W pierścieniu ognia

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2) Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura młodzieżowa
Catching Fire
2018-10-17
2009-01-01
Data 1. wydania:
2009-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz igrzyska śmierć przygoda trylogia literatura amerykańska dystopia

Bunt czy niebunt? Oto jest pytanie 🤔
Katniss po zwyciężonych igrzyskach wraca do domu. Może wtedy na początku myślała: "Hurra. To już koniec problemów, co najmniej dotyczących mnie i moich najbliższych". Jednak ... To nie takie łatwe. Już podczas Igrzysk dowiedzieliśmy się, że sytuacja w Kapitolu do najprzyjemniejszych nie należy. Powstanie wisiało na włosku i wystarczyłaby...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z lepszych książek jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie.

Książka nie jest już taka fajna jak pierwsza część, chociaż nie jest najgorsza. Spodziewałam się czegoś lepszego. Nowe postacie są bardzo ciekawe, co jest dużym atutem tej książki.

Po przeczytaniu pierwszej części, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, spodziewałam się czegoś lepszego.
Od samego początku sądziłam, że Igrzyska Śmierci mogłyby skończyć się na jednej książce, jednak nie skreślałam jej kontynuacji.
Przed chwila ja skończyłam, a nie pamiętam połowy akcji która tam się wydarzyła.
Samo czytanie szło mi dość opornie, już na początku...

"Catching fire"
Something about the plot:
Katniss Everdeen survived the Hunger Games. Now the Capitol wants revenge.
Against all odds, Katniss Everdeen and Peeta Mellark are still alive. Katniss should be relieved, but now there are whispers of a rebellion against the Capitol - a rebellion that Katniss and Peeta may helped create.

As the nation watches Katniss and Peeta,...

o mamo, to było genialne. Nie wiem co powiedzieć, ale jedynym słowem to polecam, na razie te dwa tomy były genialne, muszę jak najszybciej sięgnąć po 3 tom. Jeśli ktoś tego nigdy nie czytał, to zalecam do przeczytania. Super historia, wciąga od pierwszego słowa, nie możesz się oderwać, ale gdy już przestajesz nie możesz przestać o tym myśleć. Zarwałam nocki, żeby tylko to...

Wszystkie części są świetne, ale w pierścieniu ognia najlepsza.

Druga część jest równie dobra jak pierwsza. Nie ma poczucia ciągnięcia tematu na siłę. Jest równie ciekawa może nawet bardziej. Główna bohaterka jest jednocześnie wkurzająca i ciekawa.

Książka całkowicie dorównuje pierwszej części. WOW. Początek dość słaby, ALE CO SIE POZNIEJ DZIEJE TO HIT. Jak zwykle, nie nudzimy się przez ani sekundę, książka jest wciągająca i niemożliwie ciekawa. Nie da się od niej oderwać!

Moim zdaniem świetnie pokazuje totalitaryzm młodym ludziom,

45 884
    12 039