Tajemnica Noelle

Agnieszka Barbara Ciepłowska-Kwiatkowska
Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Przyznaję, zaskoczyła mnie ta książka. Wzbraniałam się trochę przed nią, dwa razy odkładałam, a ostatecznie przepadłam, pokochałam i przypomniałam sobie, dlaczego tak bardzo chciałam jeszcze do autorki wrócić.

Książka rozwija się wolno i zapewne wielu to zniechęci, ale Chamberlain ma już taki styl i choć początkowo trochę się nudziłam, to stan ten szybko minął. Po dosyć rozległym wprowadzeniu i zaznajomieniu nas z historiami tak wielu osób poszło z górki, a mi pozostało tylko łączyć fakty w osłupieniu. Wielowątkowa, wielowarstwowa historia, w których nic nie jest czarno białe, a ostatecznie zaskoczenie i tak mnie zmyliło i zbierałam szczękę z podłogi.

I to właśnie tak bardzo lubię w książkach autorki - do tej pory poznałam tylko trzy, ale trzy zupełnie od siebie różne, dziejące się w innych miejscach i dotyczące innych problemów. Tu nie ma schematów, nie ma utartych ścieżek. Nigdy nie wiesz, co cię spotka, kogo poznasz i co tym razem rozerwie twoją duszę I tylko pozostaje w zadumie uświadamiać sobie fakt, że tak różne powieści napisała jedna kobieta.

Tytuł powinien brzmieć "Tajemnice Noelle" bo sporo ich nagromadziła... Trzyma w napięciu i chce się jak najszybciej rozwiązać zagadki. Diane po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Oceniam tę książkę na 11 gwiazdek. Jest bardzo wciągająca i trudno się od niej oderwać. Zaliczam ją do ulubionych książek. Polecam gorąco jej lekturę!!!

Kupiłem ostatnio tę książkę dla Mamy na "Dzień Kobiet", szukałem czegoś typowo babskiego.Oczywiście postanowiłem sam zweryfikować, czy dobrze trafiłem z lekturą.Ta powieść Diane Chamberlain mocno przypominała mi "Bez mojej zgody".Tu też był motyw śmiertelnie chorej dziewczynki i siostry, która mogła być dawcą szpiku.Jednak aby do poznania sióstr w ogóle doszło, pisarka utkała zagmatwaną i ciekawą fabułę.Motyw rozdziałów,gdzie każdy jest pisany z perspektywy innego bohatera, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie.Najlepiej było zastosowane w sadze "Pieśń lodu i ognia", przynajmniej na mój gust.Tajemnice z przeszłości, śmierć noworodka i zamiana dzieci, sprawy sercowe, szukanie własnej tożsamości przez bohaterów, przyjaźń.To wątki typowe dla babskiej literatury, jeśli akcja nie dotyczy akurat romansów.Lubię raz na jakiś czas sięgnąć po takie książki, zwłaszcza jeśli są dobrze napisane.Dla kobiet może to być wyciskacz łez, dla mnie niezobowiązująca rozrywka.I prawdę mówiąc wolę od czasu do czasu taką babską powieść, niż pełne akcji powieści sensacyjne, które kompletnie są poza moją sferą zainteresowań.Polecam głównie płci żeńskiej.

Napisana bardzo lekko, czyta się przyjemnie. Zawsze coś się dzieje może dlatego taka szybko przerzucają się stronice. Historia sama w sobie dobra, jednakże na początku książki stawiane jest więcej pytań dlaczego? a finalnie wszystko sprowadzone jest do jednego poszukiwania....

Moje pierwsze zetknięcie z twórczością autorki. Jestem mile zaskoczona. Przez książkę się po prostu płynie.

Powieść opowiada o losach kobiet, które zmagają się ze swoimi problemami oraz ze śmiercią swojej najlepszej przyjaciółki, która popełniła samobójstwo. Próbują dowiedzieć się, co skłoniło Noelle do takiego kroku. Poszukując prawdy odkrywają tajemnice, które wywołują żal, smutek a niekiedy przynoszą jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi.

Piękna literatura kobieca o przyjaźni, miłości, trudach dnia codziennego, tajemnicach, które odkryte potrafią czasem mocno namieszać. Powieść nieoczywista, zaskakująca, napisana lekkim i przyjemnym w odbiorze stylu. Czytało mi się ją naprawdę dobrze i z przyjemnością poznam inne książki autorki.

Piękna, wzruszająca książka o przyjaźni i macierzyństwie. Czasami kobiety myślą, że wychowują swoje dzieci, a wcale tak nie jest. Noelle popełnia samobójstwo. Zaskakuje tym swoje przyjaciółki Emerson i Tarę. Dla Tary to kolejny cios, bo
kilka miesięcy temu straciła męża. Tara ma córkę Grace. Emerson ma córkę Jenny. Noelle była dobrą położną. Pomagała Tarze przy porodzie. Kobiety wpadają na trop jej tajemnic. Te tajemnice zmienią życie ich córek Grace i Jenny.
Czy położna może być matką zastępczą? Kim jest tajemnicza Anna?
Książka skłania do refleksji nad życiem.
Polecam.

Nie, nie dla mnie ta książka. Wydumana, daleka od życia, typowy "wyciskacz łez". Tego nie znoszę najbardziej. Nie rozumiem dlaczego pewne książki tak ludzi wzruszają a ja cholera, jak słup soli, jakaś niewzruszona, niewspółczująca czy co? Zastanawiam się wtedy mocno czy jeszcze mam serce na właściwym miejscu :)
Powiem tak: książkę dobrze się czyta, płynnie i czysto. To duży plus.  Lekturę szczególnie polecałabym matkom nastoletnich córek. Może przyda się w codziennych zmaganiach ?

Powiem tak: książkę dobrze się czyta, płynnie i czysto. To...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie, Diane Chamberlain nie jest autorką dla mnie. :)

Nie, Diane Chamberlain nie jest autorką dla mnie. :)

Początek bardzo wciągający, ale niestety fabyla nieco naciąganą i przewidywalna.