Jądro dziwności. Nowa Rosja

Iga Noszczyk
Reportaż
autorytaryzm literatura faktu media reportaż Rosja Władimir Putin władza
Inne

Treść oczywiście fascynująca, ale niestety sama książka męcząca w czytaniu, bardzo nierówna.

6 z dużym minusem!

Bardzo, ale to bardzo nierówna książka! Z jednej strony są w niej bardzo ciekawe reportaże, ale są również bardzo, bardzo przeciętne, które nie wprowadzają żadnej nowej wiedzy dla osób, które mają nawet pobieżną wiedzę na temat Rosji. Dla mnie mega średniawka!

W Rosji można się zakochać albo ją znienawidzić.
Ja ją pokochałam i z ogromną przyjemnością sięgam po kolejne tytuły z tej tematyki.
Nieprzerwanie pasjonuje mnie różnorodność Rosjan. Ich barwność i nieustępliwy charakter jako naród.
To był kolejny reportaż przybliżający mi kraj w którym jestem zakochana. Jednak tutaj poznajemy młodych Rosjan - ich współczesne podejście...

Ksiązka o putinowskiej Rosji , opisująca obsesje tego kraju na punkcie przepychu , iluzji i niebezpieczeństwach czyhających na ludzi. Kraj obejmujący 9 stref czasowych , gdzie odciete od świata wioski współistnieją z mieniącymi sie błekitnym szkłem i stalą wieżowcami nowej Moskwy , jedyną spajającą ich siłę stanowi telewizja , skorumpowana przez wladzę .

Rewelacyjny zbiór reportaży. To nie jest kolejna książka w stylu- "popatrzcie jak ciężko żyje się w Rosji". Polacy doskonale to wiedzą. To dokładny i bardzo inteligentny rys psychologiczny Rosjan. Ta ich zakodowana w genach umiejętność życia w absurdzie, stanie schizofrenii. Umiejętność życia na zasadzie braku zasad i pokazu siły, może dlatego tak łatwo zagarniają Zachód....

Tytuł adekwatny do treści. Naprawdę dziwny ten świat Rosja. Fakty podane z punktu widzenia jednego człowieka, jednak ciekawie przedstawione i co najważniejsze nie napisane na podstawie dalekich obserwacji, ale poznanych "z pierwszej ręki". Wciągnęło mnie, chociaż wielkim pasjonatem tego kraju nie jestem.

Jedna z najlepszych książek o współczesnej Rosji, a jest ich sporo.

Książka ciekawa, ale niestety nierówna. Niektóre reportaże naprawdę porywające, zaskakujące, szokujące, a kolejne przydługawe, przegadane i w sumie może niepotrzebnie dodane.

Świetny reportaż! W kilkunastu rozdziałach opisane są wycinki rzeczywistości rosyjskiej, która mocno zadziwia, śmieszy, a czasem przeraża. Autor stworzył świetną pozycję, może dzięki temu, że przebywał wiele lat na zachodzie, albo dzięki niezwykłemu talentowi do dostrzegania rzeczywistości. Chcę więcej takich książek!

<backlog z innego forum>
Mam wrażenie, że to dokumentalna opowieść o świecie przedstawionym w Generacji P Wiktora Pielewina. Powieść skupiona była na światku medialnym, w tym zbiorze reportaży on unosi się nad i przewija pomiędzy historiami z innych obszarów rzeczywistości. Teza broniona brzmi natomiast, że Rosja współczesna jest na poły wirtualnym projektem rządzonym przez...

Dyskusje

• Reportaż