Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

literatura podróżnicza
Rosja kolej Syberia transyberyjska podróż pasażer
Inne

Oficjalne recenzje i

Niesamowita podróż w czasie i przestrzeni

[ 6 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kolej transsyberyjska fascynowała mnie od zawsze, a podróż nią jest ciągle jednym z moich największych marzeń. Bezkresne syberyjskie obszary wręcz porażają swoim ogromem. Tym chętniej więc sięgnąłem po tę książkę. Jeśli miałbym ją określić jednym słowem, to powiedziałbym, że jest solidna. Narracja płynna i w miarę ciekawa, sporo jest o historii budowy kolei, trochę o innych...

Plusy - epizody historyczne wplecione we współczesna podróż.
Minusy - niektóre opisy za bardzo rozwleczone, czasem historia przesłaniała współczesność, za dużo nazwisk, dat jak na książkę podróżniczą.
Momentami książka bardzo męczy, aż do chęci odłożenia jej na półkę na zawsze. Książkę "Planeta K." tegoż samego autora czyta się o wiele lepiej.

"Transsyberyjska" to efekt spełnionych marzeń pana Piotra Milewskiego - pisarza, fotografa i podróżnika, który od dziecka marzył, by odbyć podróż najdłuższą linią kolejową świata. Gdy mu się to wreszcie udało, swoje wrażenia przelał na papier, by dać czytelnikom możliwość odbycia tej podróży razem z nim. Czy widziana oczami czytelnika podróż ta jest równie wspaniała jak z...

Po kilku dniach podróży przez Rosję wysiadłem wraz z autorem z pociągu.

Chciałbym powtórzyć podróż autora!

Spodziewałem się nieco więcej po tej książce. Przede wszystkim myślałem, że będzie zdecydowanie więcej opisów samej podróży koleją transsib. Niestety tych w przełożeniu na całą książkę nie jest dużo. Dużo jest o odwiedzonych przez autora miejscach, co wydaje się z mojej perspektywy (fana kolei) mniej ciekawe. Mimo wszystko polecam tę książkę w sympatykom kolei...

Zdecydowanie jedna z gorszych książek, które czytałam.

Wielokrotnie miałam ochotę wsiąść do tego pociągu, po tej lekturze myślę że nie dałabym rady trudom podróży. Kolejna pozycja opowiadająca o życiu za Uralem, pięknej lecz trudnej krainie. Polecam

Przejazd Koleją Transsyberyjską przez Rosję to jedno z moich największych wyjazdowych marzeń, gdybym dysponował nieograniczonym budżetem i wolnym czasem, z pewnością bym je zrealizował. Dlatego jest to książka dla mnie, po raz pierwszy ukazała się w 2014 roku i została wyróżniona Nagrodą Magellana, teraz pojawiło się na rynku drugie wzbogacone i ulepszone wydanie.
...

Szok kulturowy. Jestem przyzwyczajona do tego że w książce o drodze musi coś się dziać. Tu jest Rosja. Nic się nie musi. Na początku książki jest początek trasy a na końcu koniec. A pomiędzy Petersburgiem a Władywostokiem jakiś sen pijanego Śiwy z przedziału trzeciej klasy. Być może Rosja istnieje siłą zbiorowej hipnozy.

Dyskusje

• Chcę w prezencie