W pierścieniu ognia

Suzanne Collins Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2)
32180 ocen 2025 opinii
literatura młodzieżowa 360 str.
Catching Fire
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Kolekcja 70 lat Empik
Media Rodzina
literatura młodzieżowa
Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz igrzyska śmierć przygoda trylogia literatura amerykańska dystopia

Catching Fire

Kup książkę

Opinie [2 025]

Na półkach: , , , , ,

HMMMM SŁŁŁABAAA BARDZOOO
PRZESŁUCHAŁAM, BO BYŁAM W BIBLIOTECE I JĄ POŻYCZYŁAM ALE CIĘŻKO SZŁO TAK JAK I Z OSTATNIM TOMEM TEJ SERII

Moim zdaniem jest to najlepsza część z całej trylogii. Pełna akcji i trzymająca w napięciu fabuła nie pozwala na chwilę przerwy od lektury. Główna bohaterka nieświadoma planów, jakie się wokół jej osoby utworzyły, walczy o przetrwanie w kolejnej odsłonie Igrzysk Śmierci. Jeśli chodzi o romans, to jest tutaj typowy trójkąt, jednak nie jest on oklepany i nie przysłania treści...

Na półkach: , , , , , , ,

Moja ocena:
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Przesłuchałem. Dużo gorsza od pierwszej części. Wszystko to samo co w pierwszej części, brakowało czegoś co mnie zaskoczy.

Katniss po wygranej w igrzyskach myśli, że teraz jej życie będzie przynajmniej częściowo normalne i spokojne. Nic bardziej mylnego! W kolejnych, jubileuszowych igrzyskach udział wezmą poprzedni zwycięzcy - co oznacza że dziewczyna musi ponownie stanąć na arenie. Gra toczy się o wysoką stawkę, jaką jest życie każdego z 24 uczestników. Czy Katniss podoła nowemu wyzwaniu?

Wiecie co, jestem po prostu za stara na te książki. Albo za dużo o nich czytałam i narosło we mnie za dużo oczekiwań.

Główny zarzut: za dużo ship wars.

Naczytałam się Dyskursu o tym, że wojny shippingowe narosłe wokół książki/filmu to w zasadzie dokładnie taka medialna propaganda, jaką Collins sportretowała w swojej trylogii i że powieści wcale nie są o tym, z kim...

Początek jest dość ciekawy, część z igrzyskami bardzo przypomina tom pierwszy i przez to pół książki robi się dość przewidywalna. Dopiero na końcu pojawia się nieoczekiwany zwrot akcji.

Co można innego powiedzieć niż tylko to, że to na prawdę niesamowita kontynuacja serii? Nie potrzeba wielu słów by opisać to jak się zmienia główna bohaterka, jak fabuła toczy się na początku jak wagonik parowozu, by dalej stoczyć się niczym prawdziwy rollercoaster.
Co prawda co do Katniss nadal mam niesamowicie mieszane uczucia bo nie wiem czy ją lubię czy częściej mam...

Audiobook, język angielski.

Kontynuacja Hunger Games trzyma poziom. Losy zrzucone na bohaterów zapierają dech w piersi i choć jestem mężczyzną przypadła mi do gustu.
Oczywiście rozterki nastolatki, która w momencie zagrożenia życia myśli o pocałunkach najchętniej bym wyciął, jednak biorę pod uwagę audiencję powieści.
Czytało się przyjemnie i chciałem szybko złapać za...

Nieco gorsza niż część pierwsza. Na plus na pewno szerzej rozbudowana psychika bohaterki, widać, że Katniss dorasta. Z drugiej jednak strony mam wrażenie, że historia jest rozbudowywana trochę na siłę - jakby autorka nie do końca wiedziała, co jeszcze się zdarzy i jak część się zakończy.

Dyskusje

42 630