Sekret czarownicy

Anna Klejzerowicz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Czarownica (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
czarownica małżeństwo rycerz krypta przeszłość
Czarownica (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
czarownica małżeństwo rycerz krypta przeszłość

Uważam że jest to najsłabszą część z całej trylogii. Książka ciekawa ale mam wrażenie że ten trzeci to został napisany na siłę. Uważam że jest zbędny. Bo w tym tomie głowie opisywane są wykopaliska archeologiczne.

Bardzo słabe. Nie dałam rady przeczytać.
Takie gadki szmatki o niczym zupełnie; ani zabawne ani interesujące. Nużące.

Trzecia z serii a jakże inna. Bardzo ciekawa fabuła. Lekka w czytaniu z historyczną nutką, odrobiną miłości, doprawione legendami i o dziwo wreszcie pojawia się czarownica ;) na którą czekałam od początku. (żart)
Trzecią czytało mi się najlepiej i często tak mam ze juz przy trzeciej jestem znudzona a tymczasem chętnie sięgnęłabym po dalsze odcinki tej trylogii ;)

Ta część jest nieco słabsza - najbardziej podobała mi się druga część. Powieść obyczajowa ze szczyptą magii i tajemnicą sprzed 7 stuleci. Lekko napisana, dobrze się czyta, chociaż Gosia i Damian nieco irytujący...

I koniec. Piękna historia, aż i mnie zachciało się domku pod lasem :)

Bardzo fajna książka. Czyta się ją błyskawicznie. I do tego ciekawa.
Jedyny minus to nie lubie jak autorka powtarza to co było w poprzenich częściach.
Poza tym historia bardzo ciekawa i przedstawiona w fajny sposób.

Jeżeli prostym, gimnazjalnym wręcz językiem można napisać książkę o niczym to ta właśnie do takich należy. Uparłam się żeby przeczytać całą trylogię pani Klejzerowicz ponieważ inne jej książki np.List z powstania przeczytałam jednym tchem, w jeden dzień,natomiast ta trylogia to kompletna pomyłka. Nigdy już do niej nie wrócę. Nie polecam.

Całą serię czytało się tak przyjemnie, że aż żal, że to już koniec. W tej części następuje zmiana narratora - dotąd był nim "tatko" Michał, tym razem narratorką jest Małgosia. Małgosia w tym momencie jest już szanowaną we wsi panią weterynarz. Jak się okazuje - ma też zacięcie do zgłębiania historii i tajemnic swoich rodzinnych okolic. Zdarzają się jej też dziwne sny oraz...

W Bibliotece polecono mi książki Anny Klejzerowicz, które przeczytałam jednym tchem. Polecam - cała seria jest super.

Sekret czarownicy to nie jest powieść typowo obyczajowa, ale kryminał z mocnym tłem obyczajowym.

W jednym z kościołów w niewielkiej kaszubskiej miejscowości archeolodzy odkrywają tajną kryptę, która prawdopodobnie została zamurowana w czasach, kiedy tereny zamieszkiwali Krzyżacy. W krypcie znajdują się szczątki mężczyzny. Analiza kości wykazuje, że ów człowiek nie zmarł...

• 2016
  • Chcę w prezencie