ROZWIŃ ZWIŃ

Dom na Wyrębach (tom 1)
Videograf II
2008-01-01
2008-01-01
horror literatura polska stary dom Polska duch kobieta tajemnica Lubelszczyzna mężczyzna dom strzyga

więcej Więcej

Solidny tytuł i klimatyczny, ale też trochę rozwleczony...

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknem. Idylla. Powieść utrzymana w klimacie grozy, lekkie pióro autora sprawiło, że czułam się jakbym była tam na miejscu i widziała na własne oczy wszystko to w czym uczestniczył narrator. Bardzo dobra książka, polecam❤❤❤❤❤.

Fenomenalnie dziwnie intrygująca książka :) Sama nie wiem co mnie w niej urzekło, bo horror to to z pewnością nie jest, akcji nie ma tam żadnej a i wierzeń ludowych jak na lekarstwo... A jednak oderwać się ciężko. Bohaterzy dziwni, a jednak ciekawi i aż żal, że nie będzie ich w kolejnych częściach, bo które jednak zamierzam sięgnąć ;)

Raczej nie horror aczkolwiek do przeczytania. Bohater jest momentami nudny i irytujący, a ksiazka troche napompowana zbędnymi opisami. Nie wiem na czym polega jej fenomen, bo lektura na pewno nie jest klasycznym horrorem a jednak czyta się milo I przyjmnie I nawet ośmielę się stwierdzić, że mocno wciąga. Daje 6 za zbędne opisy i troche za mało horroru w horrorze

Akcja bardzo intrygująca, jednak bardzo mała jej ilość. Spodziewałam się mrożących krew w żyłach opisów oraz zdarzeń, podczas gdy jedynie końcówka mnie poruszyła. Bardzo słaby horror, raczej mocniejsza obyczajówka czy dramat. Jednak powieść czyta się szybko, dość wciągająca, ostatecznie - lekko mnie zawiodła.

Jedyne co straszne to są strasznie długie opisy wszystkiego, połowa książki nic w zasadzie się nie dzieje całość bardzo rozwleczona można by było zamknąć w godzinie.

Na okladce tej ksiazki nie widzialam ostrzezen ze jest straszna i by nie czytac jej po zmroku.
Pierwsze pare stron przeczytane wieczorem, orientuje sie ze przeciez jestem sama w domu ... i wymiekam. Odrzucam wrecz ta ksiazke i czekam na powrot domownikow. Potem nie ide spac i pochlaniam ja w jedna noc. Wspaniala, przerazajaca, totalnie w moim klimacie jesli chodzi o...

Ta powieść to jakiś fenomen... Bo jak wytłumaczyć fakt, że teoretycznie uważam ją za bardzo przeciętną, z dupkowatym bohaterem, który albo jeździ sobie w tę i z powrotem, albo siedzi i się upija; właściwie nic się tam nie dzieje, a oderwać się nie mogłam... A na dodatek klikam 7 gwiazdek, i mam wrażenie, że robię to całkiem świadomie... Gdyby autor bardziej zagłębił się w...

Wpadła w moje ręce przypadkowo. Przystąpiłem do lektury bez jakiegokolwiek rozeznania o autorze i książce. I jestem pozytywnie zaskoczony. Nieźle napisana historia ze znanym motywem w wielu książkach i filmach pt:" wprowadzamy się do domu, w którym straszy". Mimo iż temat znany aż do znudzenia to ogólna ocena pozytywna. Jednak nie nazwałbym to powieścią grozy... Bardziej...

Świetnie napisany horror o człowieku który po rozwodzie zakupuje dom w przysiółku Wyręby gdzieś na wschodnich rubieżach kraju. Od czasu przeprowadzki nawiedzają go coraz to nowe niezwykłe historie, które prowadzą do odkrycia wydarzeń, które nie mogą zajść w "normalnym, rzeczywistym" świecie.

3 665
    1 611