Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki

Okładka książki Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki Magdalena Staniek
Okładka książki Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki
Magdalena Staniek Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Samo Sedno
Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki
Edgard
2015-03-04
2015-03-04

Bardzo pomocna. Będę do niej wracać, by utrwalać treści.

Bardzo pomocna. Będę do niej wracać, by utrwalać treści.

Książka oferuje wiele technik samopomocy. Warto po nią sięgnąć
w trudnych chwilach, w szczególności jeśli nie jest się zaznajomionym z tematem.

Książka oferuje wiele technik samopomocy. Warto po nią sięgnąć

Solidna pozycja, dużo praktycznych wskazówek i ćwiczeń, nie tylko dla osób z zaburzeniami, ale dla każdego kto chciałby poprawić jakość swojego życia i relacje z otoczeniem. Dobrze się czyta, lekki przystępny język bez nadmiaru naukowych wywodów. W poważniejszych przypadkach oczywiście nie obędzie się bez wizyty u specjalisty, ale można tę książkę potraktować jako wprowadzenie do terapii. Na plus również przystępna szata graficzna. Na minus - trochę kłuje relatywizm autorki.

Całkiem niezła książka.
Opisane podstawy terapii PB, a później konkretne praktyczne przykłady.

Bardzo spodobało mi się podkreślenie jak istotne jest postawienie jasno określonego celu na początku terapii. W części praktycznej wiele przykładów pomagających zrozumieć istotę problemu

Całkiem niezła książka.
Opisane podstawy terapii PB, a później konkretne praktyczne przykłady.

Jak na poradnik, to jest to całkiem wartościowa pozycja, zawierająca sporo przydatnych wskazówek, które mogą być przydatne w poprawie swojego sposobu myślenia i zachowania, a tym samym jakości życia. Niektóre fragmenty pomijałam, gdyż nie czułam, żeby dotyczyły mnie, do innych zaś na pewno jeszcze będę powracać.

Książka napisana zwięźle i rzeczowo. Szkoda, że niektóre fragmenty nie są obszerniej rozwinięte. Polecam:)

Ja wprost uwielbiam książki tej autorki! Podobnie jak poprzednia i ta również jest bardzo praktyczna, przydatna, pomocna i estetyczna dla oka. Polecam! A autorce dziękuję!

Świetny poradnik dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi i nie tylko. Poradnik podnosi poziom wiedzy oraz uczy poprzez ćwiczenia jak zmienić się na lepsze. Dzięki własnej pracy możemy nauczyć się prawidłowo funkcjonować. Poradnik wskazuje zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w takich problemach jak lęk , depresja, złość, stres, akceptacja siebie i innych oraz komunikacja z ludźmi. Książka nie zastąpi psychoterapii ale i tak warto przeczytać.

"Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęk" autorstwa Magdaleny Staniek jest książką, w której wykorzystywane są narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej, pozwalające nam wejrzeć w siebie, lepiej się poznać dzięki czemu znajdujemy rozwiązania dla naszych problemów. Książka omawia skuteczne sposoby radzenia sobie z takimi trudnościami jak: lęk, zamartwianie się, depresja, złość, niepowodzenia, stres, niska samoocena oraz problemy w relacjach z innymi. Wzbogacona jest o testy i przykłady pomagające nam określić trudności z jakimi możemy się zmagać oraz ćwiczenia, które pozwalają nam sobie z nimi poradzić. Dodatkowym atutem jest wydawnictwo SAMO SEDNO, w którym osobiście się zakochałam. Pozycje tego wydawnictwa są przejrzyste, klarowne oraz wzbogacone o podsumowania każdego rozdziału.
Gorąco polecam.

Książka nie zastąpi pomocy, jeśli ta jest potrzebna. Podkreślam to w tym tekście już któryś raz, bo to dla mnie bardzo istotne. Nie z wszystkim problemami musimy poradzić sobie sami, ale możemy sami pomyśleć o tym, co nam w nas samych nie pasuje. Tego należy szukać w poradnikach. Mądrych wskazówek jak zacząć sobie radzić z trudnościami. Na przykład tym, że patrząc w lustro mamy ochotę je zbić, a niepowodzenia sprawiają, że chodzimy naładowani jak elektrownia po renowacji. Niektórym osobom wystarczy właśnie to, że czytając książkę solidnie wykonają kilka ćwiczeń i zauważą poprawę. Zainspirowani zaczną szukać innych, autorskich sposobów i zauważą własne błędy, starając się je pokonać.

Jednostki chorobowe jak na przykład depresja to już dla mnie odmienny temat, choć również jest poruszany w książce. Z początku chciałam wytknąć to publikacji, ale potem pomyślałam, że to jednak dobre rozwiązanie dla tych odbiorców, którzy nie wiedzą z czym powinni ją kojarzyć. Być może zapali im się czerwona lampka pt. „to o mnie” i zaczną szukać należnej i koniecznej pomocy.

Czy polecam? Tak. Naprawdę wierzę, że mówienie, że autoterapia rozumiana w kluczu tej książki, czyli świadomość skąd biorą się trudności i określone reakcje, ma rację bytu.

Po więcej zapraszam na bloga!

• Rozwój osobisty
  • Poradniki