Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

literatura podróżnicza
Rosja kolej Syberia transyberyjska podróż pasażer
Inne

Oficjalne recenzje i

Niesamowita podróż w czasie i przestrzeni

[ 6 ] Link do recenzji

"Transsyberyjska" to efekt spełnionych marzeń pana Piotra Milewskiego - pisarza, fotografa i podróżnika, który od dziecka marzył, by odbyć podróż najdłuższą linią kolejową świata. Gdy mu się to wreszcie udało, swoje wrażenia przelał na papier, by dać czytelnikom możliwość odbycia tej podróży razem z nim. Czy widziana oczami czytelnika podróż ta jest równie wspaniała jak z...

Po kilku dniach podróży przez Rosję wysiadłem wraz z autorem z pociągu.

Chciałbym powtórzyć podróż autora!

Spodziewałem się nieco więcej po tej książce. Przede wszystkim myślałem, że będzie zdecydowanie więcej opisów samej podróży koleją transsib. Niestety tych w przełożeniu na całą książkę nie jest dużo. Dużo jest o odwiedzonych przez autora miejscach, co wydaje się z mojej perspektywy (fana kolei) mniej ciekawe. Mimo wszystko polecam tę książkę w sympatykom kolei...

Zdecydowanie jedna z gorszych książek, które czytałam.

Wielokrotnie miałam ochotę wsiąść do tego pociągu, po tej lekturze myślę że nie dałabym rady trudom podróży. Kolejna pozycja opowiadająca o życiu za Uralem, pięknej lecz trudnej krainie. Polecam

Przejazd Koleją Transsyberyjską przez Rosję to jedno z moich największych wyjazdowych marzeń, gdybym dysponował nieograniczonym budżetem i wolnym czasem, z pewnością bym je zrealizował. Dlatego jest to książka dla mnie, po raz pierwszy ukazała się w 2014 roku i została wyróżniona Nagrodą Magellana, teraz pojawiło się na rynku drugie wzbogacone i ulepszone wydanie.
...

Szok kulturowy. Jestem przyzwyczajona do tego że w książce o drodze musi coś się dziać. Tu jest Rosja. Nic się nie musi. Na początku książki jest początek trasy a na końcu koniec. A pomiędzy Petersburgiem a Władywostokiem jakiś sen pijanego Śiwy z przedziału trzeciej klasy. Być może Rosja istnieje siłą zbiorowej hipnozy.

Książka - przygotowanie do planowanej podróży.
Może to taki sezon, ale czytałam ją ponad miesiąc.
Fajne zrównoważenie historii kolei transsyberyjskiej, odwiedzanych po trasie miast i miasteczek, opis widoków za oknem i historii współpasażerów. Utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę poczuć na własnej skórze, jak to jest podróżować tą słynną trasą.

Skończyłam niedawno "Transsyberyjską" Piotra Milewskiego i był to dobrze spędzony czas 😊 Razem z autorem wyruszamy w podróż koleją wzdłuż matuszki Rosiji. Piotr zatrzymywal się w większych miastach typu Sankt Petersburg czy Irkuck, opisywał toczące się w nich życie, ale przede wszystkim podążał śladem budowniczych kolei. Przez całą podróż towarzyszą nam ostatni carowie i...

Dyskusje

• Chcę w prezencie