Przebudzenie w ramionach księcia

Okładka książki Przebudzenie w ramionach księcia Lorraine Heath
Okładka książki Przebudzenie w ramionach księcia
Lorraine Heath Wydawnictwo: Amber Cykl: Najwspanialsi kochankowie Londynu (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Najwspanialsi kochankowie Londynu (tom 3)
Waking Up With The Duke
Amber
2013-09-26
2013-09-26
Aleksandra Januszewska
romans książę uwodzenie miłość romans kochankowie

Bardzo dobre zakończenie cyklu, choć historia przewidywalna. Ainsleya polubiłam już w poprzednich częściach. Jayne byłam w stanie zrozumieć, jej pragnienie dziecka, to, że kalectwo męża pozbawiło ją normalnego życia, jej zakochanie się w Ainsleyu. Postać Walforta niesamowicie mnie irytowała. Dla mnie był samolubnym draniem, który nigdy nie kochał Jayne. Autorka obeszła się z nim na koniec zdecydowanie za łagodnie. Gdy na jaw wyszła jego przeszłość, miałam nadzieję, że wreszcie mu się dostanie, a tu nic, bohaterka okazała się nad wyraz wyrozumiała.

Wspaniała historia. Czułam się oczarowana i nie mogłam się oderwać od czytania.
Z jednej strony fascynowala mnie relacja  między Janey i Ainseleyem, z drugiej zastanawiałam się jak autorka rozwiąże kwestię sparaliżowanego Walforta, bo sytuacja w jakiej zostawili postawieni przez autorkę była zaskakująca.
Trzecia część serii to także finał relacji Tessy, czyli księżnej wdowy i Leo, bo w tej części Lynnford, który od zawsze posiadał jej serce, zostaje wdowcem.

Piękne zakończenie cyklu, szkoda że tak krótkiego. Polubiłam wszystkich członków rodziny, uroniłam kilka łez, a całość wprawiła mnie w błogostan.
Kiedyś tu wrócę, by ponownie zatopić się w tej atmosferze miłości i rodzinnych więzi.

Dziękuję czytelniczce Romantyczka20, bo to dzięki jej poleceniu sięgnęłam po tą serię.

11.09.2017 przeczytana po raz drugi potrafiła zaskoczyć.

Wspaniała historia. Czułam się oczarowana i nie mogłam się oderwać od czytania.
Trzecia część serii to także finał relacji Tessy, czyli księżnej wdowy...

W ogóle nie miałam zamiaru czytać tej książki. Przeczytałam opis i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Temat jednak tak mnie nurtował, że musiałam sprawdzić, jak cała historia się kończy. Tak więc zaczęłam czytać od końca. A gdy już zaczęłam, przeczytałam jednym tchem całość. Historia jest ciekawa, momentami zaskakująca. Bardzo mi się podobała.

Bardzo fajny historyczny romans. Czyta się lekko i przyjemnie, choć tytuł książki powinien być "niemoralna propozycja" a nie "Przebudzenie w ramionach księcia"

Książkę polecam, gdyż czyta się ją dobrze. Historia taka troszkę inna - jednak w trakcie czytania nasuwa się myśl, iż niezależnie w którą stronę autor skieruje opowieść ktoś ucierpi. Tak właśnie było i dlatego opowieść jest bardziej realna niż fikcja literacka. W życiu nic nie ma za darmo - za wszystko trzeba płacić. Historia ta jest o księciu, który podczas imprezy zakrapianej alkoholem wraz ze swym żonatym kuzynem ulegli wypadkowi. Księciu fizycznie się nic nie stało, jednak jego kuzyn został sparaliżowany. Żona rzeczonego kuzyna w wyniku tej tragedii oprócz sprawności męża w pożyciu małżeńskim straciła również nienarodzone dziecko. Mąż chcąc ofiarować żonie dziecko prosi księcia by na czas poczęcia zastąpił go w tej czynności. Książe z oporami zgadza się ale... Przeczytajcie bo warto.

U mnie w bibliotece publicznej jest pełen asortyment romansów historycznych, więc jak widać dużo z niego korzystam.

Ten romans niekoniecznie przypadł mi do gustu ze wzgędu na motyw przewodni, czyli kalectwo meża głównej bohaterki oraz jej lekkomyślność i brak szacunku dla niego. Można takrze było powiedzieć, że ta postać jest samolubna. W sumie takie cechy dopiero z czasem jej sie ukształtowały, dopiero po wypadku. Stała sie samotna, wiec można ją w niewielkim stopniu usprawiedliwić.

Niedawno w życiu lady Jayne zdarzył sie potworny wypadek. Ona straciła dziecko,a jej mąż stał sie kalekom od pasa w dół. A to wszystko przez jednego roztropnego człowieka- Anisleya. Odtąd jej życie nie jest już takie same. Każdą wolną chwile spedza przy meżu spełniając jego zachcianki, ponieważ on ma ograniczony dostep wolności. Stara sie go uszcześliwić sama bedąc bardzo zrozpaczona. Przez ten wypadek jej ukochany nie jest w stanie spłodzić potomka. Małżonkowie wiec znajdują inny sposób na potomstwo, ale jakże ryzykowny...

Sex, miłość, użalanie sie nad sobą, sex, wyrzuty sumienia, sex, zdrady. To właśnie były główne tematy książki. Nic dodać, nic ująć. Wprawdzie sama do końca nie wiem co takiego jest w tych romansach historycznych, że je tak bardzo uwielbiam i dobrze sie przy nich bawie. A nawet są troszke uzależniające!

recenzje ksiażek: http://papierowa-kraina.blogspot.com/

Trzecia część serii Najwspanialsi kochankowie Londynu opowiada historię najmłodszego z braci - księcia Ainsley. "Przebudzenie w ramionach księcia" jest najlepszą częścią cyklu, który autorka, Lorraine Heath, umiejscowiła w fascynującej epoce wiktoriańskiej i kolejnym dowodem na to, że mój gust literacki zaczyna się psuć, co jest mocno niepokojące. Ten romans historyczny nie jest lekturą wysokich lotów, ale zaspokaja romantyczne dusze czytelniczek.

Ainsley trzy lata temu uczestniczył w wypadku, w którym jego przyjaciel został sparaliżowany od pasa w dół. Przez tę tragedię żona Walforda, Janey, straciła dziecko. Małżeństwo, przez kalectwo mężczyzny, nie może mieć już dzieci, co jest dla nich kolejną tragedią, gdyż oboje bardzo pragnęli mieć potomka. Ainsley jest namawiany przez Walforda do zapłodnienia Janey, do czego obie strony nie są entuzjastycznie nastawione. Jednak kobieta ulega prośbom męża i zgadza się na miesiąc w wiejskim dworku Ainsleya, gdzie książę ma pomóc markizie w zajściu w ciążę. Mają być to spotkania nie dające przyjemności, nie rodzące uczuć ani emocji. Jak to bywa w życiu, nie wszystko idzie zgodnie z planem Janey, która zaczyna darzyć księcia miłością.

Taaak... Książe Ainsley jest moim ulubionym bohaterem serii o Najwspanialszych kochankach Londynu, dlatego trzecią część przeczytałam z większą przyjemnością. Jednak nic się nie zmieniło w kwestii tego, że to jest romans historyczny...

Życie Lady Jayne nie jest najszczęśliwsze. Jej mąż po wypadku, za który obwinia Ainsley'a, jest sparaliżowany. W wyniku stresu Jayne traci dziecko i jednocześnie ostatnią szansę na macierzyństwo, bo jej mąż nie jest wstanie począć dzieci.
Jej męża dręczą wyrzuty sumienia. Chcąc zapewnić swojej małżonce ukochane potomstwo zwraca się z niecodzienną prośbą do Ainsley'a. Prosi go, by to on dał dziecko Jayne.
Lecz sprawy się komplikują, a zbliżenia które miały tylko zapewnić dziecko stają się czymś więcej..

Książka trochę dramatyczna. On ją kocha od pierwszego wejrzenia, jest jednak żoną jego najlepszego przyjaciela.
Nastrój książki jest dość poważny.

Dobra. Na jeden wieczór, na zrelaksowanie się i spędzenie kilku chwil z fajnymi bohaterami.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Przebudzenie w ramionach księcia