Prawdziwy mężczyzna

Okładka książki Prawdziwy mężczyzna
Sarah Lark Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 6) literatura piękna
literatura piękna
Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 6)
Im Land Der Weissen Wolke
Sonia Draga
2015-10-06
2015-10-06
Anna Krochmal
Saga rodzina Nowa Zelandia

Byłam tak zafascynowana poprzednim tomem, że natychmiast sięgnęłam po kolejny i od razu się zdenerwowałam.

Po szaleńczym ataku Geralda na synową, Lucas wyprowadził się z domu, a właściwie to po cichu uciekł z niego zostawiając żonę w momencie, gdy najbardziej go potrzebowała. Strasznie mnie to zirytowało, ale na szczęście no i jak to w powieściach bywa w miarę czytania sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i przestają być tylko biało czarne.

Lucas po ucieczce z domu nie może nigdzie zagrzać miejsca i ku mojemu zaskoczeniu ima się przeróżnych tak zwanych męskich zajęć. Zatrudnia się na statku wielorybników, potem zarabia jako łowca fok, a w końcu wyucza się zawodu cieśli i okazuje się być w tym niezłym fachowcem.

Niestety jego kolejny pomysł poszukiwania złota wraz z przyjacielem okazuje się tragiczny w skutkach. Podczas podróży Lucas umiera, ale jednocześnie spełniając jedno ze swych najskrytszych marzeń. Przyjaciel natomiast zupełnie przez przypadek dowiaduje się o jego pochodzeniu i wyrusza by powiadomić rodzinę o tym nieszczęśliwym wypadku.

Przyznam, że początkowo byłam poirytowana postępowaniem Lucasa ale z drugiej strony i w miarę czytania stwierdziłam że jednak nie mogło być inaczej. Kunszt literacki autorki po raz kolejny mnie zaskoczył i oczywiście sprawił, że już nie mogę doczekać się kolejnych przygód tej rodziny.

Zatem do zobaczenia w kolejnym tomie mówię im.

Pozdrawiam serdecznie
Zaczytana Joana

Dodaj cytat z książki Prawdziwy mężczyzna