Ile wart jest człowiek

Jefrosinia Kiersnowska
literatura faktu 672 str.
Ewa Rojewska-Olejarczuk, Wiesława Karaczewska, Ewa Niepokólczycka

Świat Książki
literatura faktu
łagry niewola Rosja literatura faktu

Kup książkę

Mam problem z oceną tej książki. Czy naprawdę autorka była tak niezłomną postacią jak to przedstawia? Aż trudno w to uwierzyć. Kolekcja wspomnień jest imponująca, opisana przyjemnym językiem.

Dobre opisy życia i traktowania człowieka na zesłaniu, podobały mi się historie pojedynczych ludzi i własnych doświadczeń, zamiast historycznego spojrzenia na całość.
Jednak nie przekonała mnie do siebie sama postać autorki, która postanowiła książkę napisać pompatycznie i bez nawet zbytniego starania się zrozumieć tego, że inni ludzie wybrali inne drogi niż ona sama;...

Fajna książka, ale jak się czyta którąś z kolei o tej tematyce, to zaczyna nudzić. Dlatego odpuściłam sobie czytanie do końca.

Na półkach: , , , ,

Przepięknie wydana książka, wzbogacona własnoręcznie wykonanymi rysunkami Autorki. Książka składająca się z bardzo licznych zapisków o trudach życia w łagrach, w których Autorka przebywa 20 lat. Według mnie jest to lektura obowiązkowa.

Prawie 2 tygodnie zajęło mi przebrnięcie przez tą lekturę.
Ciężka tematyka spowodowała,że szło mi tak opornie.Nie świadczy oczywiście to jednak o tym,że książka jest źle napisana.Po prostu w moim przypadku nie dało się czytać bez przerwy o tych okropnościach,które przeżywała autorka i pozostali katorżnicy.
Jefrosinia Kiersnowska opisała 20 ciężkich lat,które spędziła w...

Na półkach: , , , ,

Losy kobiety opisane w tej książce są tak nie prawdopodobne że aż trudno uwierzyć.Polecam.

Czytałam tę książkę prawie trzy tygodnie - po kilkanaście, kilkadziesiąt stron dziennie, więc wspomnienia J. Kiersnowskiej towarzyszyły mi między innymi lekturami.

Na pewno jest to opowieść, o której będę długo pamiętać. Przeżycia autorki i ludzi poznanych przez nią w Gułagu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, mimo iż tematyka łagrowa nie jest mi obca.
Czasami aż trudno...

Na półkach: , , , ,

Jefrosinia Kiersnowska jako trzydziestolatka została zesłana do rosyjskich łagrów, w których spędziła dwadzieścia lat swojego życia. Nie popełniła żadnego przestępstwa, jej winą było jedynie to, ze uznana została za obszarniczkę, którą należy ukarać za działania "antysystemowe". Tak rozpoczęła się jej gehenna, na którą złożyły się pobyty w kolejnych obozach, mordercze...

Ksiazka jest rewelacyjna,jeda z lepszych jakie czytalam...Pisze lekkim językiem o cięzkich sprawach.Pokazuje człowieka,ktory w obliczu roznycgh pokus pojscia lzejsza drogą,postepuje zawsze zgodnie ze swoimi zasadami,honorem,ie traci godnosci.Zakochałam sie w tej ksiazce,mogłabym czytac bez konca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

pięknie wydana

Dyskusje