Moje wypieki i desery na każdą okazję

Okładka książki Moje wypieki i desery na każdą okazję Dorota Świątkowska
Okładka książki Moje wypieki i desery na każdą okazję
Dorota Świątkowska Wydawnictwo: Egmont Polska kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Moje wypieki i desery na każdą okazję
Egmont Polska
2014-10-21
2014-10-21
przepisy wypieki ciasta ciasteczka

Mimo iż moja przygoda z Dorotą Świątkowska i jej blogiem zaczęła się parę ładnych lat temu, to w dalszym ciągu zachodzę w głowę jak ta kobieta to robi, że większość jej przepisów jest wręcz idealna, a największe beztalencia sztuki kulinarnej za pomocą jej wskazówek potrafią wyczarować cuda.

Kapitalnym uzupełnieniem wersji elektronicznej jest książka "Moje wypieki i desery", która moim skromnym zdaniem doskonale nadaję się na prezent dla każdego z Was.

Bo (tak wiem nie zaczyna się z dania od bo);
- jest pięknie wydana,
- przejrzysta i bardzo czytelna,
- podzielona na kilka kategorii m.in: urodziny, dla dzieci, Walentynki, tłusty czwartek, Boże Narodzenie czy na piknik,
- kolorowe ilustracje wręcz krzyczą do czytelnika "zjedz mnie, zjedz mnie",
- zawiera przepisy, których nie znajdziecie na blogu.
Gorąco polecam.

Kapitalnym uzupełnieniem wersji elektronicznej jest książka "Moje wypieki i...

Miła dla oka książka kucharska. Jeśli ktoś woli książki od bloga to jak najbardziej, jednak prawda jest taka, że przepisy w niej umieszczone znajdziemy na blogu autorki.

Równie dobra książka jak poprzednia pani Doroty, mojej ulubionej kulinarnej blogerki. Tym razem przepisy podzielone są na poszczególne okazje. Autorka przedstawia m.in ciasta i torty urodzinowe, pokazuje co można upiec i zabrać ze sobą na piknik. Nie może zabraknąć również przepisów świątecznych.

Jestem chyba najgorszą kucharką, która kiedykolwiek chodziła po Ziemi! Nie żartuję, kiedyś cała woda mi z garnka wyparowała i ziemniaki, które były w środku zaczęły się palić. Zawsze zazdrościłam tym, którzy umieją ładnie udekorować babeczki (notabene ozdabiać przysmaki też nie umiem) i potrafią piec niesamowicie przepyszne ciasta. Z pomocą przychodzi autorka jednego z najpopularniejszego bloga, a teraz strony internetowej - Moje wypieki, która (chyba!) przekonała mnie do gotowania.

Dawno nie miałam tak ładnej książek w rękach. Przepiękne i dopracowane w każdym detalu, a i tak najlepsze są zdjęcia (które mi tylko udowadniają, że ich też nie umiem robić). Na początku chciałabym się skupić na książce, w której jest więcej tekstu - "Moje wypieki i desery na każdą okazję".
Każdy przepis jest dokładnie wyjaśniony, więc nawet dla takich anty-kucharek jak ja są one przejrzyste i łatwe do zrozumienia. Nie będę wam wklejać każdego zdjęcia z książki, ale musicie mi wierzyć, że pożałujecie zakupu. Twarda oprawa może nam zagwarantować, że "Moje wypieki i desery na każdą okazję" szybko się nie zniszczą i będą ładną ozdobą naszej biblioteczki.

Pomimo tego, że nie umiem piec, to i tak zaopatrzyłam się w "Moje przepisy i pomysły", który jest zeszytem na nasze przepisy. Wszystko zostało podzielone na kategorie, więc będzie utrzymany ład i porządek. Pod koniec znajduje się kilka stron z poradami autorki, które pomogą nam w pieczeniu naszych domowych specjałów!

Moje wypieki i desery na każdą okazję, Dorota Świątkowska, Wydawnictwo Egmont, 304 str., 2014.

Moje przepisy i pomysły, Dorota Świątkowska, Wydawnictwo Egmont, 192 str., 2014.

Ocena: bez oceny

Za książkę "Moje przepisy i pomysły" dziękuję księgarni: bonito.pl

Nie wiem czemu, ale kupuję te książki blogerek, bo dobrze im wychodzi pisanie w internecie. Potem napalam się na książkę, jakbym nie znała psychologii konsumenckiej, i po zobaczeniu reklamy sprzedałabym nerkę za tę książkę. A potem kupuję, otwieram, zaczynam przeglądać i... kurde! właśnie sprzedałam nerkę za to, co w internecie mam za darmo. Przepisy są super, zdjęcia? Świetne. Ale błagam, jak ktoś reklamuje książkę hasłem "Tych przepisów nie znajdziesz na blogu", to nie chcesz znaleźć tych przepisów na blogu, do jasnej cholery! Uniosłam się. Fajna książka kucharska, pachnie tuszem, można przeglądać, ale nie warta swojej ceny, biorąc pod uwagę zawartość. Dziękuję, mówiłam Ja, hejter roku. Mazal tov!

Lektura pierwszej książki Doroty Świątkowskiej wydanej przez wydawnictwo Egmont zawróciła mi w głowie. Na tyle, że przetestowałam sporo przepisów w niej zawartych. Uroczystości były różne: od zwykłych rodzinnych obiadów, spotkań przy kawie, po wigilię oraz urodziny mojego synka. Przepisy sprawdziły się w 100%, dlatego z niemałą chęcią zaczęłam przeglądać kolejną książkę świetnej blogerki. Macie ochotę na szaleństwa ciąg dalszy? Dopiero zaczynacie? Nie ma znaczenia. Działamy. Otwieramy księgę przepisów i pieczemy, smażymy, urabiamy czy kto co woli – tworzymy w kuchni. Będzie pysznie!

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów względem tematu: urodziny, walentynki, tłusty czwartek, wielkanoc, majówka, piknik, halloween, boże narodzenie, drugie śniadanie, dla dzieci, do kawy. Warto wspomnieć, że przepisy przypisane poszczególnym okazjom swoje zastosowanie z pewnością znajdą w przypadku innych okoliczności. Ta księga to wielka bomba rewelacyjnych przepisów na słodkości i nie tylko wszelkiej maści. Co w niej znajdziemy?

Przepisy na bambi, torty, trufe, róże mazurki, serniki, eklerki, pianki, crumble, tarty, ciastka, babeczki, muf finki, jagodzianki, drożdżówki, placki, szarlotki i wiele, wiele innych znajdziemy w kolejnej książce Doroty Świątkowskiej. Przepisy podobnie jak w poprzedniej części opatrzono w niezbędne informacje, wśród których są składniki, dokładna instrukcja wykonania potrawy oraz fotografie pyszności. Od razu wspomnę, że ślinka cienkie na ich widok. A jakże chce się tych słodkości skosztować. Przepisy są proste, co ważne, składniki ogólnie dostępne, instrukcje klarownie sformułowane. Cóż więcej wymagać od książki kucharskiej?

Poszukujecie doskonałego przepisu na ciasteczka do kawy? W „Wypiekach” znajdziecie wiele pysznych różności.. Jeśli pragniecie skosztować czegoś bardziej wyszukanego, też znajdziecie przepis na taką pyszność. A może marzy wam się oryginalna słodkość na walentynki? Nie ma sprawy. W „Wypiekach” każdy znajdzie coś pysznego dla siebie.

• Kulinarne
  • Kuchnia
  • Kulinaria

Dodaj cytat z książki Moje wypieki i desery na każdą okazję