Chapel Hill

1993-01-01
83-85761-01-2
Elżbieta Bojarska-Olejnik
romans Chapel Hill

Ciekawy pomysł na fabułę to zbyt mało, abym przyznała więcej niż pięć gwiazdek. Gdyby mocno skrócić tę powieść, a więc wyrzucić wiele niepotrzebnych zdań i fragmentów, byłaby szansa na interesujący Harlequin.

Okładka totalnie nie zachęca. Książka jest rewelacyjna. Czyta się ja jednych tchem. Nie mogłam się doczekać zakończenia, które mnie po drodze bardzo zaskoczyło...

Okładka i oprawa książki kompletnie mnie nie zachęciła i sama nie zdecydowałabym się po nią sięgnąć, ale kiedy już trafiła w moje ręce nie mogłam się od niej oderwać. Historia wciągająca, do bólu przejmująca, zaskakująco przebiegła i wzruszająca. Nie rozczarował mnie nawet happy-end typowy dla tego typu gatunku.
Współczułam głównej bohaterce, utożsamiałam się z nią, a jednocześnie nie wyobrażałam sobie być w tak trudnej sytuacji. Okoliczności jej wypadku i śpiączki okazują się być bowiem dość okrutne. Rzadko się wzruszam czytając, jednak ta pozycja wycisnęła ze mnie sporą dawkę łez i różnorodnych emocji; szok i niedowierzanie.
Miła odmiana od współczesnych tanich romansideł. Idealna dla wrażliwców oraz według mnie - zdecydowanie godna polecenia wszystkim!

Współczułam głównej bohaterce, utożsamiałam się z nią, a...

• 2002
  • Przeczytane 2002