Powołanie trójki

Okładka książki Powołanie trójki
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zbigniew A. Królicki
mroczna wieża

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Talizman Stephen King, Peter...
Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Ocena 7,5
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...

O wiele lepszy tom niż nijaki i enigmatyczny pierwszy. Mamy tu już zalążek większej fabuły i ciekawe rozwiązania fabularne. Motyw Rolanda przenikającego do naszego świata w próbach powołania trójki przykuwa uwagę (w pierwszym tomie mało co było interesujące) i wzbudza zainteresowanie dalszymi losami bohaterów. Tak, po drugim tomie już się wie, że chce się czytać dalej. Pierwszy tom należy traktować jako nudny i przydługi wstęp do całkiem nieźle zapowiadającej się opowieści.

Niech moją oceną będzie to, że nie da się, po prostu nie da się odkładać w czasie sięgnięcia po kolejny tom.

Zakręcona opowieść, bez przewidywania akcji, piękny styl Kinga.

Zakręcona opowieść, bez przewidywania akcji, piękny styl Kinga.

Pierwsza część cyklu Mrocznej Wieży niezbyt mnie zachwyciła więc sięgając po kolejny tom byłam pewna, że nie będzie to lekka powieść zwłaszcza, że styl pisania autora do najłatwiejszych nie należy. Obawiałam się, że nie uda mi wkręcić w tryby tej kingowskiej machiny na tyle dobrze, żeby w miarę swobodnie czytać i się przy tym nie umęczyć. Jednak już pierwsze strony pokazały, że w odróżnieniu do "Rolanda", "Powołanie Trójki" jest zupełnie inną opowieścią, znacznie bardziej ciekawszą i dynamiczną, z domieszką prawdziwie westernowego klimatu i mieszanki kultur. Nadal nic nie wiadomo o Rolandzie i o jego celach poszukiwania Mrocznej Wieży, co z kolei zostawia czytelnika z poczuciem zawieszenia i z głową pełną pytań bez odpowiedzi, za to zwrotów akcji jest tyle, że można się w nich pogubić i przy okazji wyciągnąć kopyta w najbardziej jej zaskakujących momentach.
Jak dla mnie, nie ma co czekać tylko od razu zabierać się za "Ziemie jałowe".

Na półkach: , , , ,

To rewelacyjna i niesamowita książka, stanowiąca drugą część sławnej MROCZNEJ WIEŻY Stephana Kinga. Po jej przeczytaniu nie mogę wyjść z podziwu, a nawet nie mogę sobie wyobrazić jak nieobliczalne są możliwości twórcze MISTRZA niesamowitości. Jednak aby właściwie ją odebrać należy znać tom pierwszy całej serii, który wprowadza nas w „rolandowski” świat.
To dalej POWIEŚĆ DROGI. Mimo, że Roland cały czas wędruje tylko plażą, na której niby nic się nie dzieje i tylko czasami wpada do Nowego Yorku przez wrota międzyczasowe np. po zaopatrzenie, to czyta się tę powieść jak dobrą sensację. Wszystko jest w niej takie logiczne, powiązane ze sobą i oczywiste po jej przeczytaniu. Jednakże w trakcie powieści pisarz cały czas nas zwodzi i zaskakuje. Ciągłe zwroty akcji, nowi bohaterowie i nieprzewidywalne zdarzenia sprawiają, że powieść czytamy na jednym oddechu. Nie możemy się od niej oderwać. I wreszcie możemy odetchnąć, kiedy Roland zgodnie z przepowiednią CZŁOWIEKA W CZERNI powołuję TRÓJKĘ. Nic dodać, nic ująć. Zaczynam tom trzeci.
Polecam książki fanom S. Kinga i czytelnikom lubiącym fantastykę!
# Wyzwanie LC 2022 na kwiecień – przeczytam grubą książkę (mającą minimum 400 stron)

To dalej POWIEŚĆ...

Książka dużo bardziej spójna i wciągająca niż pierwsza część. To znaczy nie zrozumcie mnie źle, pierwsza książka cyklu też była dobra, ale czuło się, że pisał ją jeszcze nieopierzony autor. Tutaj już nie ma tego poczucia, więc całość czyta się po prostu lepiej. Śmiało mogę polecić zarówno fanom Kinga, jak i po prostu fanom fantasy/sci-fi - bo jak najbardziej w ten nurt książka się wpisuje.

Polecam.

Polecam.

Zdecydowanie lepsza część niż Tom I "Mrocznej wieży".
Jako osoba, która nie jest fanem fantasy, moja opinia to 8/10, ponieważ ten tytuł bardzo mi się podobał co, nie często się zdarza kiedy czytam powieści tego gatunku.

Zdecydowanie lepsza część niż Tom I "Mrocznej wieży".

Drugi tom "Mrocznej Wieży" zaskakuje pomysłowością przygód Rolanda i sposobu pozyskiwania towarzyszy podróży. S. King przygląda się swoim postaciom z uwagą i specyficznym humorem. Podoba mi się ten sposób charakterystyki, choć czasami niemiłosiernie spowalnia tempo akcji. Nadal nie wiemy, czym jest Mroczna Wieża, na razie ważniejsza jest droga, a nie cel, do którego zmierzają bohaterowie.

„Powołanie trójki” to drugi tom serii „Mroczna Wieża” Stephena Kinga. To jego 71 pierwsza książka, którą przeczytałam i zaczynam żałować, że odkładałam tę serię aż tak długo, bo ten tom jest genialny!❤️ To moje pierwsze 10/10 w tym roku. A pierwszy tom na to nie wskazywał, bo był bardzo trudny w odbiorze.😂

W tym tomie Roland udaje się do Nowego Jorku w trzech różnych czasach, aby sprowadzić do swojego świata osoby symbolizujące więźnia, władczynię mroku i śmierć, z którymi będzie mógł wyruszyć w dalszą wędrówkę w poszukiwaniu Mrocznej Wieży.

Pierwszy tom był dla mnie totalnie niezrozumiały i zostawił mnie z toną pytań. Drugi tom nie odpowiedział mi na żadne z nich i stworzył tonę nowych pytań, ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Już jestem gotowa zaczekać na wyjaśnienia do 8 tomu.😂

W pierwszej części nużyła mnie trochę samotna wędrówka Rolanda, za to tutaj, kiedy pojawiają się nowe postacie, które są bardzo ciekawe, jest tyle akcji, że nie mogłam się oderwać. Ta książka jest tak dobrze skonstruowana! Nadal nie potrafię pojąć do końca rozumem, jak wszystkie wątki dobrze się tam połączyły. To naprawdę King na najwyższym poziomie i nawet jeśli nie rozumiem wszystkiego, to czuję, że czytam coś wielkiego! Trzeci tom zamówiony.❤️

W tym tomie Roland udaje się do Nowego Jorku w trzech różnych...

Stephen King Powołanie trójki Zobacz więcej
Stephen King Powołanie trójki Zobacz więcej