Mister Romance

Okładka książki Mister Romance Leisa Rayven
Okładka książki Mister Romance
Leisa Rayven Wydawnictwo: Ovation Cykl: Masters of Love (tom 1) literatura piękna
Masters of Love (tom 1)
Ovation
2017-04-30
2017-04-30
099538472X

"Wszyscy chcą czuć się wyjątkowi, czy są gotowi się do tego przyznać, czy nie. A w życiu chodzi o kochanie bez ograniczeń oraz pozwolenie, żeby ktoś kochał nas w zamian. W każdym razie o to powinno chodzić. Reszta jest drugorzędna"

"... ci, którzy nie skaczą z klifów, mają sto procent mniej szans na upadek, niż ci, którzy to robią"

Eden Tate marzy by wreszcie napisać artykuł, który wybije się na czołówki i zapewni jej dziennikarską karierę o jakiej marzy. Gdy dowiaduje się, że wśród bogatych, wpływowych kobiet króluje Pan Romantyczny, czyli Max Riley, który za pieniądze spełnia fantazje o wymarzonych randkach, postanawia zdemaskować mężczyznę. Mężczyzna robi wszystko, by nie ujawniać swojej tożsamości, uparcie przekonując kobietę o pozytywnych aspektach swojej działalności. Niestety Eden widzi w nim jedynie naciągacza, który mami rozpuszczone damy wizją miłości, która jej zdaniem nie istnieje. Max proponuje jej układ - Eden wybierze się z nim na trzy randki i jeśli się w nim zskocha, zrezygnuje z artykułu, jeśli nie, powie jej wszystko, co kobieta chce wiedzieć. Oboje zaczynają grę, której finał trudno przewidzieć. Max jak nikt potrafi manipulować kobietami, ale szybko orientuje się, że zaczyna czuć do Eden duzo więcej niż by chciał. Musi jednak przekonać cyniczną dziennikarkę, że miłość istnieje na prawdę.

"Pan Romantyczny" to fantastyczny romans, pokazujący jak bardzo każdy potrzebuje w swoim życiu miłości. To opowieść pełna ciepła, dobrego humoru, fantastycznie skonstruowanych, inteligentnych dialogów i emocji, które lawirują między skrajnościami. Leisa Rayven wykreowała naprawdę bardzo atrakcyjnie czytelnicze bohaterów. Zarówno Eden jak i Max dźwigają na swoich barkach bagaż trudnych doświadczeń, którymi nie chcą dzielić się z innymi. Oboje pozornie są zadowoleni ze swojego życia. I chociaż Max wierzy w szczęśliwą miłość, sam jej nie odnalazł. Wlewający się z Eden sceptyzm staje się bardzo silnie napędzającym go motorem do udowodnienia jej, że samotność nie może dawać szczęścia. Oboje stopniowo odrywają coraz więcej kłębiących się w nich uczuć, oboje zmuszeni zostaną do zmierzenia się z brakiem zaufania, a w przypadku Eden także uwierzenia w samą siebie, dostrzeżenia i co jeszcze trudniejsze uwierzenia, że może być dla kogoś bardzo cenną osobą. Wspaniałą postacią w tej historii jest babcia Eden, której nie da się nie uwielbiać, a której postać także dostarcza wielu emocji i wzruszeń. To książka, która czyta się niemalże jednym tchem dlatego bardzo Wam ją polecam

Eden Tate marzy by wreszcie napisać...

Cudowna, lekka, z poczuciem humoru. Zakochasz się w Maxie, polubisz Eden. Czytajcie.

Książka kupiona w ciemno.
Tym razem nie zawiodła mnie.
Świetna powieść. Polecam.

Książka kupiona w ciemno.
Tym razem nie zawiodła mnie.
Świetna powieść. Polecam.

Nawet nie spodziewałam się tak dobrej lektury, świetny pomysł na fabułę, fakt domyślałam się troszkę niektorych rzeczy ale mimo wszystko dobrze sie czytalo przygod Eden i Pana Romantycznego Maksa, polecam cos w stylu Hitcha z Will Smithem ❤️

Eden Tate to 25-letnia dziennikarka, która niestety nie spełnia się w swojej pracy. Codziennie musi pisać chwytliwe, krótkie artykuły nie mające zbytniej wartości. A Eden chce coś osiągnąć i robić coś więcej niż robi, a do tego potrzebuje dobrego tematu. Idealny do tego będzie Pan Romantyczny – mężczyzna, który daje kobietom namiastkę romansu bez rozkoszy cielesnej.

Max Riley to przystojny mężczyzna znany jako Pan Romantyczny. Tak naprawdę jego tożsamość jest tajemnicą, ale to właśnie on potrafi sprawić, że kobieta czuje się wyjątkowa i wspaniała. Wymarzona randka i docenienie kobiety, właśnie te dwa aspekty sprawiają, że spotkanie z tym mężczyzną jest niezapomniane.

Eden chcąc odkryć prawdziwego Maxa zgadza się na pewien układ. Eden pójdzie z nim na trzy randki i wtedy oceni, czy jego praca ma sens. Kobieta nie spodziewa się, jak bardzo mężczyzna zamiesza w jej życiu i pokaże jej, że miłości wystarczy dać tylko szansę.

Pan Romantyczny to romantyczna historia, która pokazuje, że czasami trzeba zburzyć mur, którym okryło się własne serce. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Eden to kobieta, która przyjemność odkrywała w seksie, a uczucia nie były jej do niczego potrzebne. Nikt nie wie, że za jej zachowaniem kryją się demony przeszłości. Max to z kolei mężczyzna, którego historia nie jest przyjemna, a oddając kobietom cząstkę swoich ról chce odpokutować to, co spotkało jego własną matkę. Wtedy nie rozumiał swoich błędów, teraz ma szansę je naprawić.

Pierwszy tom Masters of Love to podróż po różnych obliczach romansu. Eden pozwala się pochłonąć Max’owi, który stara się jej pokazać, że to co robi nie jest wcale, a wręcz pomaga kobietom poczuć się po prostu docenionymi. W dobie dostępności wszystkiego, co chcemy zapominamy o wielu rzeczach, a tak naprawdę, aby komuś pomóc wystarczy dobre słowo i okazanie chociaż małego zainteresowania. Właśnie to robił Max – starał się pokazać, że każda kobieta jest wiele warta i nikt nie prawa mówić jej inaczej.

Eden i Max musieli przejść długą drogę, aby poznać siebie oraz własne zalety i wady. Jednak oboje zasługiwali na szczęście, po tym co przeszli w przeszłości.

Max...

Historia jest spójna, dialogi są realistyczne i często zabawne, a więzi między bohaterami namacalne. Bardzo fajnie wykreowana postać kobieca, jest niezależna, jej relację z partnerami są raczej krótkotrwałe. Pana romantycznego czytało się bardzo szybko. Autorka ma dość lekki styl.

Całkiem fajnie się czytało.

Całkiem fajnie się czytało.

To było naprawdę dobre…
Naprawdę książka pozytywnie zaskakiwała mnie na każdym kroku. Nie była tak przewidywalna, jak sądziłam.
Będę miała tę historię gdzieś w sercu.

To było naprawdę dobre…
Będę miała tę historię gdzieś w sercu.

Szukasz czegoś lekkiego ale bez przesadnych scen łóżkowych ani głupiutkich postaci? Ta pozycja jest dla Ciebie!

Pomimo że okładka i opis są dość oryginalne, wnętrze jest naprawdę interesujące. Dostajemy ciekawą i złożoną fabułę, której główną osią jest pościg dziennikarki za nieuchwytnym "Panem Romantycznym" - bożyszczem bogatych mieszkanek NY.
Nic w tej książce nie jest, takie jak się wydaje - główna bohaterka mimo że w sumie inteligentna dziewczyna, podejmuje zdecydowanie dziecinne decyzje. Nasz romantyczny książę, ma mroczną przeszłość i jeszcze mroczniejszą motywacje by zajmować się tym czym się zajmuje. Kilka elementów fabuły jest nieco naciągniętych ale docenić należy bardzo interesujące kreacje bohaterów drugoplanowych ( kaczka skradła mi serce, a przyszłości chce być jak Nana),zaskakujące zwroty akcji i wzruszające sceny.
Co jest miłe, to także to, że mamy tu tylko zwykłe życiowe problemy - nie ma wielkiego dramatu który prowadzi nas do zaskakującego, choć przewidywalnego końca. Po prostu życie, co jest miłą odskocznią od przerysowanych wydarzeń w innych lekturach. Zdecydowanie polecam!

Nic w tej książce nie...

Dosyć interesująca pozycja. Ciekawy wątek, chociaż ten eksperyment oparty na manipulacji. Niemniej myślę, że to by działało na kobiety w rzeczywistości. Minus jest taki, że o ile u niej było wiadomo jak sprawa wygląda, tak u niego cały czas była ta nuta niepewności, czy to nie jest tylko gra. I tu się okazuje, że jestem nieufna.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.