Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Okładka książki Gdzie jest skrzynia z karabinami?
Artur Pacuła Wydawnictwo: Dream Books literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Gdzie jest skrzynia z karabinami?
Dream Books
2017-02-08
2017-02-08
przygoda skarby młodzież przyjaźń wakacje poszukiwanie

Igor spędza wakacje u swojego wujka Michała który jest młodym i obiecującym himalaistą .Chłopak twierdzi , że będą to nudne wakacje ale wszystko zmienia się za sprawą now poznanego kolegi Krzyśka . Dziadek Krzyśka jest starszym panem z wiele ma tajemnicami. Jedną z nich jest zagadka ukrycia skrzyni z karabinami . Igor i jego kolega postanawiają odnaleźć tajemniczą skrzynie...

Wspaniała książka pełna przygód i pełnych emocji zwrotów akcji . Tym razem główny bohater zostaje wysłany przez swojego tatę na wakacje do jego brata, który mieszka w Katowicach. Igor podchodzi bardzo sceptycznie do wyjazdu. Jednak gdy odrazu po przyjeździe poznaje kompanów do gry w piłkę nożną , zaczyna pozytywnie myśleć i wcześniejsze złe przeczucia odchodzą na dalszy...

Igor niebawem ma wyjechać do wujka do Katowic. Wcale mu się to nie podoba, jednak innego zdania jest jego kolega z obozu wspinaczkowego i kuzynka. Oni mu zazdroszczą, że nie spędzi wakacji w domu, pojedzie do dużego miasta oraz pozna wujka, który jest młodym humanistą.
Mimo początkowej niechęci Igor jedzie i niedługo po przyjeździe poznaje Krzyśka, z którym się szybko...

Wakacje w pełni, początkowo obóz wspinaczkowy, a teraz co? Nudny wyjazd do Katowic? Ale co tam robić? Takie oto rozterki ma Igor, którego tato wysyła na dwa tygodnie do Katowic, do wujka. Chłopak nie jest z tego faktu zadowolony, w drodze ciągle narzeka, co ciekawego może dziać się w Katowicach i jakich ciekawych ludzi może tam spotkać. Zapewne nic się nie wydarzy...

Już...

Muszę powiedzieć, że akcja tej powieści toczy się naprawdę szybko, dzięki czemu samo przeczytanie książki też nie trwa zbyt długo. Wyraźnie czuć w niej klimat wakacyjnej przygody, a to chyba coś co każdy lubi! Poza tym, przez ponad 300 stron mamy do czynienia z przemiłymi bohaterami. Żaden z nich mnie nie irytował, a t w moim przypadku zdarza się bardzo rzadko!
Sama zagdaka...

Wakacje wakacjami, ale skarby same się nie odnajdą, o czym przekonali się dobitnie po raz kolejny bohaterowie przygodowej serii Artura Pacuły. Tym razem nieco powiększona ekipa poszukiwaczy spotyka się w Katowicach, aby odnaleźć zaginioną skrzynię z karabinami, ukrytą przez pradziadka ich nowo poznanego kolegi i oczyścić jego dobre imię.

Mamy tu wszystko, czego można...

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Idealna książka dla młodzieży, żeby więcej było na naszym rynku to może wzrost czytelników by się powiększył ?
Zagadki i tajemnice napisane bardzo fajnym stylem :) Spodoba się dużym i tym całkiem małym :)

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ zachęcił mnie do tego opis. Czy żałuję? Zdecydowanie nie. To świetna, przygodowa opowieść dla młodzieży którą można przeczytać jednym tchem:)

• Lit. polska
  • 2018