Franciszek. Biografia papieża

papież Franciszek Kościół Watykan
biografia, autobiografia, pamiętnik
Krzysztof Stopa, Krystyna Kozak, Zofia Pająk
papież Franciszek Kościół Watykan

Papież Franciszek jest bardzo ważną postacią w życiu każdego myślącego katolika. Biografie Tornielliego można przeczytać, ale nie jest ona jakimś wybitnym dziełem w tej dziedzinie. Można powiedzieć że jest tak skromna jak sam Ojciec Święty...

Nie jest to typowa biografia. Autor, znany watykanista, pisarz i dziennikarz włoski, zna papieża Franciszka osobiście.
Biografia rozpoczyna się współcześnie od czasu sprzed konklawe. Tornielli dużo uwagi poświęca wyborom papieży na przestrzeni dziejów historii Kościoła i abdykacji Benedykta XVI.
Szeroko rozpisuje się na temat ostatniego konklawe, jego klimatu w kontekście...

• Religia
  • 2013