Szukając Noel

2011-01-24
2006-10-01
Bartosz Gostkowski
miłość rodzina

Wzruszającą powieść o miłości, przyjaźni, więzi rodziny.

Wzruszającą powieść o miłości, przyjaźni, więzi rodziny.

Nie przepadam za takimi motywem, ale to co, Richard Paul Evans zrobił z tą książką przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Czytam jego poprzednia książkę i byłam zachwycona, więc wiedziałam, że tu też się nie zawiodę i tak właśnie było pochłonęła mnie historia Macy, Marka i Noel światna lekka książka, ale pokazująca jak trudne potrafi być życie i że nie zawsze mamy na nie wpływ

Piękna książka. Bardzo wzruszająca historia o trudnym dzieciństwie.

Piękna książka. Bardzo wzruszająca historia o trudnym dzieciństwie.

Ktoś by powiedział, że jest to książka z tych lżejszych - nic bardziej mylnego. Choć autor napisał tą książkę w taki sposób, że nie chciało jej się odkładać. Mamy tutaj losy Marka i Macy jak ich losy się połączą? Kim była tytułowa Noel? Główni bohaterowie nie mieli lekko ... zwłaszcza Macy. To co ją spotkało nie chciałby nikt doświadczyć. Niestety takie rzeczy się dzieją. Pozostaje w tym wszystkim nadzieja. To ona sprawiła, że w odpowiednim czasie na jej drodze pojawiła się odpowiednia osoba ( współlokatorka). Polecam książkę!

Książka, do której wracam w Święta.
Pełna wzruszeń, dobrych zwrotów akcji, cudownych zdań do zapisywania w swoim pamiętniku.

Jedna z najlepszych opowieści jakie czytałam.
W sam raz na prezent pod choinkę dla kogoś bliskiego.. Samego siebie? :)

Książka, do której wracam w Święta.

Jedna z najlepszych opowieści jakie czytałam.
W sam raz na prezent pod choinkę dla kogoś bliskiego.. Samego siebie? :)

Tą książkę musisz przeczytać! Bardzo dobra historia w którą wplecione jest love story .

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Ocena: 6.5/10
Urocza i poruszająca opowieść. Ma wiele wspaniałych cytatów, które na pewno warto zapamiętać na przyszłość

Ocena: 6.5/10

Macy i Mark to dwoje życiowych rozbitków, każde z nich ma swoją bardzo bolesną przeszłość o której nie chcą wspominać. Lecz te dwa mocno skrzywdzone serca na nowo odnajdą swoją radość w życiu, zapragną zmian na jakie nawet nie liczyli. Macy postanowi odnaleźć kobietę imieniem Noel ponieważ tylko ona jest dopełnieniem układanki jej życia. Brakującym elementem. To czarująca opowieść, która rozbudza w sercu ciepło i nadzieję. Uwielbiam pióro Evansa właśnie za lekkość, która towarzyszy mi od pierwszych stron. Szkoda jednak , że obie historie przedstawione w książce, które według mnie miały ogromny potencjał zostały tak skromnie opisane jakby liczyła się liczba słów a całość nie wyszła zbyt obszerna. Mimo to czyta się ją jednym tchem w niemal ekspresowym tempie. Wciągająca, momentami wzruszająca i po prostu niezbędna.

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od filiżanki gorącej czekolady...

Opowieść o tym, że ludzie pojawiający się w naszym życiu pojawiają się zawsze z jakiegoś powodu.
Czasem muszą nas czegoś nauczyć, a czasem mają nas uratować.

Czasem muszą nas czegoś nauczyć, a czasem mają nas uratować.

• Richard Paul Evans