Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile

Krystian Kaczor Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN informatyka, matematyka
2016-11-02
Wydawnictwo Naukowe PWN
informatyka, matematyka

Zdecydowanie najlepsza pozycja na temat Scrum jaką miałam okazję przeczytać, a było ich kilka. Plus za przedstawienie innych metod Agile, za trafne pytania do przemyślenia na koniec każdego rozdziału. Najbardziej cenię ją za sposób w jaki została napisana - autor twardo stąpa po ziemi i nie ma tu miejsca na bujanie w obłokach.

Książka Scrum zawiera opis zwinnych metodyk zarządzania projektami. Autor kładzie nacisk na dobre praktyki, dbanie o terminowość realizacji projektów, odpowiedni podział ról, np nie może być Scrum masterem osoba która jest Product Ownerem itp.
Polecam ją wszystkim tym, którym zależy na profesjonalnej pracy ze swoimi projektami. Na pewno warto złapać Scrumowego bakcyla. ;-)

Książka jest naprawdę super. Tematy przedstawione są w przystępny sposób zarówno dla osób pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy tylko zaczynają prace. Bardzo mi było ciekawie czytać o wlasnym doświadczeniu autora. Na końcu każdego rozdziału były "pytania do przemyślenia", bardzo mi to pomoglo w zapamiętaniu i rozumieniu wszystkiego. Były też ciekawe...

Książka wartościowa dla osób, które chcą szybko nabyć sporo podstaw teoretycznych z zakresu metodyk zwinnych.
Jednak od publikacji PWN oczekiwałbym mniejszej liczby lapsusów językowych rozsianych po stronach. Styl kalkuje w sposób nieznośny język angielski nie tylko na poziomie rzeczowników i czasowników, których już nie ma sensu ruszać, ale i w samej składni.
Na blogu w...

Dla kompletnego laika jakim jestem ja... Książka idealna!

Autor jest profesjonalnym trenerem zarządzania projektami IT w oparciu o metody „zwinne” na których bazują najbardziej efektywne na rynku firmy zajmujące się pisaniem oprogramowania.
Ale zanim ci, którzy nie są członkami zespołów projektowych w branży IT, programistami, developerami takich systemów bądź ich testerami powiedzą „a na cholerę mi to?” poproszę o jeszcze chwilkę...

To zdecydowanie najlepsza pozycja nt. Scruma (i nie tylko) w Polsce. Spośród wszystkich książek zagranicznych, które przeczytałam, również obstawiałabym tę, jako najlepszą.
Niewątpliwym plusem jest ogromna przejrzystość tej książki, która w każdym konkretnym momencie pracy może być otwierana i służyć jako wsparcie. Niejednokrotnie siadałam na spotkaniach z otwartą książką...

Bardzo dobra pozycja i z pewnością wrócę do tej książki w przyszłości. Szczególnie cenne są uwagi autora wynikające z własnych doświadczeń.

• 2020
  • 2018