Moralność pani Piontek

literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mamuśka z piekła rodem

49 Link do recenzji

Fajna zabawna i lekka powieść pani Magdaleny Witkiewicz taka z tych gdzie nie trzeba za dużo myśleć można na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego polecam

To jedna z dziwaczniejszych moich lektur ostatniego czasu.
Poszukując czegoś lekkiego w audio, zachęcony opiniami tego i owego czytelnika, wetknąłem do uszu słuchawki z kontynuacją/parodią Zapolskiej, i z minuty na minutę ogarniał mnie coraz większy zachwyt! Oto mamy Dulską przetransponowaną bardzo zgrabnie i prawdziwie w nasze czasy i realia, mamy dość pełnokrwiste...

Nie jest to wielka literatura, ale dobrze się czyta, pozytywna lektura na "zostańcie w domu".

Szybka. lekka, zabawna, choć raczej przewidywalna lektura. Takie fajne, babskie czytadełko. Chociaż początkowo zastanawiałam się, czy jej już nie czytałam. Ten numer, który odstawiła pani Halinka, gdzieś już czytałam (widziałam). Ale ja to mogłam czytać ładnych kilka lat przed powstaniem tej książki. Historię Pikusia też już znałam. Od lat krąży po internetach. A nawet jak...

Było dużo śmiechu przy czytaniu :D

Nie sądziłam, że ta książka będzie tak pozytywna. Bardzo przyjemnie się czytało.

Zainteresowana twórczością pani Magdaleny Witkiewicz, po przeczytaniu "Czereśnie zawsze muszą być dwie" sięgnęłam z ciekawości po "Moralność pani Piontek". I powiem szczerze na samym poczatku pomyślałam, że już długo tak infantylnej i prostej w swoich wątkach książki długo nie czytałam.
Zaczęły mnie denerwować dziwne wstawki autorki, teksty które miały być śmieszne a...

Męczą Cię długie jesienne wieczory? Czujesz, że dopada Cię zmęczenie, a chandra chce przejąć kontrolę nad Twoim życiem? Czas przeczytać zabawną komedię romantyczną Magdaleny Witkiewicz. "Moralność pani Piontek" to powieść, którą czyta się z przyjemnością. Pani Piontek to despotyczna matka i żona, która za wszelką cenę chce zaplanować życie swojego dorosłego syna Augustyna....

Bardzo śmieszna opowieść .Polecam na jesienne wieczory

Jak zaczynałam czytać to pani Gertruda byla postacią która potrafiła być irytująca.
Jednak po przeczytaniu całości dochodzę do wniosku że w każdym z nas są minimum dwa oblicza i na różne sposoby radzimy sobie z życiowymi dylematami.
Książki pani Małgorzaty są super niektóre z poczuciem humoru inne bardziej zachęcające do płaczu ale jazda jest zyciowa. :) Dziękuję bardzo 🌹

Dyskusje

2 183