Tajemniczy ogród

Opinie [1 094]

Bardzo piękna i pokrzepiająca książka. Mam wrażenie, że po lekturze "Tajemniczego ogrodu", człowiekowi staje się lżej na duszy, a świat jawić się mu zaczyna jako źródło nieopisanego piękna i radości.
Niekiedy powieść zdaje się sentymentalną i nawiną, ale może te jej cechy, czynią ją tak chwytającą za serce. Kiedy czytam "Tajemniczy ogród" sama chciałabym przenieść się na...

Piękna książka o przemianie, przyjaźni i nadziei. Została napisana z myślą o młodszych czytelnikach, ale dorosły również może się na niej dobrze bawić i doznać wzruszenia.

To nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim przywilej móc czytać tak piękne książki. Cudowna baśń, w której dominuje potęga Natury, zwana przez bohaterów "czarami". No i przekład Jadwigi Włodarkiewicz z 1914 r., istne arcydzieło! Jaka cudowna polszczyzna! Kto jeszcze używa słowa "bona" na określenie opiekunki do dziecka? Dla samej warstwy językowej warto sięgnąć po tę...

Czytana w czasach dziecinstwa, dorastania i w czasach poznej mlodosci. Jedyna taka do ktorej wspomnieniami wraca sie zawsze i wszedzie. Przepiekna

Dość wciągnęłam się w tą książkę. Intrygująca historia. Przeczytałam to jako lekturę szkolną bo inaczej pewnie bym po nią nie sięgnęła. Nie popełnijcie mojego błędu i ją przeczytajcie od serca!

DLa mnie Była na początku nudna później zaczęła się rozkręcać.

Jak na lekturę szkolną naprawdę ciekawa :) polecam

146/2020 (A)

Co tu dużo pisać. Przepiękna literatura, córka słuchała jak zaczarowana. Dobrze, jak dzieci poznają też starszą literaturę.

Piękna, ponadczasowa historia. Nie była moją lekturą w szkole, ale pamiętam, że i tak ją przeczytałam.

Dyskusje

32 775