rozwiń zwiń

Szekspirowskie miasto. Eseje

Okładka książki Szekspirowskie miasto. Eseje
Wystan Hugh Auden Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Biblioteka Mnemosyne publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biblioteka Mnemosyne
The Shakespearian City
słowo/obraz terytoria
2016-01-01
2016-01-01
esej historia literatury Szekspir

Eseje Audena na temat dzieł elżbietańskiego mistrza to okazja, by spojrzeć na nie z odkrywczej perspektywy.

Tom otwiera szkic, w którym Auden wyjaśnia źródło aktualności dramatów elżbietańskiego dramaturga i powody, dla których jego dzieło można interpretować na tak różne sposoby, jak dokonano tego przez stulecia od jego śmierci; pokazuje też wpływy dramaturgii greckiej i średniowiecznej na pisarstwo artysty ze Stratfordu.

dalsza część recenzji

Dodaj cytat z książki Szekspirowskie miasto. Eseje