Czy będzie ulga podatkowa na książki?

LubimyCzytać
16.03.2017

Jak podała „Rzeczpospolita” w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawił się pomysł, aby wprowadzić ulgę podatkową na część wydatków poniesionych w księgarni - nawet kilkaset złotych rocznie. Miałby to być projekt zaproponowany przez Polską Izbę Książki. Nasze źródło w PIK nie potwierdza tej informacji.

Od rana wszystkie media podają za Rzeczpospolitą i Polską Agencją Prasową informację, że w PIT miałaby pojawić się ulga na zakup książek - nawet kilkaset złotych rocznie, co byłoby równowartością zakupu kilkunastu książek w ciągu roku.

Miałoby to wspomóc czytelnictwo w Polsce. Media podają, że projekt wyszedł od Polskiej Izby Książki. Jednakże nasze źródło w PiK nie potwierdza tych doniesień - ponoć to nieporozumienie i taka propozycja z ich strony nie padła. Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie. Pomysł sam w sobie bardzo nam odpowiada - podobne rozwiązanie ma być wkrótce wprowadzone we Włoszech.

Ciekawe jest, że ta informacja pojawiła się kilka dni po tym, jak w mediach zrobiło się ponownie głośno o ustawie o książce - czyżby Ministerstwo chciało przenieść uwagę opinii publicznej na inny temat związany z książkami?

Reklama

komentarze [40]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2467
4
16.03.2017 11:13

Zapraszamy do dyskusji.


1574
168
16.03.2017 11:22

"być może w PIT pojawi się ulga na zakup książek", normalnie nie wierzę :v


1010
473
16.03.2017 11:38

Prima Aprilis za trochę więcej niż dwa tygodnie, tak spalić żart...


860
349
16.03.2017 12:07

A ja mogę to sobie wyobrazić. Przy założeniu, że ulga będzie tylko na niektórych autorów i z pewnością Tokarczuk sobie nie odliczymy.


3559
129
16.03.2017 12:22

Ciekawe czy taki odpis,oczywiście gdyby doszło to do skutku, a nie funkcjonowało w sferze pobożnych życzeń, byłby dla każdego, czy znów byłby obwarowany różnymi obostrzeniami. Ja byłabym za ulgami dla czytelników 😁


900
239
16.03.2017 12:41

Że co?! xD
Aż mnie zatkało na widok tego nagłówka, ale po namyśle to miło by było, gdyby coś takiego przeszło. Kilka stów rocznie idzie z mojej strony na książki, taka już jestem - lubię mieć swoje i nowe.
Informacja jednak niepotwierzona i lekko niepoważna moim zdaniem, więc raczej złudna nadzieja.


619
554
16.03.2017 13:53

Dziś słyszałem w EKG, że rozważany jest scenariusz, iż wszystkie nowości wydawnicze miałyby być w jednej cenie, aczkolwiek niezbyt to się podoba w branży, także jeszcze nic nie jest przesądzone.


1948
1219
17.03.2017 06:40

A kto ma ustalać ceny książek? Jakiś nadmistrz?
I jak to tak? I hit i kit w tej samej cenie? mały tomik wierszy i ogromny reportaż? A to nie rynek sam reguluje takie sprawy?


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

331
28
16.03.2017 14:10

Oczywiście po wcześniejszym wprowadzeniu stałej ceny książki?


1452
521
16.03.2017 14:37

Do 1 kwietnia jeszcze trochę.


1409
120
16.03.2017 16:31

Ludzie.... zawsze od d. strony...
Żadne ulgi... przestańcie tyle zabierać i to wystarczy...


zgłoś błąd