Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne

Okładka książki Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne
Irvin David Yalom Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Love Executioner and Other Tales of Psychotherapy
Czarna Owca
2014-08-30
2006-01-01
Data 1. wydania:
2013-04-04
Małgorzata Jałocho
choroba depresja kompleksy książka popularnonaukowa lęk egzystencjalny obsesja poczucie bezpieczeństwa poczucie własnej wartości problemy rodzinne psycholog psychologia psychoterapia terapeuta terapia zaburzenia lękowe

więcej Więcej

Wzruszająca i piękna książka. Polecam

Książka ciekawa, myślę, że potrzebna. Pokazuje jak ciężkie bywa życie.
W niektórych przypadkach miałam ochotę krzyknąć, do tych pacjentów- weź się do jakiejś sensownej roboty, co ty robisz ze swoim życiem!..
Ale ogólnie książka podobała mi się, pomaga spojrzeć na drugiego człowieka w szerszej perspektywie.

W pewnych momentach była nużąca. Jednak kilka sesji było cennych do zapamiętania i namysłu.

Bardzo ciekawie opisane przypadki, język jest lekki i przyjemny, a jednocześnie nie płytki. Niektóre fragmenty brzmiały trochę zbyt niewiarygodnie i były zbyt wyidealizowane, ale z drugiej strony pokazana jest nieidealna strona samego terapeuty, który również jest człowiekiem i czasami może nieracjonalnie oceniać sytuację. Bardzo wszystkim polecam i na pewno sięgnę po inne...

Można być dla siebie katem. Yalom pośrednio, po przez przykłady pracy z pacjentem i z sobą samym, pokazuje jak maskujemy wiedzę o sobie i stwarzamy życia pełne udręki. Jest też aspekt braku empatii elementu, którego zwyczajnie nam brakuje, bo nie jesteśmy dość uważnymi obserwatorami i jednocześnie egoistami.

Przeczytałam tę książkę z ciekawości. Zupełnie nie wiedziałam, czego się po niej spodziewać.
Moje odczucia?
Dziwne.
Czy mi się podobało?
Nie wiem 🤔
Czy sięgnę po kolejną tego typu książkę?
Być może 😉
Ale po kolei.
Irvin D. Yalom to psychoterapeuta. Oprócz pracy z ludźmi jest autorem powieści i podręczników psychologicznych.
"Kat miłości" to zapis 10 historii ludzi, którzy...

Świetna książka. Bardzo łatwo i szybko się czyta. Polecam

„Moim zdaniem istnieją cztery dane egzystencji szczególnie ważne dla psychoterapii: nieuchronność śmierci, dotycząca nas samych i tych, których kochamy, wolność kształtowania swego życia wedle własnej woli, nasza ostateczna egzystencjalna osobowość i, w końcu, brak narzucającego się oczywistego sensu życia. Jakkolwiek dane te wydają się dość ponure, zawierają ziarna...

Duża porcja wartości i ROZRYWKI! Wspaniale opisane odczucia autora, barwne postaci. Z niecierpliwością czytałem całe rozdziały :)

Pomijając mój zachwyt sama postacią autora, jego sposób pisania kompletnie mnie zaskoczył. Pierwsza książka Yaloma, którą przeczytałam. Podobało mi się wszystko, z całego serca polecam, szczególnie każdemu, kto wiąże pracę z zawodem psychoterapeuty. Będę wracać!

1 695
    1 232