Strych Tesli

Patronat LC
Eric ElfmanNeal Shusterman Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Stowarzyszenie Accelerati (tom 1) literatura młodzieżowa
Tesla's Attic
Janusz Ochab
Egmont Polska
teen fantasy
Tesla's Attic
Stowarzyszenie Accelerati (tom 1)
literatura młodzieżowa
2013-10-23
Janusz Ochab
teen fantasy

Okładka książki Hawkings Hallway Eric Elfman, Neal Shusterman
8,0
Hawkings Hallway Eric Elfman, Neal S...
Okładka książki Edisons Alley Eric Elfman, Neal Shusterman
8,0
Edisons Alley Eric Elfman, Neal S...

Najzabawniejszy traktat filozoiczny jaki przeczytałem.Najlepsze rzeczy w życiu sa proste i nic nie kosztują.Wszystko to,co zrobiliśmy i to,co jeszcze musimy zrobić-jest ze sobą powiązane.Polecam.

Polowalam na te ksiazke od roku. Glownie, ze wzglendu na autora Neala Shustermana. Przeczytalam jego dwutomowa serie o ''Kosiarzach'' i niezwykle mi sie spodobala. Dlatego po zauwazeniu, ze na koncie autor ma rowniez powiesc ''Strych Tesli'' -koniecznie chcialam ja dorwac. I sie udalo.
Juz od poczatku ksiazki mozna domyslic sie dla jakiej wiekowo grupy czytelniczej jest...

Z początku, nie pytajcie dlaczego, byłam przekonana że "Strych Tesli" to typowo naukowa książka. Stwiedziałam: a co tam, przeczytam. Gdy zaczęłam, nie mogłam się oderwać. Fabuła naprawdę wciąga i przywiązujemy się do bohaterów (a przynajmniej ja :) ). Od początku uważałam Theo za... półgłówka i kibicowałam Nickowi i Caitlin. Jak dla mnie, ten wątek jest uroczy...

Wspaniała i cudowna książka! Skoro teraz tak mi się podobała, to jako dziecko byłabym wniebowzięta. Świetny pomysł na fabułę, która zresztą była bardzo dobrze poprowadzona. Barwne i interesujące postaci, bardziej lub mniej absurdalne. Książka pełna przygód, humoru, ale też ocierająca się o bardziej poważne tematy, jak np. strata rodzica.
Idealny balans wszystkiego....

- Świetne, świetne, bardzo świetne! Wciągające! Czy są następne tomy? - zapytała córka,
podając mi ponad 300-stronicową książkę "Strych Tesli".

"Strych Tesli" to pierwsza część trylogii "Stowarzyszenie Accelerati"
Neala Shustermana i Erica Elfmana.
Niestety nigdzie nie znalazłam informacji o polskiej wersji kolejnych części.
A szkoda, bo chętnie bym przeczytała.

Po...

Ciekawa pozycja, trochę inna niż te, które do tej pory czytałam.
Z jednej strony bardzo interesująca historia, z mnóstwem tajemnic, złą tajną organizacją i zabawnymi postaciami, z drugiej strony bohaterowie wydają mi się trochę nierzeczywiści, zwłaszcza jeśli porównać ich zachowanie z wiekiem, a mimo smutnej przeszłości, jakoś nie wywołują większych uczuć.. Jestem jednak...

Prostota języka i przekazu tej opowieści obniża nieco ocenę, którą podwyższa z kolei pomysł.
Magiczna historia o tajemniczym strychu, tajemniczych przedmiotach i tajemniczych mrocznych przygodach grupy dzieciaków, wplątanych w tą całą aferę:)
Lekka i przyjemna, zapełni wyobraźnię nie tylko młodych czytelników;)

Bardzo przyjemna, lekka powieść ze szczyptą zabawnej "grozy" (wskrzeszanie nieboszczyków czy inna magia). Spodziewałam się książki bardziej dla dorosłych, niż jest w rzeczywistości - w końcu wyszperałam ją w dziale dla dorosłych czytelników - nie mniej jestem zadowolona. Uprzyjemniła mi czas podróży na uczelnię i z powrotem.

Bardzo dobra książka, polecam.

prawdopodobnie szalony naukowiec i jego wynalazki.

• Fantastyka
  • 2014