Dragon's Oath

Okładka książki Dragon's Oath Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Okładka książki Dragon's Oath
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: St. Martin's Press Cykl: Dom Nocy fantasy, science fiction
Dom Nocy
Dragon's Oath
St. Martin's Press
2011-07-12
2011-07-12
978-1250000231

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...

Kolejna książka, która pochłonęłam w jeden dzień. Do tego pierwsza przeczytana w 2022 roku! Przyznam, że przy pierwszych kilku stronach książki miałam problem połapać się o co chodzi w historii, a to wszystko przez to, iż nawiązuje ona do głównej serii Domu Nocy i to jeszcze to jednej z środkowej części. Jednak po przebrnięciu przez te kilka stron stało się dla mnie jasne i klarowne o czym jest ta historia. A jest ona o sile miłości. Cofając się do roku 1830 poznajemy Bryana Lankforda zwanego Smokiem, kiedy to jego własny ojciec się Go wyrzekł, a Łowca odnalazł i naznaczył. Tym samym młody Smok rozpoczyna swoją naukę i nowe życie w Domu Nocy w St. Louis. W tym, że Domu zaczyna swoją prace młoda Kapłanka Anastasia. Młoda wampirka i adept poznają się w dość ciekawych okolicznościach, a mianowicie gdy Kapłanka odprawia jeden ze swoich rytuałów. W tym momencie mamy okazję zobaczyć jakim aroganckim gnojkiem jest Smok oraz jaką miłosierną wampirką jest Anastasia. Razem z tymi wydarzeniami możemy z bohaterami odkrywać ich uczucie do siebie i to jak wielką moc mają przysięgi składane przez wampirskich wojowników swoim kapłanką. Im dłużej czytam opowieści do tej serii tym bardziej utwierdzam się w tym, że czas najwyższy ponownie przeczytać całą tę serię, co też polecam każdemu kto już zna, ale szczególnie tym, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z serią Domu Nocy.

Jedna z czterech książek mających na celu przybliżenie historii jednej z pobocznych postaci w cyklu.
"Przysięga smoka" pokazuję historię nauczyciela szermierki Smoka zanim ten został adeptem szkoły wampirów. Sama postać Smoka nie zaciekawiła mnie w głównych częściach cyklu i nie zaciekawiła mnie w nowelce mu poświęconej. Ta książka była niepotrzebna, wszystko co można było powiedzieć o Smoku zostało powiedziane w początkowych częściach cyklu.

Jedna z czterech nowelek, które są uzupełnieniem do serii Dom Nocy. Pozwala lepiej poznać historię bohatera i spojrzeć na jego wybory z innej perspektywy.

Słowem wyjaśnienia książka ta została zakupiona kiedy byłam chyba w gimnazjum, czyli ponad 10 lat temu albo nawet wcześniej. Nie będę tutaj pisać o czym ona jest po prostu:

BEZ KOMENTARZA!

Ocena końcowa 0/10

BEZ KOMENTARZA!

Ocena końcowa 0/10

Bardzo fajny dodatek do serii, autorki przybliżają nam postać Smoka który w młodości był całkiem ciekawym osobnikiem ;)

Książkę czytało się szybko, styl pisania autorek bardzo dobry, przez co lektura pod tym względem była przyjemnością.

Bohaterów pojawia się kilku, niestety ale nie związałam się z nimi, a ich los był mi obojętny.

Fabuła była okej, książkę przeczytałam za jednym razem. Niektóre rozdziały były lepsze, a inne gorsze.

Mimo wszystko zachęcam do przeczytania, książka jest miłą odskocznią od życia co dziennego, ale nie należy nastawiać się na to, że będzie to coś niesamowitego.

Mimo wszystko zachęcam do przeczytania, książka jest miłą...

Kupiłam ją z sentymentu do cyklu "Dom Nocy". Lekka lektura, nie wymagająca zbytniego skupienia na treści. Taka na zabicie czasu. Dobra do przeczytania w podróży lub w poczekalni. Ale w sumie gdybym jej nie przeczytała nic bym nie straciła.

Ten dodatek do serii czyta się naprawdę szybko. Bardzo mi się podobało że było bardzo malutko kolokwialnego języka. Poznajemy tutaj Smoka i Anastasie za młodu. Ciekawe że Smok jest przedstawiony jako taki amant. Myślę że ta nowelka wcale nie musiała powstawać ale miło zobaczyć początki wielkiej miłości.

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

"Przysięga Smoka" jest bardziej opowiadaniem niż powieścią ale została napisana z rozmachem i wciągająco. Nie ma tu infantylnych dialogów dla nastolatek a postaci zbudowane są bardzo sensownie i nie budzą wątpliwości bądź irytacji. Wydarzenia nie są przewidywalne, co ostatnio bardzo często się zdarza w tego typu powieściach ale i na szczęście nie ma ich też zbyt wiele i osoba nie zaznajomiona ze światem Domu Nocy, tak jak ja, nie ma problemu z odbiorem. Nic więcej nie zdradzę, ponieważ lektura jest na tyle krótka, iż nie opłaca się streszczać wydarzeń. Mogę jedynie dodać, że zachęciła mnie ona do przeczytania pozostałych trzech historii tj: "Upadek Kalony", "Ślubowanie Lenobii" i "Klątwa Neferet".

• Dom Nocy