Księżyc w nowiu

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 2) literatura obyczajowa, romans
New Moon
literatura obyczajowa, romans
Joanna Urban
napięcie wampir romans

Opinie [1 604]

Prawie jak pierwszy tom, tyle że Bella irytuje czytelnika swoim zachowaniem przez zanczną część książki.

Styl taki sobie, czytywałam lepsze. To wg mnie pierwsza z serii dziś tworzonych w odcinkach na stronach internetowych typu Calendar Girl, After itd. Niby bardzo popularne i mnóstwo osób je uwielbia, ale mnie słabość języka, przewidywalność fabuły zawodzą. Nie jest to książka do której chce się wrócic. Rozumiem dlaczego seria tak pociąga nastolatki, historia wampira i...

Fajna lektura. Trochę lepsza niż pierwszy tom dla mnie.

Przy przeciętnym Zmierzchu, druga część wypada blado, niczym Edward. Słabizna. I strasznie irytujący Jacob. Nie jestem pewna, po co trzymam całą powieść na półce..

Mój ulubiony tom, pewnie dlatego, że nie było w nim tak dużo Edwarda co zazwyczaj (#teamJacob). :D

Jak dla mnie najsłabsza część cyklu...

Mimo, że ta część zaczynała mi się już trochę dłużyć, jest świetna, tak jak pozostałe. Cała akcja jest o wieleee bardziej rozwinięta, jest dużo więcej barwnych postaci i wydarzeń. Odkrywane są nowe sekrety, poznajemy jeszcze lepiej ten fascynujący świat ze "Zmierzchu". Myślę, że bardzoo opłaca się czytac wszystkie części, a nawet trzeba je przeczytać.

Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność....

Pół gwiazdki.

Chyba najmniej ulubiona część z całego cyklu. Niemniej jednak dalej mi się podobała. Zabieram się za 3 tom.

Dyskusje

49 842