Babcia też człowiek

Okładka książki Babcia też człowiek Irena Landau
Okładka książki Babcia też człowiek
Irena Landau Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Poczytaj mi, mamo literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Poczytaj mi, mamo
Nasza Księgarnia
1988-01-01
1988-01-01
24 min.
babcia wnuki

Okładka książki Przytulanki Jan Brzechwa, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa, Dorota Głośnicka, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Irena Landau, Barbara Lewandowska, Joanna Papuzińska, Natalia Usenko, Danuta Wawiłow
Przytulanki Jan Brzechwa, Józef...
Okładka książki Pierwsze czytanki dla dziewczynek Liliana Fabisińska, Irena Landau, Edyta Zarębska
Pierwsze czyta... Liliana Fabisińska,...
Okładka książki Poczytaj mi mamo. Księga szósta Helena Bechlerowa, Barbara Eysymontt, Irena Landau, Barbara Lewandowska, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Zdzisław Nowak, Mirosław Pokora, Maria Terlikowska, Marta Tomaszewska
Poczytaj mi ma... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Świerszczyk. Wielka księga Paweł Beręsewicz, Grzegorz Chomicz, Łukasz Dębski, Ewa Dziewulska, Piotr Gabrysz, Dorota Gellner, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Melania Kapelusz, Grzegorz Kasdepke, Irena Landau, Jakub Lepiorz, Ada Modrzanka, Piotr Olszówka, Elżbieta Pałasz, Tomasz Plebański, Joanna Plesnar, Marcin Przewoźniak, Zofia Stanecka, Małgorzata Strzałkowska, Andrzej Krzysztof Torbus, Maciej Trzepałka, Agnieszka Urbańska, Natalia Usenko, Wojciech Widłak, Rafał Witek, Ewa Zachara
Świerszczyk. W... Paweł Beręsewicz,&n...

Czasem każdy musi sobie porządnie odpocząć. Czasem trzeba się odprężyć i zrelaksować się z dobrą książką w ręku. Niezależnie od wieku i płci.
Tytułowa babcia, która poświęca dużo swojego czasu dla rodziny zasłużyła na chwilę relaksu. Babcia Basi i Jurka z tejże uroczej książeczki także postanowiła wypocząć i zleciła swoim wnukom kilka codziennych domowych czynności do wykonania. Dzieci zastanawiają się nad powodem postępowania babci. Co się stało? Jest chora? Jaki jest powód jej beztroskiego stanu? Książeczka uświadamia małym czytelnikom, że babcia też człowiek i należy się jej (jak i każdemu zapracowanemu człowiekowi) od czasu do czasu chwila spokoju i wyluzowania. Mądra książeczka, znakomicie napisana, ze znakomitymi ilustracjami autorstwa Zdzisława Byczka.
To książka, którą czytałem we wczesnej młodości. Niezapomniana lektura, którą zatrzymałem i stoi na jednej z półek do dziś. Polecam dzieciom, polecam dorosłym do poczytania maluchom. Wysoka ocena musi być. Dziewięć gwiazdek to ocena w pełni uzasadniona i dopasowana do poziomu całości.

Bardzo mądra książeczka dla dzieci, ale może i trochę dla rodziców.

Bardzo mądra książeczka dla dzieci, ale może i trochę dla rodziców.

1953

Bo babcię to ma się jedną- no właściwie to dwie :) Nasze kochane babuleńki- niezastąpione,zawsze przy nas- doceńmy je póki mamy ku temu okazje:)

kochałam tą książkę, szczególnie że moje obie babcie zmarły jak byłam malutka, a ta książka i babcia w niej wydawała mi się taka podobna do mojej idealnej babci :)

Piękna, mała książeczka pokazująca, że każdemu należy się chwila odpoczynku i nie ma w tym nic dziwnego, a dzieci również powinny pomagać w domu.

Tym razem metalowy teges był tak zaklejony taśmą klejącą,że musiałem go wyciąć nożyczkami razem z małym kawałkiem zeszyciku.luzne kartki zszyłem igłą i nićmi.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Dla Dzieci
  • ❃ Seria: Poczytaj mi mamo
  • Przeczytane dawno temu
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Babcia też człowiek