Raj na kredyt

Krystyna Bezubik Wydawnictwo: Studio Suite77 literatura piękna
Studio Suite77
2017-04-01
2017-04-01
powieść proza poetycka powieść inicjacyjna

O "Raju na kredyt" nie pisze się łatwo. Bo jest on cholernie bolesny. Przypomina o marzeniach, planach ambicjach, które mamy albo które mieliśmy i... No właśnie. Co z nimi zrobiliśmy?

Czy tytuł doktora otworzy przed bohaterką nowe możliwości? Czy poczuje się lepszą i bardziej wartościową?. I czy zdobycie go warte było wszystkich wyrzeczeń?
W książce fantazja i metafizyka miesza się z rzeczywistością i trudno czasem odróżnić co dzieje się naprawdę a co tylko w wyobraźni bohaterki. Nie ma tu tajemniczych zbrodni, ani zapierających dech w pierwsi akcji policyjnych ani nawet wielkiej romantycznej miłości. Ale mimo to (albo właśnie dlatego) warto poświecić kilka godzin na jej przeczytanie (jest krótka).

Nastrojowa i refleksyjna opowieść o marzeniach nauczycielki szkoły podstawowej, która wierzy, że zdobycie doktoratu zmieni jej życie. Nie podziela tej wiary jej otoczenie. Dyrektor szkoły uważa, że to strata czasu (po co to Pani, nie lepiej zapisać się na podyplomowe bibliotekarstwo?). życiowy partner też tego nie rozumie (ale chyba trochę jej tego doktoratu zazdrości)....

Książka Krystyny Bezubik pozwala wzlecieć ku wyżynom. Przenosi w świat wyobrażeń o rzeczywistości. Dodaje skrzydeł tym, którzy marzą o zmianie. Wiara czyni cuda i ten cud autorka przedstawiła w zadziwiająco sensowny, głęboki i przemyślany sposób. Nie ma nieważnych słów. Nie istnieją. Za to jest świat skomasowany w pragnieniach, nie zawsze wyrażanych werbalnie.
Jak pokazać taki świat? Zajrzyjcie do książki "Raj na kredyt". Polecam wszystkim , którzy szukają odmienności w przeżywaniu, doświadczaniu i chcą być zmuszani do przemyśleń.
Moim zdaniem warto zapoznać się z tą lekturą!

Jak pokazać...

Polecam. To piękna książka o marzeniach. Bardzo szybko się ją czyta, miło i przyjemnie. Może nie odpowiadać każdemu, jednak tym którzy lubią powieści o podążaniu za własnymi marzeniami serdecznie polecam zapoznanie się z tą pozycją. Dzięki niej możemy odkryć w sobie ukryte siły i zebrać sporą garść motywacji.

Czekam na kolejne pozycje autorki :)

Czekam na kolejne pozycje autorki :)

Niezwykła i lekko surrealistyczna podróż przez życiowe decyzje, jakie chyba każdy z nas musi kiedyś podjąć.

zakochana

zakochana

• 2017

Dodaj cytat z książki Raj na kredyt