Dzień w Toskanii

Toskania
literatura piękna
Andrzej Zakrzewski
Toskania

Co mi przeszkadzało: narrator nie przejawia nawet cienia autorefleksji, w moim kraju gdzie słońca dużo mniej autorefleksja nie uchodzi za wadę. Anegdotki o turystach ograne, ale nie to jest felerem, natomiast fakt, że są oni plejadą niesympatycznych dziwaków to tylko pozornie nie wina opowiadającego. Ludzie są tak dziwni jak na nich patrzymy, co wychwycimy to się utrwali....

Przeurocza książka, lekka, przyjemna, idealna do poczytania w leniwy, letni dzień. Poznajemy z niej kilka anegdot, opowieści z życia autora, które mają miejsce w słonecznej Toskanii. Są ciekawie i dowcipnie opowiedziane, po prostu chce się sięgnąć po pozostałe części.

Ciekawe anegdotki , trochę historii , lekka i przyjemna lektura na wieczór lub dwa :) Po przeczytaniu wypożyczyłam również 1 i 3 część :)) Zabawna, pouczająca, sama się czyta

• Włoskie klimaty
  • 2013