Tajemnica Noelle

Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Na kanwie odkrywania przez przyjaciółki Noelle przyczyn jej zaskakującego samobójstwa – toczy się opowieść o relacjach między matką a córką, relacjach trudnych, skomplikowanych i pełnych nieporozumień albo o relacjach pełnych zrozumienia i akceptacji. Są w jej opowieści dzieci zdrowe i dzieci umierające, dzieci biologiczne i adoptowane i takie o których samych początkach życia być może nic nie wiadomo. Głównymi bohaterkami są jednak nie dzieci, tylko ich matki, matki przepełnione miłością do swoich dzieci. I nie tylko do swoich dzieci. Przyjaciółki Tara i Emerson kochają Noelle, z którą przyjaźnią się od lat młodości i myślą, że wiedzą o niej wszystko, myślą, że Noelle jest szczęśliwa, zrealizowana, pełna planów na przyszłość. A tu nagle Noelle popełnia samobójstwo. Nic tego nie zapowiadało. Tara i Noelle próbują dociec – dlaczego? Co przeoczyły? Powoli z ich prywatnego śledztwa wyłania się inna Noelle niż ta, którą znały. Jednocześnie autorka przeplata historię wątkami wspomnień samej Noelle. Historia staje się coraz bardziej zrozumiała…

„Tajemnica Noelle” to kryminał, ale kryminał o miłości i przyjaźni, o poczuciu obowiązku, ale również o łamaniu zasad i konsekwencjach. Historia świetnie zapisana i ułożona. Jedyne zastrzeżenie jakie miałabym, to to, że autorka sięga do tak głębokich tematów, że nie da się tego ogarnąć bez spłycenia.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Tajemnica Noelle" to opowieść pełna intryg, której niełatwo się oprzeć. Pomimo nieco przesadzonych kłamstw i przypadków, książka wciąga brawurowo. Prosty język ułatwia szybkie czytanie, a ciekawy pomysł fabuły wciąż trzyma w napięciu. Choć nie wszystko jest idealne, całość składa się w fascynującą podróż. Polecam dla tych, którzy lubią tajemnicze historie z nutką niespodzianek! 📚✨ #TajemnicaNoelle #DianeChamberlain #Książki #CzytanieWarto

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna książka. Przeszłość i teraźniejszości połączone w fabule. Polecam!

Piękna książka. Przeszłość i teraźniejszości połączone w fabule. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wciągający początek, ale coraz więcej tajemnic i kłamstw powoduje, że przy końcu czułam już ich przesyt.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tara i Emerson próbują rozwiązać zagadkę śmierci swej przyjaciółki Noelle, która popełniła samobójstwo. Szukają odpowiedzi co skłoniło ją do takiego kroku. Noelle jako położna pomagała przyjść na świat wielu dzieciom. Opisywała każdy poród w swoim pamiętniku. Kiedy pamiętnik wpada w ręce przyjaciółek ukazuje zmarłą w całkiem innym świecie .

Na stypie okazuje się, ze od kilku lat Noelle nie odnawiała licencji, choć praktykowała i nie wiadomo gdzie była zatrudniona. Podobno urodziła kiedyś dziecko, co zaszokowało przyjaciółki.

Poszukując prawdy, Tara i Emerson, odkrywają tajemnice, które wywołują żal, smutek a niekiedy przynoszą jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi. Kobiety wpadają na trop jej tajemnic. Te tajemnice zmienią życie ich córek Jenny i Grace …
Nieprzewidywalna i pełna tajemnic . Polecam !

Na stypie okazuje się, ze od...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznaję, zaskoczyła mnie ta książka. Wzbraniałam się trochę przed nią, dwa razy odkładałam, a ostatecznie przepadłam, pokochałam i przypomniałam sobie, dlaczego tak bardzo chciałam jeszcze do autorki wrócić.

Książka rozwija się wolno i zapewne wielu to zniechęci, ale Chamberlain ma już taki styl i choć początkowo trochę się nudziłam, to stan ten szybko minął. Po dosyć rozległym wprowadzeniu i zaznajomieniu nas z historiami tak wielu osób poszło z górki, a mi pozostało tylko łączyć fakty w osłupieniu. Wielowątkowa, wielowarstwowa historia, w których nic nie jest czarno białe, a ostatecznie zaskoczenie i tak mnie zmyliło i zbierałam szczękę z podłogi.

I to właśnie tak bardzo lubię w książkach autorki - do tej pory poznałam tylko trzy, ale trzy zupełnie od siebie różne, dziejące się w innych miejscach i dotyczące innych problemów. Tu nie ma schematów, nie ma utartych ścieżek. Nigdy nie wiesz, co cię spotka, kogo poznasz i co tym razem rozerwie twoją duszę I tylko pozostaje w zadumie uświadamiać sobie fakt, że tak różne powieści napisała jedna kobieta.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początek bardzo wciągający, ale niestety fabyla nieco naciąganą i przewidywalna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł powinien brzmieć "Tajemnice Noelle" bo sporo ich nagromadziła... Trzyma w napięciu i chce się jak najszybciej rozwiązać zagadki. Diane po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oceniam tę książkę na 11 gwiazdek. Jest bardzo wciągająca i trudno się od niej oderwać. Zaliczam ją do ulubionych książek. Polecam gorąco jej lekturę!!!

1 257
    1 058