Kochaj mnie za nic...

Okładka książki Kochaj mnie za nic... Aneta Guldzińska
Okładka książki Kochaj mnie za nic...
Aneta Guldzińska Wydawnictwo: Inne biografia, autobiografia, pamiętnik
Kochaj mnie za nic...
Inne
2012-08-01
2012-08-01
autobiografia miłość namiętność rozwój przysięga ślub

Okładka książki Endal Allen Parton, Sandra Parton
Endal Allen Parton, Sandr...
Okładka książki Niebo zmienia wszystko. Żyjąc perspektywą wieczności Sonia Burpo, Todd Burpo
Niebo zmienia ... Sonia Burpo, Todd B...
Okładka książki Chłopiec, który wrócił z nieba Alex Malarkey, Kevin Malarkey
Chłopiec, któr... Alex Malarkey, Kevi...

Na półkach: , , , , , , ,

Jak na książkę niewymyśloną, napisaną na podstawie faktów, opowiadającą prawdziwą historię, jest bardzo dobra. Gdyby nie to, że to wszystko działo się naprawdę, to zapewne stwierdziłabym że to kolejne "romansidło". Ale tak naprawdę, to jak na prawdziwe zdarzenie, bardzo ciekawe. W sumie, każdy chciałby przeżyć w życiu coś "jak z bajki". W tym wypadku z książki. I ta powieść jest właśnie taka. Myślę, że należą się podziękowania i gratulację za odwagę autorce, która podzieliła się z każdym swoimi przeżyciami i w ten sposób pragnie pokazać, co w życiu jest najważniejsze i przestrzec inne kobiety. Polecam, nawet nie szkodzi przeczytać z ciekawości. :)

"Z miłością bywa różnie, jednak najpiękniejsza jest ta, zupełnie bezinteresowna, za darmo, czyli "kocha się za nic". Taką miłością kocha nas Bóg i od Niego uczymy się takiej miłości, i to przed Bogiem składamy przysięgę miłości sobie nawzajem, a kapłan jest świadkiem tego sakramentu."

Ks. Marek Bałwas

...

Rewelacyjna książka, potrafi zmienić światopogląd. Ciekawa, wciągająca, pouczająca. Warto przeczytać, polecam każdej dziewczynie, kobiecie. Niejedna odnajdzie w niej swoją własną historię.
Wraz z autorką przeżywamy historię jej miłości, pokazuje nam ona o co tak naprawdę w niej chodzi i co jest w niej najważniejsze i najpiękniejsze, a także to, że jeśli tylko się chce to można ją pogodzić z wiarą.

Dużo błędów, za dużo. Wszystkie, ortograficzne, interpunkcyjne, składniowe. Porządna korekta by się przydała, ale ogólnie książka warta przeczytania. Pokazuje, że seks nie jest w miłości najważniejszy i że jeśli ludzie naprawdę się kochają, są w stanie wiele dla siebie poświęcić.

O książce dowiedziałam się na kwietniowym NCM w Kodniu. Stamtąd ją właśnie przywiozłam. Wszystko, o czym w niej przeczytałam, usłyszałam w wersji słownej z ust księdza Marka.
Jest to opowieść dziewczyny o tym, jak łatwo można zapomnieć o pewnych wartościach pod wpływem zauroczenia, a także o tym, że powrót i życie w czystości każdego dnia wymaga wielu wyrzeczeń i takiej determinacji, że po prostu tego chcę.
Wniosek jest jeden. Dziewczyno, chrześcijanko i katoliczko. Jesteś Bożą księżniczką! Zawalcz o prawdziwe szczęście. Nie pozwól, by ktoś traktował Cię jak rzecz, którą po użyciu odkłada się na półkę. Szanuj się, wtedy inni też zaczną odnosić się do Ciebie z szacunkiem. Życie w zgodzie z sumieniem, w czystości jest możliwe. Naprawdę! (częściowo za ks. Markiem)

Taka typowa opowiastka o miłości. Ona jedna, i ich dwóch... ale przynajmniej dość realnie opowiedziana walka o własne przekonania, brak podążania za błyszczącymi oczyma, włosami w wiecznym nieładzie czy odsłoniętymi, męskimi biodrami, pomimo noszenia dżinsów - czyli to, co schematycznie pojawia się w więcej niż połowie dzisiejszych książek. Być może dlatego, że autorka opisuje realność, a nie swoją wybujałą fantazję... co jest u mnie na plus, bo nie byłam zażenowana co trzecią kartkę niespełnionymi fantazjami. Być może jednak dlatego, że ciążyło nad historią widmo księdza? :P

U mnie osobiście brakowało dodruku kilku ostatnich stron, więc książkę pożyczyć musiałam tak czy siak od znajomej.

Polecam zdecydowanie każdemu, kto ma ochotę utwierdzić się w przekonaniu, że walka o własne wartości MA sens i pomimo wyrzeczeń, nadal warto starać się osiągnąć szczęście na własną skalę.

Książka jest genialna - gorąco wszystkim polecam :) daje duzo do myślenia, a wszystko to za sprawą tego, że od pierwszych stron mamy świadomość, że ta historia jest autentyczna, że jest to czyjeś świadectwo..

Książka z pewnością dla tych, którzy lubią miłość nieskażoną, idealną i chcących utrzymać ją w nastroju chrześcijańskim od początku do końca. Sporo kwestii do rozważań - polecam dla kobiet.

Czas na refleksje...

Czas na refleksje...

Książka jest bardzo dobrym przykładem dla innych :)

Książka jest bardzo dobrym przykładem dla innych :)

• Rezygnacja
  • Z życia wzięte,wywiady, biografie itp.
  • 2015
  • Chrześcijaństwo
  • Z morałem, pouczające, mądre

Dodaj cytat z książki Kochaj mnie za nic...