Dom na Wyrębach

Stefan Darda Cykl: Dom na Wyrębach (tom 1) horror 336 str.
Videograf II
horror
horror literatura polska stary dom Polska duch kobieta tajemnica Lubelszczyzna mężczyzna dom strzyga

Videograf II
horror

Kup książkę

Generalnie nie lubię się bać a co za tym idzie nie oglądam i nie czytam horrorów.

Jednakże pe przeczytaniu Cymanowskiego Młyna i zauroczeniu się jego atmosferą stworzoną ewidentnie   przez Stefana Dardę z ciekawości sięgnełam po książkę tegoż autora. I nie zawiodłam się.

Historia w miarę młodego mężczyzny po szybkim rozwodzie  szukającego na nowo swojego miejsca na...

Opinia pochodzi z:

To moje drugie spotkanie z autorem. Pierwsze miało przy okazji książki „Cymanowski młyn”, bardzo przypadło mi do gustu. Wiedziałam wiec czego mam się spodziewać, a przynajmniej tyle o ile.
Warto zaznaczyć na początku, ze to kolejna już historia z jaką się spotykam, która cierpi na łatkę wykreowaną przez...

Sympatyczna, łatwo czytajaca się , obyczajowa, lekko nudnawa ksiażka z nieczęstymi elementami horroru, które niekoniecznnie strasza. Autor ciagle (czytaj:przez lwia część powieści) : je, gotuje, kapie się, robi zakupy, kładzie się spać, prowadzi samochód itd itp, a w przerwach między tymi prozaicznymi czynnościami rozgrywa się szczatkowa akcja. Jak na powieść obyczajowa...

Horror pop - tak w dużym skrócie można opisać treść książki. Pod względem gatunku to typowa "airport novel", czyli książka lekka, łatwa i przyjemna. Inaczej mówiąc, klasyczny zabijacz czasu nie wymagający od nas wielkiego skupienia. Napisana prostym, zrozumiałym i przejrzystym językiem sprawia, że można pochłonąć ją za jednym razem.

Świetne, pod warunkiem, że lubicie słowiańskie mity. Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XX-go wieku. Trzyma w napięciu, chociaż jest niepozbawiona elementów obyczajowych, lecz okraszonych mądrymi przemyśleniami. Do tego przepięknie opisana przyroda, która także gra tutaj swoją rolę.

Przez książki przebija się prawdziwe doświadczenie autora z naturą – musi tak być – nie...

Czytając Dardę, nie mogę się pozbyć wrażenia, że mam do czynienia z amatorem. W "Domu...", jego pierwszej powieści, ten amatorski styl czuć bardzo wyraźnie, czuć także Stephenem Kingiem. Sama historia, choć mało skomplikowana, daje radę, co zawdzięcza też osadzeniu w odosobnionym, leśnym miejscu akcji.

Czytało się dobrze, ale chyba nie potrafiłem wczuć się w klimat, ponieważ pozycja przestraszyła mnie średnio. Ciekawa historia i interesujące opisy zachęcają do sięgnięcia po kolejne tomy serii.

Przypadkowo trafiłem na tą książkę i jestem zaskoczony pozytywnie .To nie mistrz King ale skojarzenie mi takie przyszło.Polacy nie gęsi i swój język znają.Polecam.Jest też druga część ale to już druga woda po kisielu

Ciekawa. Wciągnęła mnie mimo niespiesznej narracji. Widziałam w niej taki po męsku poukładany świat głównego bohatera, pełen konkretnych planów i stopniowego realizowania ich.
Bardzo podobało mi się hobby Marka: obserwacja i fotografowanie ptaków. Podczas wycieczek na torfowisko, gdzie mieszkały żurawie, oddychałam ciszej, jakbym nie chciała żadnego spłoszyć.
Opisy...

To moje drugie spotkanie z powieścią Stefana Dardy i na dodatek udane:)
Pierwszą książką, która mnie zachwyciła był:"Cymanowski Młyn":)
Wracając jednak do:" Domu na Wyrębach", autor wzbudził u mnie dreszczyk emocji, tajemniczości.
Piękne opisy przyrody, ptaków oraz malowniczych miejsc, to mocne akcenty- atuty książki:)
Słuchałam jej w formie audiobooka z doskonałym Głosem...

Dyskusje

3 049