Prorocy znad Fiordu Wieczności

Kim Leine Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Don Kichot i Sancho Pansa literatura piękna
Profeterne i Evighedsfjorden
Agata Lubowicka, Justyna Haber-Biały
W.A.B.
Grenlandia hazard XVIII w. literatura duńska misjonarz pastor poszukiwanie sensu życia samotność wierzenia wspomnienia
Profeterne i Evighedsfjorden
literatura piękna
Agata Lubowicka, Justyna Haber-Biały
Don Kichot i Sancho Pansa

Oficjalne recenzje i

Fizjologia upadku

[ 3 ] Link do recenzji

Przemęczyłam, to chyba najlepsze określenie na pokonywanie każdej kolejnej strony tej książki. Zaczyna się całkiem nieźle. Morten opuszcza dom, kształci się w Kopenhadze i te początki jego samodzielnego funkcjonowania mogą się trochę kojarzyć z malarstwem niderlandzkim złotego wieku. Mamy tu portrety bohaterów, pejzaże miasta i okolic, sceny rodzajowe z jednej strony...

Nie podołałam jej do końca...

Bardzo podobała mi się ta książka. Ciekawi bohaterowie a przede wszystkich pierwszoplanowa postać pastora Mortena. W tle wiele historii o kolonizacji Grenlandii i bezdusznym podejściu Duńczyków do "dzikich". Wyraźne zaznaczenie różnice kulturowych i wszystkich tego następstw. Jak dla mnie oby jak najwięcej takich książek. Polecam :)

Na półkach: , , , ,

Prawdopodobnie największe czytelnicze rozczarowanie tego roku.
Starcie dwóch kultur, duńska kolonizacja Grenlandii? Gdzieś tam nieśmiało pomyka, choć jak sam autor przyznaje w posłowiu – większość jest wytworem jego fantazji. Taka rola pisarza, kwestia więc: jak to napisał.
Uniwersalna opowieść? Raczej wtórna. Mocna, niekiedy brutalna? W opisie raczej dosadna, a często...

Dyskusje

• Ebook
  • Seria Don Kichot i Sancho Pansa - Do zdobycia
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Powieść Obca
  • Historia