Amy and Roger's Epic Detour

Amy and Roger's Epic Detour
2010-05-04
2010-05-04

Na półkach: , , , , , , , ,

Cudowna! Uroczy bohaterowie, tajemnicza przeszłość, którą powolutku odkrywamy. Podróż nie tylko fizyczna, ale także emocjonalna. Trudne tematy, radzenie sobie ze stratą, depresją, samotnością. Naprawdę polecam, bardzo miła i szybka lektura, która porusza serduszko i przywołuje usmiech na ustach.

Świetna książka, te dodatkowe zdjęcia; playlisty; opisy coś cudownego. Opowieść w sam raz na to, aby usiąść na leżaku i sobie odpocząć. Powieść jest bardzo oryginalna i wciągająca, nigdy nie wiadomo co może zaraz się zdarzyć. Chociaż przyznam, że koniec książki trochę mnie rozczarował. Spodziewałam się jakoś takiego super happy end'u, a nie powiedziałabym, że taki wystąpił.

Książka bądź co bądź nudna pod względem emocji. Chemii czy tej szczególnej więzi między bohaterami brak. Relacja między rodzeństwem znikoma. Bohaterka nuża się jedynie w swojej żałobie, co też jest dosyć nieudolne. Kreacje postaci mdłe i nie wyróżniające się niczym. Jedyne co dla mnie było zachwycające, to opis USA i poszczególnych stanów. To mnie naprawdę zachwyciło, ponieważ kocham Amerykę i marzę, aby kiedyś tam zamieszkać. Podziwiam autorkę za to, że odbyła podróż, aby móc rzetelnie opisać krajobraz amerykański i oddać jego wspaniałość, oraz obyczaje panujące w poszczególnych stanach. I to chyba byłoby na tyle. Mogło być z tego coś magicznego, a wyszła zwykła pisanina, trochę przypominająca opisy własnych spostrzeżeń, jak w dzienniku.

Najważniejsze książka bardzo mi się spodobała, jest to książka spokojna, dobra na wyciszenie, ale również pełna uroku.
Amy w zasadzie była gotowa ruszyć dalej po śmierci ojca tylko nie wiedziała jak i tu mamy podróż jako terapię. Widać i słychać ,że Amy była gotowa bo sama wychodziła na przód w decyzjach , pierwsza np. pojechać do Parku gdzie jeździła z ojcem i bratem. Jest trochę niedociągnięć np rozmowa z bratem , rozumiem ,że ta pierwsza rozmowa mogła tak przebiec, ale zabrakło mi trochę ciągu dalszego np przez meila, jak wcześniej się kontaktowali i szkoda ,że nie było opisanej rozmowy z mamą i co dalej z Rogerem? Trochę za szybko, jak dla mnie książka urwana przed końcem, albo w trakcie zakończenia.
Spokojna, jedna z tych co pozostawia uśmiech na twarzy.

Amy po stracie bliskiej osoby, nie potrafi dojść do siebie. Jednak jej matka, postanawia wyprowadzić się do innego stanu. Brat Amy jest na odwyku, a ona sama musi przejechać kawał drogi z nieznanym Rogerem. Książka bardzo fajna, lekka i przyjemna. Super opisana trasa oraz dodane różne elementy podróży. Ale brakuję mi zakończenia historii Amy i Rogera oraz rodziny Curry

Czytałam jako młoda dziewczyna, bardzo przyjemna delikatna, pokazująca świat nastoletniej dziewczyny i piękną miłość.

Fajna przygodówka , dla nastolatków i dojrzałych czytelników. Miłość, choroba, traumy rodzinne . Ciekawa

Co byście zrobili, gdyby w wyniku pewnych zawiłości losu, musieli pokonać kilkanaście stanów (bądź województw, jeśli by to przełożyć na polskie realia) w samochodzie w towarzystwie praktycznie nieznajomego chłopaka? Takie wyzwanie czekało na Amy Curry, nastolatkę z Kalifornii, bohaterkę książki „Aż po horyzont”. Opis z tyłu książki zawierał też fragment recenzji mówiący o tym, że powieść wzbudzi w czytelniku głód podróży i miłości. Czy we mnie wzbudził?
Jeśli bym miała się nad tym głębiej zastanowić to tak. W szczególności w pierwszym aspekcie, gdyż ciekawym doświadczeniem jest poznać Stany z innej strony niż te znane z amerykańskich filmów. I myślę, że to jest dużym plusem historii. Oprócz podróży doświadczamy też przemiany Amy. To widać, czuć i słychać. To dzięki tej (nie)zaplanowej podróży możemy poznać jej myśli, emocje, przygody i nowych znajomych. Występuję też otwarte zakończenie – co zdecydowanie mnie irytuje, bo bardzo bym chciała wiedzieć czy bohaterka da sobie radę (przepraszam bardzo, czy istnieje druga część?). Warto jeszcze wspomnieć o świetnych grafikach we wnętrzu oraz zdjęciach autorki, które dołączyła do historii. Osobiście czytałam tą powieść drugi raz i nadal mnie oczarowała, mimo upływu lat.

Książkę czyta się dosyć przyjemnie. Pod koniec jednak ma się pewien niedosyt. Moim zdaniem kończy się trochę za szybko. Co dalej z Amy i Rogerem? Jak wyglądała relacja Amy, jej matki i brata po tym jak wyszedł z odwyku? Szkoda, że autorka nie dopisała zakończenia jednak książka sama w sobie godna polecenia.

Chyba nie do końca dla mnie, chociaż całkiem dobrze napisana.

Chyba nie do końca dla mnie, chociaż całkiem dobrze napisana.