Biorę sobie ciebie

2015-06-09
Alina Siewior-Kuś
Alina Siewior-Kuś

Ostatnie dni wolności

Słodki jeżu w morelach co ja właśnie przeczytałam??? I po co ja to przeczytałam?

To jedna z najgłupszych, najbardziej niepotrzebnych książek jakimi kiedykolwiek zaśmieciłam swoją głowę

Z każdą stroną coraz bardziej zdumiona zastanawiałam się jaką jeszcze głupotę wymyslila autorka

Ta książka nie ma żadnej wartości. Ani zabawna, ani ciekawa, ani pouczającą

Dwie gwiazdki daję tylko za jeden cytat, który mi się spodobał oraz za kontrowersyjne spojrzenie na kwestię monogamii w związku, na ostatnich stronach książki

Ogólnie nie polecam, lepiej stracić czas w inny sposób

Ta książka nie ma żadnej wartości. Ani zabawna, ani ciekawa, ani pouczającą

Dwie gwiazdki...

Chwilami absurdalne, mało prawdopodobne zachowania wszystkich bohaterów a więc może dlatego warta przeczytania.

Ciekawa

Ciekawa

Przeczytałam ją drugi raz, nadal jestem zdumiona moralnością jaką reprezentują bohaterowie. Książka pełna dość specyficznego humoru, który zdecydowanie przypadł mi do gustu. Czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Na półkach: , , , , , ,

"Biorę sobie ciebie" czyta się łatwo i szybko. Bardzo przyjemne czytadło. Na plus zdecydowanie przemawia błyskotliwy i lekki styl Elizy Kennedy. Autorski debiut Kennedy to niewymagająca komedia romantyczna. Cała historia jest trochę niewiarygodna i zdecydowanie przerysowana, ale nie wpływa to znacząco na jej atrakcyjność. To jedna z tych książek, które czyta się z przyjemnością, nawet jeśli podczas lektury wyłapujemy pojedyncze błędy. Mimo iż nie czułam żadnej więzi z bohaterką, szczerze ją polubiłam. Lily na początku wydaje się być bezmyślną idiotką, zainteresowaną tylko seksem i wódką. Wraz z rozwojem akcji poznajemy drugie oblicze bohaterki. Dowiadujemy się, co wpłynęło na to, że Lily żyje w ten sposób, stykamy się z niełatwą przeszłością Lily. Kennedy krok po kroku wtajemnicza nas w świat swoich bohaterów, kluczy, podsuwa luźne myśli, by rozbudzić ciekawość w czytelniku."Biorę sobie ciebie" przeczytałam w jeden dzień. Książka okazała się być wciągająca. Odprężyłam się przy tej lekturze, mimo jej wszystkich niedociągnięć. Polecam jako typowo "urlopową" pozycję. Jest miło, łatwo, ale bez rewelacji.

Przeczytajcie tę książkę jeśli macie chęć się pośmiać i spojrzec z dystansem na związek I małżeństwo :-) sympatyczni bohaterowie sprawiają, że czyta sie szybko i przyjemnie :-) polecam

Jak dla mnie kiepska, po prostu ją zmęczyłam.

Jak dla mnie kiepska, po prostu ją zmęczyłam.

Ta książka chciałoby się rzec jest taka "typowo amerykańska". Po prostu płytka. Z początku nudna, jest się na setnej stronie a nic ciekawego się jeszcze nie wydarzyło... Dopiero druga połowa stawia książkę w lepszym świetle. Jedyna rzecz, która mi się spodobała to zwrot akcji z Panem Młodym, całkiem zaskakujący. Ale ogólnie, książka średnia.

Rewelacja

Rewelacja

Książkę otrzymałam w prezencie. Nigdy nie czytałam tak słabej książki. Główną myślą przewodnią książki wg mnie jest niewierność, co najgorsze, jest ona dobra i powszechna na tyle, że każdy związek jest nią przepełniony. "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej znacznie przyjemniej mi się czytało.

• 2015
  • 2015