Księżyc w nowiu

Okładka książki Księżyc w nowiu
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Joanna Urban
napięcie wampir romans

więcej Więcej

Najnudniejsza w całej serii

Tak, jak przy poprzednim tomie pisałam, że jest mocno przegadany, tak ten.. Szkoda gadać szczerze mówiąc.

Proszę nie zrozumieć mnie źle, nie oceniam tej książki słabo na jakiejś fali hejtu. Do pozycji ocenianych negatywnie staram się podchodzić z czystą kartą, nie nastawiać się ani źle, ani dobrze, a jedynie zapoznać z tym co wzbudza takie emocje. I chociaż ta fala hejtów...

Jestem jednym z tych szczęśliwców, co przeczytał serię jeszcze zanim powstał ogólnoświatowy hejt na jej temat.
Książka jest lekka i przyjemnie się czyta. Chociaż tłumacz przez pośpiech w pracy popełnił sporo błędów, co wpłynęło na spłycenie jakości historii.

Kontynuacja powieści o życiu Belli i Edwarda, która pomimo bycia romansem posiada sporo wydarzeń, które tworzą...

Z początku Bella była irytująca, ale w momencie jak zaczęła spędzać więcej czasu z Jacobem to przestała być tak mocno irytująca. Trochę dłużej mi zeszło jej skonczenie jednak dobrze się bawiłam czytając ją po latach 🙂

Po katastrofie jaka byla pierwsza czesc, mialam nie zabierac sie za druga, ale nie lubie miec niedokonczonych serii oraz myslalam (ja naiwna) ze druga czesc bedzie lepsza. Jak bardzo sie pomylilam. Ta ksiazka to jedno z gorszych dziel literackich jakie przeczytalam. Nudna, monotonna, bardzo plytkie podejscie do tematu, brak logiki…

Druga część jak dla mnie jeszcze lepsza niż pierwsza. Chyba się uzależniłam od tej serii.

1972

Romans w świecie wampirów - ckliwy, przesłodzony i przerysowany. Słodycz aż się wylewa. Ale dla fanów romasideł idealny. Volturi trochę to równoważą, ten lukier ale nieudolnie. Im dalej w las tym większe bagno. Ciągnie się.

Nadal książka dużo lepsza od filmu i bardziej zrozumiała. Przemyślenia Belli i nawiązanie się relacji z Jacobem fanie opisane. Polecam do przeczytania.

Przeczytałam wszystkie trzy części, wciągająca, dla mnie świetna! film zresztą tez :D

Kiedyś to przeczytałem nawet nie wiedząc, że jest to saga, a tym bardziej, że są adaptacje filmowe. Byłem przekonany, że jest to po prostu jedna książka. Czytałem to xxxx lat temu, więc nawet nie pamiętam co dokładnie się działo, ale coś mi tam świta...

Z tego co pamiętam:

Wampir nie chciał skrzywdzić dziewczyny, dziewczyna chciała być z wampirem, wampir na to, że on...

52 224
    13 355