Czerwona Mgła

Okładka książki Czerwona Mgła
Tomasz Kołodziejczak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Ostatnia Rzeczpospolita (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Ostatnia Rzeczpospolita (tom 2)
Fabryka Słów
2012-11-23
2012-11-23
fantastyka

Okładka książki Batman - Świat Brian Azzarello, Lee Bermejo, Ethem Onur Bilgiç, Alessandro Bilotta, Alberto Chimal, Ertan Ergil, Carlos Estefan, Mathieu Gabella, Inpyo Jeon, Jung Gi Kim, Stepan Kopriva, Piotr Kowalski, Tomasz Kołodziejczak, Qiu Kun, Kirill Kutuzov, Nicola Mari, Thierry Martin, Pedro Mauro, JaeKwang Park, Egor Prutov, Paco Roca, Michal Suchánek, Rulo Valdés, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong, Okadaya Yuichi, Natalia Zaidova, Benjamin von Eckartsberg, Thomas von Kummant
Ocena 6,3
Batman - Świat Brian Azzarello, Le...
Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Janusz Płonka, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Aleksandra Staniewska, Michał Śmielak, Michał Śmietana
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 454 (07/2020) Ina Goldin, Jacek Komuda, Tomasz Kołodziejczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Wojciech Szyda, Daniel H. Wilson
Ocena 6,6
Nowa Fantastyk... Ina Goldin, Jacek K...

Oficjalne recenzje i

Karabinem i elfem

Link do recenzji

1463 60 133

Fajny pomysł na świat, ale seria porzucona przez autora w połowie z nieznanych przyczyn. Nie warto zaczynać, bo i tak zakończenia nie będzie.

Jeśli podobała Ci się książka drogi czytelniku taka jak "Pan Lodowego Ogrodu" czy "Wiedźmin" to ta książka też będzie Ci się podobać . Trzy opowiadania połączone główną postacią czyli Kajetanem Kłobudzkim . Jest magia , są elfy , potwory , dziwne światy ( Plany ) i jest Rzeczpospolita Polska . To połączenie dla mnie działa .
Pierwszy raz czytałem tego autora i już się...

Wizja przyszłości z magią, elfami, cierpieniem i nadzieją, magia połączona z technologią. Główny bohater walczy z istotami spoza Ziemi, emanacjami innej rzeczywistości.

Książka podobnie jak Czarny Horyzont jest świetna. Ten tom składa się z kliku opowiadań, których akcja toczy się w świecie Ostatniej Rzeczpospolitej i każde z nich jest na równie wysokim poziomie. Tomasz Kołodziejczak pisze w tak fantastycznym stylu, że po prostu ciężko oderwać się od czytania. Krótko mówiąc polecam.

podobnie jak pierwsza część wciągnęła mnie błyskawicznie. Koncepcja Rzeczpospolitej jako jednego z bastionów walki ze złem jest naprawdę świetnym pomysłem. Poza tym powrót do monarchii i ochrzczony król Polski - elf Bolesław. Pozamiatane.

Dobra fantastyka. sama nie wiem kiedy przeczytałam. Autor pisze obrazowo, choć sam bohater dla mnie trochę przerysowany.
Godne polecenia dla fantastycznych fanatyków :)

W telegraficznym skrócie - zmarnowany potencjał. Dlaczego? Świat stworzony przez Kołodziejczaka intryguje. Wciąga. Chcesz go więcej, myślisz, że dobrym pomysłem byłoby napisanie długiej formy w nim osadzonej - tytułowa "Czerwona mgła" udowadnia, że autor potrafi pociągnąć ciekawą, dłuższą opowieść. Jednak sporo rzeczy w "Czerwonej mgle" nie gra. Po pierwsze, bizantyjskie...

Na półkach: , , , , ,

Pierwsze opowiadanie bardzo fajne i zaskakujące, reszta mnie wymęczyła. Ostatniego nie dokończyłam, miałam dość.

1925

Myślę, że tego się domyślacie moi drodzy czytelnicy, że oprócz czytania książek, w tym jest dużo książek wypożyczanych z biblioteki i ebooków, mam w sobie również żyłkę bibliofilką, i z tej racji skusiłem się na kolekcjonowanie serii „Mistrzowie Polskiej Fantastyki”, współpraca wydawnictw Fabryka Słów i EdiPresse. Tym bardziej warto było, że mimo, że fantastyki czytam...

Moje pierwsze spotkanie z twórczoscią pana Kołodziejczaka. Poczatkowo strasznie przeszkadzał mi przesty wszystkich tych magicznych pierwiastków które pojawiły się w naszym świecie i ktorymi byłam bombardowana w pierwszym opowiadaniu. Jednak z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciągałam się w ten dziwnie, powykrzywiany świat. Wizja wielkiej zagłady i zła panoszacego się po...

Tomasz Kołodziejczak Czerwona Mgła Zobacz więcej
Tomasz Kołodziejczak Czerwona Mgła Zobacz więcej