prawdy, Tara i Emerson, odkrywają tajemnice, które wywołują żal, smutek a niekiedy przynoszą jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Kobiety wpadają na trop jej tajemnic. Te tajemnice zmienią życie ich córek Jenny i Grace …
Nieprzewidywalna i pełna tajemnic . Polecam !

Na stypie okazuje się, ze od...

2064

Przyznaję, zaskoczyła mnie ta książka. Wzbraniałam się trochę przed nią, dwa razy odkładałam, a ostatecznie przepadłam, pokochałam i przypomniałam sobie, dlaczego tak bardzo chciałam jeszcze do autorki wrócić.

Książka rozwija się wolno i zapewne wielu to zniechęci, ale Chamberlain ma już taki styl i choć początkowo trochę się nudziłam, to stan ten szybko minął. Po dosyć rozległym wprowadzeniu i zaznajomieniu nas z historiami tak wielu osób poszło z górki, a mi pozostało tylko łączyć fakty w osłupieniu. Wielowątkowa, wielowarstwowa historia, w których nic nie jest czarno białe, a ostatecznie zaskoczenie i tak mnie zmyliło i zbierałam szczękę z podłogi.

I to właśnie tak bardzo lubię w książkach autorki - do tej pory poznałam tylko trzy, ale trzy zupełnie od siebie różne, dziejące się w innych miejscach i dotyczące innych problemów. Tu nie ma schematów, nie ma utartych ścieżek. Nigdy nie wiesz, co cię spotka, kogo poznasz i co tym razem rozerwie twoją duszę I tylko pozostaje w zadumie uświadamiać sobie fakt, że tak różne powieści napisała jedna kobieta.

Początek bardzo wciągający, ale niestety fabyla nieco naciąganą i przewidywalna.

Tytuł powinien brzmieć "Tajemnice Noelle" bo sporo ich nagromadziła... Trzyma w napięciu i chce się jak najszybciej rozwiązać zagadki. Diane po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Oceniam tę książkę na 11 gwiazdek. Jest bardzo wciągająca i trudno się od niej oderwać. Zaliczam ją do ulubionych książek. Polecam gorąco jej lekturę!!!

Nie, Diane Chamberlain nie jest autorką dla mnie. :)

Nie, Diane Chamberlain nie jest autorką dla mnie. :)

• Diane Chamberlain