Czytamy w oryginale. Wielkie powieści 3

Okładka książki Czytamy w oryginale. Wielkie powieści 3
Lyman Frank BaumJack London Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. literatura piękna
literatura piękna
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2012-01-01
Data 1. wydania:
2012-01-01
angielski

Oryginały w miniaturze in eglish. Zachęcają do przeczytania pełnych wersji.

Oryginały w miniaturze in eglish. Zachęcają do przeczytania pełnych wersji.

Zbiór 4 adaptacji słynnych powieści. Trzy z nich ("Wyspa Skarbów", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" i "Biały Kieł")przygotowała Anna Paluchowska i są bardzo dobrze opracowane pod kątem nauki języka. "Podróże Guliwera" przerobiła zaś Scotia Victoria Gailroy i tu mam kilka zastrzeżeń. Wiem, iż jest to obszerna pozycja i ciężko ją uszczuplić do niewiele ponad 20 stron, ale momentami adaptacja ta była po prostu głupkowata. Pominięto istotne wątki na rzecz, jakiś błahych i mało istotnych wydarzeń.
Książkę polecam, gdyż nauka języka w taki sposób to przyjemność. Dzięki niej poznałam kilka nowych słów i zwrotów, przeanalizowałam konstrukcje gramatyczne i miło spędziłam czas. Chętnie przeczytałabym oryginalne wersje, ale w moim przypadku jest jeszcze na to za wcześnie.

Dodaj cytat z książki Czytamy w oryginale. Wielkie powieści 3