Ten dziwny Eryk

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
klasyka, dzieciństwo, bajka
Ag2S

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katebook | 2015-10-29

W sumie historia Adama Lanzy. Piękny przykład psychologii, która poetycko wygląda tylko w bajkach. Współczesny Eryk zostałby określony mianem schizofrenika lub autystyka, zostałby wsadzony w dyby normy i narkotyzowany. Ta książeczka, to krótka historia nieautorytarnego umysłu i powinna stać się obowiązkową lekturą dla najmłodszych, by wiedziały jak kończą dzieci sprzeciwiające się systemowi. I, że gdy zaczynają strzelać, przeważnie mają rację. Bo to nie dzieci są złe, tylko edukacja sprowadzająca wszystkich do roli małych posłusznych idiotów.
Gdy brakuje możliwości protestu, a umysł nie mieści się w normatywnych kategoriach dzieciak zostaje sam na sam z obłędem kultury i fiksacją DSMu.
Piękna lektura posługująca się prostym językiem co tylko potęguję metaforę i morał. Książki z tej serii do dzisiaj robią na mnie niesamowite wrażenie.

kira-klux | 2016-08-16
Matys | 2016-08-06