kasiek66 
Książkoholik, którego świat zmieniła jedna książka.
23 lat, status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-20 11:12:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jestem Caroline,
Prowadzę zwykłe, szare życie. Mam męża, dziecko i zmartwienia.
Ten jeden tydzień miał zmienić nasze życie. Taki nowy tydzień jako nowe życie. Zmieniliśmy nasze mieszkanko na nowy a przy tym, elegancki dom na przedmieściu Londynu.
I wszystko było by dobrze, gdyby nie pojawienie się drobnostek. Kwiaty, muzyka..miały być przypadkowe..ale dla mnie są specjalne. Powracają...
Jestem Caroline,
Prowadzę zwykłe, szare życie. Mam męża, dziecko i zmartwienia.
Ten jeden tydzień miał zmienić nasze życie. Taki nowy tydzień jako nowe życie. Zmieniliśmy nasze mieszkanko na nowy a przy tym, elegancki dom na przedmieściu Londynu.
I wszystko było by dobrze, gdyby nie pojawienie się drobnostek. Kwiaty, muzyka..miały być przypadkowe..ale dla mnie są specjalne. Powracają nawiązania do dawnego życia. Do mojego życia, uparcie próbuje powrócić ktoś, kto nie zasługuje na pamięć.Niezwykła historia, która wciąga do jej świata. Miałam wrażenie,że autorka prowadzi z nami grę. Ale od początku...

"Nie mogę odpędzić myśli, że siedzenie w domu obcych ludzi to jednak dziwna sytuacja."

Historia zaczyna się od poszukiwania szczęścia. Zwykła rodzina, zwykłe małżeństwo i codzienne problemy. Wydaje się, że nic nie może nas zaskoczyć. Autorka daje jednak przykład,ze może. Jej styl pisania to pierwsze "wow".
Akcję śledzimy głównie z ramienia bohaterki, jest ona jednak prezentowana z różnych perspektyw czasowych. Dodatkowo wprowadzane są co jakiś czas, punkty widzenia innych osób. Autorka pozwala być w teraźniejszości a za chwile prowadzi do przeszłości i chwili rozmowy o przyszłości. To bardzo trudna sztuka bo można łatwo zgubić czytelnika. Tutaj udało się to bez problemu.

"Tak wygląda życie. Podajemy cierpienie dalej, rozciągamy je, rozcieńczamy. Czekamy, aż tak bardzo się rozwodni, że stanie się prawie niewyczuwalne."


Bohaterowie są naturalni, zwykli tacy codzienni, dzięki czemu przywiązujemy się do nich i traktujemy książkę jak historię opowiadaną przez znajomych. Minusem tego jest bardzo wolna akcja. Leniwie, bez dreszczyku, wędrujemy przez blisko 200 stron. I nagle ! Bum! Koniec ma ogromny akcent, potencjał, który wręcz wybucha !
Ogólnie książka zawiera dużo uczuć i okazuje emocje bohaterów lecz są tak zrobione, że ich wpływ na nas jest znikomy.
Książka prócz historii bohaterów, ukazuje drugie dno życia. Pokazuje jak łatwo można zatracić się w codzienności, zgubić sens i popełnić błędy. Realność jej pisania sięga wyżyn i otula nas nieprzewidywalnie spokojną atmosferą. Teoretycznie to thriller..praktycznie to dramat a nawet dramat psychologiczny.

"Poza tym im szczelniej zamknę przeszłość w sobie, tym skuteczniej będę mogła ją zdławić. Od lat żyję według tej zasady. Jeśli coś istnieje tylko w mojej głowie, to prawie tak, jakby w ogóle tego nie było."

Mocny debiut autorki, który obiecuje wiele ! Polecam każdemu bo temat niczym rzeka. Lektura od Wydawnictwa Marginesy zapadnie na długo w mej pamięci. Oceniam ją 8/10 a Wydawnictwu dziekuję za możliwość zrecenzowania.

pokaż więcej

 
2019-02-16 10:17:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Grzech (tom 1)

Cześć ślicznotko,
Nie bój się mnie. Nie zrobię Ci krzywdy..jestem tu po to by dać Ci rozkosz. Nigdy nie okłamuję kobiety i słowa dotrzymuję. Zabiorę cię w świat gdzie będziesz wielokrotnie powtarzać moje imię a Twoim ciałem będą rządzić doznania. Nie bawię się w miłość. Bawię się w seks i jestem w tym cholernie dobry.
Chcesz się przekonać ? Zapraszam do lektury..Gordian, Gordian..eh ten...
Cześć ślicznotko,
Nie bój się mnie. Nie zrobię Ci krzywdy..jestem tu po to by dać Ci rozkosz. Nigdy nie okłamuję kobiety i słowa dotrzymuję. Zabiorę cię w świat gdzie będziesz wielokrotnie powtarzać moje imię a Twoim ciałem będą rządzić doznania. Nie bawię się w miłość. Bawię się w seks i jestem w tym cholernie dobry.
Chcesz się przekonać ? Zapraszam do lektury..Gordian, Gordian..eh ten Gordian. Zawróci każdej kobiecie w głowie.
Będzie wzbudzał przeróżne emocje..od tych najgorszych do nawet erotycznych.

„W miłość nie wierzę. To zdradziecka małpa”.

Gordian to główny bohater, który ma nietypowe podejście do życia. Jest seksowny, ostry a do tego buntowniczy. Pod idealną sylwetką skrywa serce, które z pozoru z kamienia, okazuje się być złamane. Młody mężczyzna miał w swym życiu przemoc, cierpienie i gniew. Duchy przeszłości nawiedzają go do dzisiaj i powodują ogromne kłopoty. Każdy dzień to nowa wojna by ukoić wewnętrzny ból.
Chłopak wydaj się być narcyzem, który dąży do celu i nie przepuści żadnej kobiety. Zgrywa twardego, którego nie ruszają uczucia miłości. Nie pozwala na przemoc względem kobiet i broni każdej. Powagę walki podsyca jego praca. Jednak jest w nim coś co próbuje ukryć...odkrywa to Kira.
Kira to młoda kobieta, która jako jedyna nie pozwala się zdobyć. Ma swoje zasady i podążą według nich. Twarda kobieta, która nie boi się zadać ciosu.

"- Ja pieprzę! - odstawia wodę, wyrywa mi z rąk ręcznik i zakrywa nim piersi.
- Czytasz w moich myślach. - Podchwytuję jej spojrzenie i uśmiecham się znacząco.
- Jezu, ty naprawdę myślisz tylko jednym. - Wyciera bluzkę.
- Nie tylko. Chociaż lubię o tym myśleć, a jeszcze bardziej to robić. I nic na to nie poradzę, że tak na mnie działasz. To jest silniejsze ode mnie."Niezwykła lektura pełna emocji, wojny i grozy. Pisana w lekkim, wciągającym stylu z wieloma dialogami i kreatywnymi opisami. Historia tak szokująca jak ta w Luonto. Pikantna i pełna wrażeń.
Fabuła jest nowatorska. Zabiera ans do świata, którym miał rządzić zadufany Gordian. W rzeczywistości historia ma drugie dno.
Pod przykrywką prostego erotyku schowane zostały problemy współczesnego świata jak i zmagań z samym sobą.
Całość okraszona jest humorem, który pozwala przyjąć trudne tematy bez monotonni, jak również zaznać chwili odprężenia z fascynującymi bohaterami.
Logo 18+ niech Was nie zraża bo to nie jest zwykła książka.Patrząc recenzje Greya znalazłam hasło " zdobędzie wasze krocze". Gordian zawładnie waszym sercem, duszą i kroczem !
Ale..drodzy panowie. Ta książka to nie jest babski erotyk. To historia, która zachęci Panów do pikantnej nocy z książką.
Autorka po raz kolejny pokazała swój styl. Szokuje, zadziwia i rozkochuje. A koniec książki to jej cecha szczególna, która prosi o więcej.
Dziękuję autorce jak i Wydawnictwu Niezwykle za cudowna przygodę z tą lekturą. Oceniam 10/10 !

pokaż więcej

 
2019-02-15 14:08:30
Został fanem autorki: Melissa Darwood
 
2019-02-11 12:27:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: New Camelot Trilogy (tom 1)

Przed Państwem Greer Galloway. Kobieta, która potrafi znaleźć połączenie między przyszłym prezydentem i wiceprezydentem.
Greer spotkała Asha w wieku 16 lat. Było to niezwykłe spotkanie, które zaowocowało pierwszym pocałunkiem. Kilka lat później bohaterka poznaje Embry’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Jak sama mówi, Ash i Embry są jedynymi mężczyznami w życiu, do których, prócz...
Przed Państwem Greer Galloway. Kobieta, która potrafi znaleźć połączenie między przyszłym prezydentem i wiceprezydentem.
Greer spotkała Asha w wieku 16 lat. Było to niezwykłe spotkanie, które zaowocowało pierwszym pocałunkiem. Kilka lat później bohaterka poznaje Embry’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Jak sama mówi, Ash i Embry są jedynymi mężczyznami w życiu, do których, prócz dziadka Leona, kiedykolwiek coś czuła. Serce kobiety zostaje rozdarte a w głowie brzmią ciągle słowa..„ … żal mi twoich biednych rodziców”
Życie bohaterki staje się siecią sekretów i domysłów. Skandaliczny związek na najwyższych szczeblach władzy, przepowiednia i on..baczny obserwator.. Co zdradzi nam książka ? Kto obserwuje najważniejszą kobietę naszych władz ?
Dowiemy się tego za chwilę dzięki Wydawnictwu Kobiecemu.
"-Czy mogę zostać u ciebie na noc?
Na jego twarzy pojawił się taki wyraz, jakbym złamała mu serce. -Jezu, Greer. Możesz zostać ze mną do końca życia."


Ta lektura to połączenie polityki, romansu i erotyzmu. Zbudowany trójkącik oparty jest na szczerej potrzebie drugiej osoby, miłości i zaufaniu. Wszyscy bohaterowie darzą się sympatią i są dla siebie opoką. Są stworzeni na bardzo realnych. Greer jest bardzo odważną, inteligentną i świadomą swej wartości kobietą. Wraz z kolejnymi stronami,coraz lepiej czuje się w roli kochanki najważniejszych osób na świecie. Jest niczym współczesna księżniczka ale jak wiadomo, każda bajka musi kiedyś się skończyć.
Styl pisania jest prosty ale pełen emocji i dynamizmu. Jesteśmy wprowadzani powoli w świat bohaterki i poznajemy jej losy. Zaczynamy lubić bohaterów i książka staje się jak opowiadanie.
Nie ma zbędnego gadania o polityce. Są za to sceny pełne pikanterii i chyba nazbyt wnikanie w życie intymne. Chwilami sceny zalatują Greyem.

„ … Jednak ja nienawidzę kłamać. Próbuję znaleźć odpowiedź, która nie będzie całą żenującą prawdą. – Jest mi nieco wstyd. Z powodu tego, jak się zachowywałam, gdy byłam młoda …”


Lektura upływa w błyskawicznym tempie, a do tego buduje ciągłe napięcie. Rodzi się wiele pytań na któe sami próbujemy odszukać odpowiedzi. Dodatkowym atutem są wspomnienia z dziadkiem Leonem, które pokazują delikatność bohaterki i wprowadzają nowe elementy do układanki. Ma to pozytywny wpływ na akcję książki. Nie ma chwili znużenia, czy też monotonii.

Dziękuję Wydawnictwu Kobiece za możliwość przeczytania i zrecenzowania. A polecam wszystkim miłośnikom romansu, erotyki i polityki. Emocje są gwarantowane. Daje 9/10 ;)

pokaż więcej

 
2019-02-05 09:28:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Jestem Luke, przyjaciel Hope i Josh. Tworzymy razem super zespół. Razem studiujemy neurobiologię i spędzamy wolny czas.
Ale nasze trio ma się rozpaść..Los nie był łaskawy dla Hope. Jej życie dobiega końca a my musimy coś zrobić by uchronić ją. Będziemy alchemikami życia i sięgniemy po każdą deskę ratunku.
Zabierzemy Was z niezwykłą podróż po całym świecie. Zwiedzimy każdy zakątek by tylko...
Jestem Luke, przyjaciel Hope i Josh. Tworzymy razem super zespół. Razem studiujemy neurobiologię i spędzamy wolny czas.
Ale nasze trio ma się rozpaść..Los nie był łaskawy dla Hope. Jej życie dobiega końca a my musimy coś zrobić by uchronić ją. Będziemy alchemikami życia i sięgniemy po każdą deskę ratunku.
Zabierzemy Was z niezwykłą podróż po całym świecie. Zwiedzimy każdy zakątek by tylko zdobyć życie Hope.


Studenckie życie, podbijanie świata i walka o życie. Pełna emocji, odwagi i humoru. Te dwa zdania gwarantują niezwykłą przygodę.

”To straszne,jak bardzo obcy jest ktoś,kogo kochamy,kiedy go już nie ma”

Książka opowiada o historii niezwykłej przyjaźni pomiędzy 3 studentów. Hope, Luke i Josh to niezwykłe trio, które możemy podzielić na 3 różne osoby łączące wszystko w jedną całość. Ich głowy są pełne pomysłów a serca pełne zapału. Tym razem ich kreatywność wykracza poza wszelkie granice. Trio tworzy komputerową mapę wszystkich połączeń mózg. Ale po co ? By zrealizować swój niezwykły projekt. Spędzone długie godziny we wspólnym towarzystwie sieją głębokie uczucie między Hope i Joshem. I kiedy wszystko wydaje się byś na drodze do happy endu..dziewczyna zaczyna mieć bolesne zawroty głowy. Wyrok przychodzi niespodziewanie. Dla Hope nie ma nadziei na dalsze życie. Josh i Luk nie zamierzają zostawić koleżanki na pastwę losu i pozwolić jej odejść. Chcą znaleźć antidotum na śmierć.
Fabuła książki jest nietuzinkowa, to coś nowego, szalonego i śmiesznego. Autor zadbał o realność wydarzeń i emocje. Każdy z bohaterów może być widziany na ulicy przez co dokładny opis pozwala na ustawienie wydarzeń w dowolnym mieście.
Sama podróż jest pełna wrażeń, przeciwności losu i przeróżnych widoków. Tutaj twórca musiał spędzić długie godziny na przeniesieniu nas do innych części świata.
Akcja jest dynamiczna i wciągająca..ale koniec ! och koniec to jest coś niezwykłego. Nagłe bum !

"Patrząc za nim, gdy oddalał się korytarzem, zastanawiała się, jak człowiek może zbudować całe imperium i jednocześnie być tak głupim. "

Ta książka to idealny przykład, że Wydawnictwo Sonia Draga daje sobie świetnie radę nie tylko z trillerami ale i dramatami. Oceniam książkę 9/10 ! Ten koniec zbił mnie z tropu. Oczekiwałam czegoś innego. Byłam tak wciągnięta w tą historię, że spodziewałam się spokojnego zakończenia, które wszystko wyjaśnia. Dostałam nagły zwrot akcji i wiele pytań bez odpowiedzi.
Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Sonia Draga.

pokaż więcej

 
2019-02-04 20:25:26
Zagłosował w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-31 17:19:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Czy listy mogą pomóc w terapii ? Czy listy pomogą mu normalnie żyć ?
Jestem Evan Hansen, Młody, nieśmiały i samotny chłopak. Zajęcia z terapeutą miały pomóc w odbudowie własnego ja. Za namową terapeuty pisze do siebie listy. Każdy list zaczyna się od zwrotu jak w książce "Dear John".. „Drogi Evanie Hansenie”. A więc..
Drogi Evanie Hansenie..tak wiele mam ci od opowiedzenia..wszystko jest na...
Czy listy mogą pomóc w terapii ? Czy listy pomogą mu normalnie żyć ?
Jestem Evan Hansen, Młody, nieśmiały i samotny chłopak. Zajęcia z terapeutą miały pomóc w odbudowie własnego ja. Za namową terapeuty pisze do siebie listy. Każdy list zaczyna się od zwrotu jak w książce "Dear John".. „Drogi Evanie Hansenie”. A więc..
Drogi Evanie Hansenie..tak wiele mam ci od opowiedzenia..wszystko jest na dobrej drodze..wszytsko zaczyna się układać..aż nastaje ten dzień..jeden z listów trafia do Connora. NA domiar złego Connora znajduje policja..martwego.
Nie wiem co się stało i dlaczego ja ale..ale on w dniu śmierci ma list do mnie. Teraz każdy uważa,ze byliśmy przyjaciółmi.
Przez śmierć znajomego zyskuje niezwykłe zianteresowanie. Moje życie się odmienia..Każdy chce mieć kontakt ze mną, rozmawia ze mną..
Ale ja zaczynam się gubić..co dalej robić ??

Drogi Evanie Hansenie to niezwykłą książką mówiąca o kruchości osobowości. Chęć odbudowy i przełamania siebie jest tak silna,że sprzyja kłamstwu. Pełna emocji, wzruszenia, zwracająca uwagę na codzienny problem.
Kiedy czytamy tą lekturę jesteśmy wręcz przytłoczeni tą cienką granicą meidzy życiem..jak niewiele potrzeba...
Książka ma fabułę, która poruszana byłą nie raz, tu jednak jest w nowej odsłonie..nowym stylu. Mimo to są wątki, które mam wrażenie,ze są kopiuj wklej.. Mimo to oceniam książkę 9/10.
http://bit.ly/2AXQ43q

pokaż więcej

 
2019-01-29 10:27:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

stycznia 29, 2019
Witam Państwa serdecznie.
Podczas dzisiejszego posiedzenie parlamentarnego, omówiona zostania książka "Gdzie jest prezydent?".
To nowość Wydawnictwa Znak, która 31 stycznia 2019 roku ma swoją premierę.
Niebanalna historia, która zdradzi sekrety Białego Domu. Idealna dla osób lubiących wątki polityczne jak i tych anty.
Masa wyjątkowo ciekawych informacji na temat przesłuchań...
stycznia 29, 2019
Witam Państwa serdecznie.
Podczas dzisiejszego posiedzenie parlamentarnego, omówiona zostania książka "Gdzie jest prezydent?".
To nowość Wydawnictwa Znak, która 31 stycznia 2019 roku ma swoją premierę.
Niebanalna historia, która zdradzi sekrety Białego Domu. Idealna dla osób lubiących wątki polityczne jak i tych anty.
Masa wyjątkowo ciekawych informacji na temat przesłuchań przed komisją senacką, opisy naginania prawa, wiedza jak i znajomości, precyzyjnie ukazany świat służb specjalnych..to wszystko a nawet więcej skrywa ona . Wiele pytań, na które mamy ochotę poznać odpowiedzi już teraz...ale niestety...wszystko w swoim czasie.To pierwsza taka książka, która zdradza sekrety głowy państwa to pierwsza tak pisana historia. Szczera, prosta i mocna. Trzyma w napięciu do końca!

"Najważniejszy wniosek w historii. Czy to ludzie, czy zwierzęta, wielkie cywilizacje czy prymitywne społeczności – wszyscy wolą za kimś podążać? Wystarczy pozbyć się wodza, a reszta panikuje."

Z każda stroną próbujemy rozszyfrować jakim człowiekiem jest prezydent Jonathan. Poznajemy jego zachowanie i staramy się rozszyfrować czy potrafi zachować zimną krew do końca. Poznajemy brutalną rzeczywistość jaka towarzyszy głowie państwa. Codzienne oskarżenia i problemy. Ciągłe życie w napięciu. Tutaj nie ma przekłamania, zaprezentowano prawdziwy patriotyzm amerykański.

Fabuła jest tutaj bardzo dobrze opracowana. Ciągłe budowanie napięcia czyni książkę przygodową niżeli zwykłe sprawozdanie. Liczne teksty dialogowe, rozmowy z dziennikarzami pełne kąśliwości czy zwykłe chwile, które mogą okazać się niebezpieczne. Temat nie jest odkrywczy ale za to pisany w nowy, ciekawy sposób. Po raz pierwszy widzimy świat polityki przedstawiony z innej strony.
Lekkość czytania gwarantuje prosty język, który bez zbędnych opisów przedstawia surową prawdę. Fachowe rozpisanie zamachu na poszczególne kroki dodaje emocji i dreszczyku. Moją uwagę przykuł fakt ojcostwa. Prezydent prócz roli głowy państwa jest też samotnym ojcem. W książce nie ma rozdrapywania starych ran lecz jest tu i teraz.
Oceniam 9/10. Wyjątkowa książka o powielanym temacie, który prezentowany jest od nowa. Empatia, współczucie, wielkie emocje. Tak możemy po krótce ją opisać. Solidnie opracowana, z dreszczykiem i stylem pisania, który napędza do czytania.

pokaż więcej

 
2019-01-06 11:06:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

wlekałam z tą recenzją bardzo długo..
Dlaczego ?
Bo na początku, kiedy na instagaramie wspominałam o niej, większość myślała, że to zwykły podręcznik !
A teraz ?
Teraz większość sięgnie po tą książkę bo pokazałam Wam, że rośliny to niezwykły świat.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak funkcjonują rośliny? Jakie tajemnice skrywają? Jak się przystosowują do nowych warunków ? I dlaczego są takie...
wlekałam z tą recenzją bardzo długo..
Dlaczego ?
Bo na początku, kiedy na instagaramie wspominałam o niej, większość myślała, że to zwykły podręcznik !
A teraz ?
Teraz większość sięgnie po tą książkę bo pokazałam Wam, że rośliny to niezwykły świat.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak funkcjonują rośliny? Jakie tajemnice skrywają? Jak się przystosowują do nowych warunków ? I dlaczego są takie ważne ?
To zapraszam na niezwykłą lekturę z niezwykłego świata !Czy wiecie, że rośliny mogą być alternatywa do paliw kopalnych ? Czy wiecie, że rośliny stanowią 80% masy wszystkich żywych stworzeń na Ziemi?

"Tymczasem coraz więcej osób postrzega rośliny jako obiecujący przykład, którego naśladowanie otwiera przed nami nowe możliwości techniczne."

9 rozdziałów, 9 różnych historii o roślinach, 9 lekcji o naszym życiu.
Ta książka ma jednego bohatera - rośliny. Fabułę, która zachwyca, porusza, uczy ale też straszy. Straszy, że nasza wiedza jest tak mała. Małe rośliny, która są ogromem wszystkiego.
Książka zaprasza nas do magicznego świata roślin gdzie zdradzi ich sekrety. Poruszone tematy odpowiadają każdemu. Każdy czytający, czy to inżynier czy humanista, każdy coś znajdzie. Bo ta lektura jest otwarta na każdego ! Ale..TO NIE JEST PODRĘCZNIK ! pisana jest w lekkiej formie, delikatnie i prosto. Kiedy czytałam, miałam wrażenie, że jestem na łące i to rośliny mi opowiadają. Dzięki przepięknemu wydaniu z łatwością odnajdujemy się w historiach i temu jak wszystko działa w tak małych istnieniach.No właśnie..wydanie. Twarda oprawa z motywami roślin. Bez żadnych brokatów i zbędnych rzeczy. Prosta, klasyczna a jednak bajeczna. W środku ilustracje, które zapierają dech w piersiach! Jedne mniejsze, inne na całą stronę. Ujęcia makro, których gołym okiem nie widzimy jak i całości, którą często mijamy. Warto poświęcić chwilę bo czasami to zdjęcie pokazuje coś co przeoczamy na co dzień.
Mówiłam o tej książce na stories, w postach a teraz tu..i wiecie co? Za każdym razem się nad nią zachwycam i rozpływam !

Daje 10/10 i dziekuję Wydawnictwu Bukowy Las za cudna lekturę ;)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
374 113 977
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (14)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd