Księżyc w nowiu

Stephenie Meyer Cykl: Zmierzch (tom 2) literatura obyczajowa, romans 488 str.
New Moon

literatura obyczajowa, romans
napięcie wampir romans

Porównaj ceny i

Opinie [1 603]

Fajna lektura. Trochę lepsza niż pierwszy tom dla mnie.

Przy przeciętnym Zmierzchu, druga część wypada blado, niczym Edward. Słabizna. I strasznie irytujący Jacob. Nie jestem pewna, po co trzymam całą powieść na półce..

Mój ulubiony tom, pewnie dlatego, że nie było w nim tak dużo Edwarda co zazwyczaj (#teamJacob). :D

Jak dla mnie najsłabsza część cyklu...

Mimo, że ta część zaczynała mi się już trochę dłużyć, jest świetna, tak jak pozostałe. Cała akcja jest o wieleee bardziej rozwinięta, jest dużo więcej barwnych postaci i wydarzeń. Odkrywane są nowe sekrety, poznajemy jeszcze lepiej ten fascynujący świat ze "Zmierzchu". Myślę, że bardzoo opłaca się czytac wszystkie części, a nawet trzeba je przeczytać.

Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pół gwiazdki.

Chyba najmniej ulubiona część z całego cyklu. Niemniej jednak dalej mi się podobała. Zabieram się za 3 tom.

Co prawda "Zmierzch" nie okazał się być ambitną literaturą, ale i tak postanowiłam przeczytać "Księżyc w nowiu". I szczerze- jestem mile zaskoczona, ponieważ drugi tom sagi jest lepszy od pierwszego. Dowiadujemy się, że istnieją nie tylko wampiry, ale też wilkołaki, momentami może monotonnie, ale jest też kilka ciekawych zwrotów akcji. I jeszcze jeden plus za te omamy...

Druga część sagi jest mi szczególnie bliska. Pomijając całą fantastyczną otoczkę istot nadprzyrodzonych przeżyłam historię Belli. Książka fantastyczna w każdym tego słowa znaczeniu. Relacje bohaterów są tak prawdziwe, że jestem pewna iż wiele osób odnajdzie tam samych siebie.

Dyskusje

49 647