Patrzący z ciemności

Solaris
Глядящие из темноты. Хроники Леонарда Калганова, этнографа
literatura piękna
2005-01-01

"Przyznaję, że przedzierając się przez głęboki las, chciałbym kiedyś trafić na jednorożca. W przeciwnym razie, jakąż przyjemność czerpałby człowiek ze żmudnej wędrówki przez gęstwinę?
Nigdzie nie powiedziano, że one nie istnieją, ale może się okazać, iż są inne niż opisywane w książkach... i jeżeli się dowiesz, że gdzieś W głębokim lesie żyje jednorożec, lepiej nie wchodź...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Science Fiction
  • Fantastyka
  • SF
  • Fantasy
  • S-F
  • Niedoczytane
  • 2010

Dodaj cytat z książki Patrzący z ciemności