W pierścieniu ognia

Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 2) Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura młodzieżowa
Catching Fire
2018-10-17
2009-01-01
Data 1. wydania:
2009-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz igrzyska śmierć przygoda trylogia literatura amerykańska dystopia
32927 ocen 2039 opinii

Opinie [2 039]

Po tym, jak w trakcie Głodowych Igrzyskach zwycięża dwoje zawodników, w niektórych z dystryktów ludzie zaczynają się buntować przeciwko władzy. Katniss, aby nikt niewinny już nie zginął, staraja się złagodzić sytuację, jednak przypadkowo tylko pogarsza sprawę. Wśród ludzi trwają bunty. Kapitol postanawia się ostatecznie zemścić... Katniss i Peeta ponownie znajdą się w...

Hmmmm mam mieszane uczucia.
Czy w ogóle warto to czytać?
--------------------------------------------------------------
Pierwsza część podobała mi się nieziemsko. Bardzo szybko skończyłam ją czytać, a sam pomysł na fabułę i świat pochłonął mnie do reszty. Dlatego też sięgnęłam po drugi tom. Niestety według mnie był o wiele słabszy.

Książka zaczyna się dosyć ciekawie....

Jedna z moich ulubionych trylogii.Te emocje,wykreowanie postaci i świata sprawia,że wyciągam się i z zapałem śledzę losy i martwię się o bohaterow,przeżywam to wszystko z nimi.Nie da się tego czytać bez wczuwania się w ich pozycję.

Książka wciągnęła mnie dopiero na stronie 175. ( książka ma 359 stron)Początek strasznie mozolny i mało się w nim dzieje poza paroma przebłyskami, które nas wciągają. Jednak może warto było się przemęczyć przez ten początek aby naszym oczom ukazała się fantastyczna fabuła, która wciąga nas do swojego świata i nie chce wypuścić. Wówczas książkę czyta się mega przyjemnie, i...

W ciągu kilku dni przeczytałam kolejną książkę autorstwa Suzanne Collins pod tytułem” Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia ”. Po raz kolejny mamy przyjemność poznania dalszych losów Katniss Everdeen i Peety Mellarka. Z tym, że po 74 Igrzyskach Głodowych. Na samym początku książki dowiadujemy się, że główni bohaterowie wybierają się na Tournée Zwycięzców. Pod czas, którego...

Napisana z rozmachem, ale moim zdaniem i dużą dozą przesady. Podobała mi się, ale znam lepsze.

Schemat z poprzedniej części delikatnie powtórzył się, jednak autorka dała radę poprowadzić historię tak, że nie odczuwało się, że czyta się drugi raz to samo. Zakończenie jednak kompletnie mnie rozczarowało, spodziewałam się czegoś lepszego :/

Zupełnie nie podoba mi się pomysł organizacji kolejnych igrzysk. Moim zdaniem, można było zupełnie inaczej połączyć bohaterów z 13 dystryktem. I rozwinąć 3 cześć, aby czytelnik lepiej poznał bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po prostu wybitna. Nie potrzeba nic więcej mówić na jej temat.

Jest to jedna z moich ulubionych trylogii i książek w ogóle. Idealnie wykreowani bohaterowie, cały czas coś się dzieje, utożsamiamy się z bohaterami i odnosimy wrażenie, że żyjemy w tym świecie. Jest to książka, którą czyta się po nocach.

Dyskusje

43 703