Babcia też człowiek

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dzieci
Ag2S

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

nathalie357 | 2018-06-29
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Piękna, mała książeczka pokazująca, że każdemu należy się chwila odpoczynku i nie ma w tym nic dziwnego, a dzieci również powinny pomagać w domu.

Jarosław Wiśniewski | 2017-10-13

Czasem każdy musi sobie porządnie odpocząć. Czasem trzeba się odprężyć i zrelaksować się z dobrą książką w ręku. Niezależnie od wieku i płci.
Tytułowa babcia, która poświęca dużo swojego czasu dla rodziny zasłużyła na chwilę relaksu. Babcia Basi i Jurka z tejże uroczej książeczki także postanowiła wypocząć i zleciła swoim wnukom kilka codziennych domowych czynności do wykonania. Dzieci zastanawiają się nad powodem postępowania babci. Co się stało? Jest chora? Jaki jest powód jej beztroskiego stanu? Książeczka uświadamia małym czytelnikom, że babcia też człowiek i należy się jej (jak i każdemu zapracowanemu człowiekowi) od czasu do czasu chwila spokoju i wyluzowania. Mądra książeczka, znakomicie napisana, ze znakomitymi ilustracjami autorstwa Zdzisława Byczka.
To książka, którą czytałem we wczesnej młodości. Niezapomniana lektura, którą zatrzymałem i stoi na jednej z półek do dziś. Polecam dzieciom, polecam dorosłym do poczytania maluchom. Wysoka ocena musi być. Dziewięć gwiazdek to...

wiolenia28 | 2016-02-05

Bardzo mądra książeczka dla dzieci, ale może i trochę dla rodziców.

Karolina | 2015-09-15

Bo babcię to ma się jedną- no właściwie to dwie :) Nasze kochane babuleńki- niezastąpione,zawsze przy nas- doceńmy je póki mamy ku temu okazje:)

kochałam tą książkę, szczególnie że moje obie babcie zmarły jak byłam malutka, a ta książka i babcia w niej wydawała mi się taka podobna do mojej idealnej babci :)