Egzotyczna księżniczka

Okładka książki Egzotyczna księżniczka
Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 9) literatura piękna
literatura piękna
Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 9)
Im Land Der Weissen Wolke
Sonia Draga
2015-10-27
2015-10-27
Anna Krochmal
Saga rodzina Nowa Zelandia

Do kolejnego tomu Sagi Nowozelandzkiej nie trzeba było długo mnie namawiać, ponieważ jak tylko skończyłam tom numer 8 to natychmiast sięgnęła po tom numer 9, wiedziona tylko i wyłącznie ogromną ciekawością co też wydarzyło się dalej.

Tym razem na scenę wkracza nowa postać - Wiliam Martyn, który to przybywa z Irlandii do Queenstown w poszukiwaniu złota i nie wiem dlaczego ale nie zapałam do niego niestety nawet namiastką sympatii.
Nie zdziwiło mnie zatem gdy Martyn spotkawszy na swej drodze Elaine, córkę Rubena i Fleurette, postanawia ją w sobie rozkochać. No właśnie "postanawia"! Nie został rażony piorunem miłości czy czegoś podobnego tylko chłodno przekalkulował sobie związane z tą znajomością korzyści. Jego ambitny plan jest bardzo prosty, bowiem postanawia wżenić się w te dobrze sytuowaną rodzinę.

W tym samym czasie Gwyneira wraz ze swoją wnuczką Kury-maro-tini, czyli córką Paula i Maoryski Maramy planują wyjazd w odwiedziny do Fleurette. Kury'a słynie ze swych artystycznych zdolność i przede wszystkim ze swej egzotycznej urody, która urzeka każdego napotkanego mężczyznę i to bez wyjątku.

Czy Martyn pozostanie obojętny na wdzięki Kury i zrealizuje swój chłodny plan, to już pozostawiam w tajemnicy.
W każdym bądź razie losy całej tej trójki potoczą się bardzo burzliwie i na pewno popłynie nie jedna łza, jak i grzmotnie nie jedna błyskawica nienawiści.

Nie zdziwi Was zapewne fakt że oczywiście wciągnęła mnie ta książeczka tak bardzo, że połknęłam ją w jedną noc - na szczęścia dla mnie następujący po niej dzień był wolny od pracy. Polecam tę sagę zatem nadal i niezmiennie.

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joanna

Dodaj cytat z książki Egzotyczna księżniczka