Brat Elia. Stygmatyk, który sfotografował Jezusa

biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo M
2016-01-01
2016-01-01
religia religioznawstwo chrześcijaństwo stygmatycy mistycyzm

Dość krótka lektura mówiąca nieco o postaci włoskiego stygmatyka - brata Elia Cataldo. Przyznam, że wcześniej nic o nim nie słyszałem, mimo że, jak się okazało, odwiedzał już Polskę. Brat Elia jest stygmatykiem i w książce dowiadujemy się co nieco o jego życiu. Poznajemy też anegdotkę, z której wziął się tytuł książki. Brat Elia odwiedzany był przez wielu ludzi, pielgrzymów...

Historia życia brata Elii przedstawiona w tej niewielkiej książce, jest tak niezwykła, że aż trudno w nią uwierzyć. Ponieważ brat Elia żyje i kościół ostrożnie podchodzi do jego wizji, stygmatów i cudów, mnie również ta historia nie przekonuje do końca. Pozostaję z mieszanymi uczuciami, choć całym sercem bym chciała wierzyć, że to prawda.

• Męczennicy i święci
  • Chcę w prezencie