rozwińzwiń

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Okładka książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
Zwycięzca w plebiscycie 2015
Okładka książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Jan KaczkowskiPiotr Żyłka Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Nie ocenię poglądów ks. Kaczkowskiego, bo mogę się jedynie z nimi zgadzać lub nie, jednak zasługują na uwagę. Często są dość odważne w swojej wymowie, ale też dużo tu postrzegania przez pryzmat wiary, jakiej niewątpliwie jest nosicielem w tej książce.
Mogę ocenić styl książki, który momentami, dla zwykłego zjadacza chleba będzie nieco zbyt trudny, przez te teologiczne frazy, które mogą być niezrozumiałe.
Na pewno ksiądz Jan był i ciągle jest postacią godną zwrócenia naszej uwagi, a także naśladowania w niesieniu pomocy i oddaniu drugiemu człowiekowi.

Ksiądz Jan Kaczkowski udowodnił, że istnieją jeszcze normalni księża, z powołania, nie wplątani w te wszystkie chore sytuacje i afery.
Bardzo przyjemnie czytało się wywiad z nim. Czuć było od ś.p. księdza Jana silną wiarę i spokój. Był pogodzony ze swoją śmiercią, nie bał się jej. Mimo swojego stanu prowadził Puckie Hospicjum, pomagając innym umierającym. Jego postawa jest godna pochwały. Chciałabym mieć kogoś takiego przy sobie w tej ostatniej chwili tu na Ziemi... Nawet w najgorszych chwilach potrafił pocieszyć, rozluźnić atmosferę, zażartować...
Książka zachęciła mnie do przyjrzenia się bliżej jego osobie i do sięgnięcia po inne źródła na jego temat.

Jakie to szczęście,że (przepraszam za to wyrażenie) trafiają się jeszcze tacy księża!
Mimo, że nie zgadzam się że wszystkimi poglądami s.p.ks. Kaczkowskiego- to cieszę się,że mogłam poznać Jego historię.
Otwarty, odważny ksiądz, który nie bał się iść pod wiatr.
Szkoda, że odszedł przedwcześnie. Potrzeba nam takich ludzi nie tylko w Kościele, ale także w publicznej przestrzeni!!!

Otwarty, odważny ksiądz, który nie bał się iść pod wiatr.

Po obejrzeniu filmu "Johnny" chciałam sięgnąć po jedną z książek, ta jako pierwsza wpadła mi w ręce.
Książka podzielona jest na niedługie rozdziały. Na końcu znajduje się kilka stron rozmowy z rodzicami. Czytanie utrudniało jedynie nieznane słownictwo sakralne.
Zapis rozmowy pozwala wejrzeć w świat Księdza Jana Kaczkowskiego i poznać go jako prawdziwego empatę, przyjaciela, towarzysza. Ksiądz Jan był człowiekiem inteligentnym, zabawnym, oczytanym. Żył na tytułowej pełnej petardzie, konsekwentnie dążył do celu, był szczery, nazywał rzeczy po imieniu a przede wszystkim był świadomy własnych niedociągnięć. Ksiądz Jan starał się każdego darzyć szacunkiem. Pomimo własnej choroby nadal poświęcał się innym, w niezmiernie trudnej posłudze. Otwarcie mówił o swoich poglądach, często niewspółgrających ze stanowiskiem kurii. Nie trzeba się z tymi poglądami zgadzać, wystarczy uszanować. Abstrahując również od kwestii wiary, Kościół potrzebuje więcej takich ludzi, świat ich potrzebuje. Ten człowiek odszedł przedwcześnie, w każdym znaczeniu tego wyrażenia.

Cudowna książka, bardzo inspirująca, pocieszająca i pokazująca pozytywy życia i to, że nawet w najgorszych momentach można być dobrym człowiekiem. Poruszane są bardzo ważne tematy na które ksiądz Kaczkowski wypowiada się bardzo mądrze. Bo w ogóle on jest super mądry. Polecam!!!!

Momentami nudna, historia bardzo smutna i wzruszająca. Budująca nadzieję na życie po drugiej stronie.
Ogólnie homilie i wywiady o wiele ciekawsze.

Ogólnie homilie i wywiady o wiele ciekawsze.

Wyjątkowa książka o wyjątkowej postaci. Jest to wywiad rzeka z ks. Kaczkowskim. Porusza wiele trudnych tematów zarówno społecznych jak i kościelnych. Wyłania się nam z tego wywiadu postać nieszablonowa, która z dystansem i poczuciem humoru podchodzi do własnej choroby. Człowiek z mocno określonymi poglądami i niezachwianą wiarą idący przez życie, na przekór wielu przeciwnościom. Można się z nim zgadzać, albo nie, jednak ciężko przejść obojętnie. Polecam z czystym sumieniem

Na półkach: , , , , ,

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość'' autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego, Piotra Żyłki oglądnęłam film pt.''Ks.Jan Kaczkowski-śmiertelne życie'' z udziałem aktora Antoniego Pawlickiego, który mi się bardzo spodobał.

Przyznam się, że nie miałam wówczas wiedzy na temat życia prywatnego, zawodowego ks. Jana Kaczkowskiego. Za to było coś w tym filmie fascynującego i magiczna siła, która spowodowała, abym nieco przyjrzała się bliżej jego osobowości.

Na filmie widoczne było, jak ksiądz Jan podejmuje próbę udowodnienia, że pomimo choroby się nie poddaje, dzielnie z nią walczy, ale nie dało się ukryć, że był nią zmęczony.

Podjęłam się temu niezwykłemu dla mnie czytelniczemu wyzwaniu dopiero po przeczytaniu książki pt. ''Synek księdza Kaczkowskiego'' autorstwa Panów Patryka Galewskiego, Piotra Żyłki, który to opowiedział, jak przebiegały jego relacje z księdzem Janem od momentu, kiedy spotkał się z nim po raz pierwszy aż po ostatnie dni.

Autor książki Piotr Żyłka, jak zawsze potrafi zaskoczyć pomysłowością nad tym, co nam czytelnikom jest nieznane i nie przypuszczaliśmy, jakie tajemnice skrywa w sobie jego tajemniczy bohater, z którym to przeprowadza, ciekawą rozmowę dzięki temu możemy poznać go lepiej i z innej strony, o ile na to pozwoli.

Warto na samym początku zapoznać się z przedmową, w której to autor wyjaśnia, skąd zaczerpnął pomysł do napisania książki i co nim kierowało, aby przedstawić księdza Jana Kaczkowskiego takim, jakim on jest na co dzień, w jaki sposób wyraża swoje myśli, poglądy, czy ma do siebie dystans i co tak naprawdę chce przekazać społeczeństwu, z którym współpracuje w swojej zawodowej niełatwej dla niego misji, jaką wypełnia z największą przyjemnością i radością.

Podoba mi się to, że w udzielanych odpowiedziach na zadawane pytania autora księdza Jana wyróżnia go szczerość, otwartość, która mu wiernie towarzyszy od samego początku.

W sumie to można w jego słowach się na dłużej zagłębić, bo są one ciekawe i poniekąd powodują analizę nad sensem naszego życia oraz refleksją, co możemy jeszcze dokonać, aby było ono jeszcze lepsze i poczulibyśmy moc petardy, wiary, miłości oraz poznali smaki tego, czego nie lubiliśmy do tej pory, a może podejmiemy próbę zjedzenia, abyśmy później nie żałowali, że nie było możliwości do wykorzystania czasu na wykonanie nowych zadań, które podpowiada nam przeczucie prowadzące nas do podejmowania właściwych decyzji.

Niektóre z rozdziałów czytałam wielokrotnie.

Osobiście ujęło mnie zamieszczone na końcu posłowie autorstwa księdza Jana.

Po raz kolejny autor książki udowodnił wartość osoby, która pozostawia po sobie ślad w pracy duszpasterskiej.

Uważam, że to był mile czas spędzony z książką.

Polecam przeczytać tę biografię.

Ciekawa perspektywa na Kościół od środka. Z niektórymi poglądami przedstawionymi w książce się nie zgadzam, niemniej pozycja bardzo wartościowa. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach właśnie takich księży trzeba, nie związanych z "prawicą" albo "lewicą" tylko idących własną drogą i prowadzących ludzi do Boga a nie nakłaniających do wierności konkretnej ideologii politycznej.

9/10
Kolejna świetna książka, w którym bohaterem jest Ksiądz Jan Kaczkowski. O tyle ciekawsza, że nie tylko wchodzi głębiej w filozofię życia i wiary bohatera, ale także mocno w jego życie osobiste. Pochodzący z inteligenckiej, ateistycznej rodziny. Wielokrotnie „skopany” przez funkcjonariuszy kościelnych. A jednak trwający w wierze i kapłaństwie do ostatnich chwil.

Jest tu też dobrych i złych stronach Kościoła. O katolicyzmie kucanym, pluszowych katolikach, dobroci. Jest o bioetyce a nawet o tym, jak powstaje życie.

Księdza Jana mocno brakuje. To był naprawdę mądry człowiek. Dobrze, że zostały chociaż książki.

9/10

• 2023
  • 2018
  • 2016
  • 2019

Jan Kaczkowski Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość Zobacz więcej

Video

Video