Księżyc w nowiu

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 2) literatura obyczajowa, romans
New Moon
literatura obyczajowa, romans
Joanna Urban
napięcie wampir romans

Opinie [1 635]

Mam dość mieszane uczucia co do tej części serii ponieważ przez połowę książki nie dzieję się nic istotnego co mogło by zachęcić czytelnika. W dalszej części powieści jest w miarę ok ale akcja dopiero nabiera tępa pod sam koniec co nie jest zbyt dobre

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Minęło pół roku i Bella obchodzi osiemnaste urodziny. Co noc nawiedzają ją koszmary.
Na przyjęciu w domu Cullenów dochodzi do nieprzyjemnego incydentu, który wywołuje kryzys w związku bohaterów. Edward znika z jej życia, dziewczyna wpada w depresję i zamyka się w sobie. Na ratunek przybywa Jacob, z którym Bella nawiązuje przyjaźń, spędza więcej czasu w rezerwacie La Push i...

Ciężko stwierdzić czy ten tom mi się podobał,czy nie. Przez długie rozdziały miałam problem,żeby go przetrwać i nie porzucić już na początku, a to odebrało mi radość z czytania,ale na pewno podobał mi się fabularnie dużo bardziej,niż film. W końcu udało mi się polubić Jacoba może nie został moją ulubioną postacią,ale tak jak w filmie go nienawidziłam tak dzięki książce już...

Kolejny tom już za mną. Miło wracać do tej historii. Choć druga część, w mojej ocenie zawsze była trochę gorsza niż pierwsza, to teraz patrzę na nią z innej perspektywy.
To świetny obraz, jak łatwo zakochać się w kimś za zabój, a jednocześnie, gdy miłość nas zrani - być gotowym szukać zastępstwa - takiego czasoumilacza. Przesłonięci własnym bólem, ranimy innych. Często...

7.5, bardzo przyjemna, ale obyło się bez większego zachwytu. Szybko się czyta, podoba mi się styl pisania Stephenie, jedynie irytowała mnie Bella i trochę Edward. Z ogromnym zdziwieniem piszę, że jestem po przeczytaniu tej części team Jacob haha

Według mnie tom 2 jest lepszy od 1. W dalszym ciągu irytowała mnie postawa Belli, ale tym razem aż tak mnie to nie raziło.

Zdecydowanie najgorsza z części. Czekając na jakiekolwiek ciekawe wydarzenia w końcu znalazłam się na ostatniej stronie. Nie doczekałam się. Nie zmienia to faktu, że Księżyc w nowiu nie zniechęcił do sięgnięcia po kolejną część

Wampiry, Wilkołaki, zagrożenie, przyjaźń i miłość. Czego chcieć więcej od historii dla nastolatków o nastolatkach. Dla mnie miła w odbiorze. Gwiazdki poleciały tylko za zachowania głównej bohaterki... No siedzieć i usychać z tęsknoty... nie rozumiem co nią kierowało przy tej depresji do dziś

Powrót po latach. Nawet nie pamiętam już co mnie skusiło na powtórzenie cyklu, w którym zaczytywałam się jako nastolatka. Jednak to zrobiłam i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczono. Jako młoda dziewczyna mogłam czytać gorsze rzeczy. Ba, na pewno czytywałam gorsze rzeczy. Nie mam co do tego wątpliwości. Nie powiem, że cykl "Zmierzch" to bardzo dobre książki. Nie powiem...

"Księżyc w nowiu"- Piękna historia, pełna miłości zwykłej pospolitej dziewczyny, z zabójczym Edwardem, który jest wampirem.

Na początku dowiadujemy się, że nasza kochana Bella ma 18 lat, lecz sama ona się z tego nie cieszy. Przeszkadza jej fakt, że jest starsza od swojego wymarzonego kochanka, wampira i że już na wieczność będzie starsza.

Cullenowie organizują mini...

Dyskusje