Zbrodnia na eksport

Okładka książki Zbrodnia na eksport Jeremi Bożkowski
Okładka książki Zbrodnia na eksport
Jeremi Bożkowski Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z Jamnikiem kryminał, sensacja, thriller
Seria z Jamnikiem
Czytelnik
1978-01-01
1978-01-01
prl kryminał

Bardzo lubię kryminały milicyjne, przypominają mi lata dzieciństwa, kiedy zaczytywałam się w kieszonkowych wydaniach różnych serii "z kluczykiem", "z jamnikiem" "Ewa wzywa 07" itp "Zbrodnia na eksport" jest komedią kryminalną z dziwnymi metodami śledczymi sierżanta Fidibusa pod nadzorem podporucznika Karbolka. Bardzo dobre dialogi. Polecam!

Dawno się tak nie ubawiłem przy książce. Młodemu oficerowi Karbolkowi z racji braków kadrowych przydzielone zostaje śledztwo w sprawie morderstwa, a w rozszyfrowywaniu tajemnicy pomaga mu sierżant Fidybus, czyli dosłowne wcielenie zasady "nie matura, a chęć szczera". Tenże sierżant i jego nieregulaminowe, a jednocześnie bardzo kreatywne i można rzec szalone pomysły nadaje powieści takiej dynamiki i kolorytu, że aż grzech tego nie przeczytać. Polecam z całego serca!

Prawdziwa perełeczka. Stary kryminał milicyjny, lekki, w komediowej konwencji. Pełne zabawnych sytuacji i dialogów. Podporucznik Karbolek - młody, nieopierzony oficer po szkole i sierżant Fidybus, stary milicyjny wyjadacz o nadzwyczajnej intuicji i niezwykłych metodach śledczych, skradli moje serce i podarowali mi kilka godzin szczerego śmiechu.

Chociaż trochę zakurzony, ale ciągle dobry kryminał, właśnie zaczęłam czytać te stare książki
Polecam

Polecam

Cudne :)

Cudne :)

"Zbrodnia na eksport" naprawdę wciąga. Poznajemy dwóch istotnych bohaterów - początkującego, jakże inaczej, mieszkającego z mamą Januszka Karbolka oraz roztrzepanego, niechlujnego a jednocześnie niezwykle bystrego Mikołaja Fidybusa. Jak w klasycznej kryminalnej historii mamy zagadkę, a mianowicie kto zabił Zenobię Sarnawiecką? Mamy też toczące się w cieniu śledztwa perypetie rodziny denatki, która jej śmierć odkłada na nieco dalszy plan .. Czy to nie brzmi jak przepis na kryminał doskonały? Dla mnie tak!

Ksiazke przeczytalam w jeden dzien. Wartka akcja. Ksiazka napisana z humorem.
Grazyna

Ksiazke przeczytalam w jeden dzien. Wartka akcja. Ksiazka napisana z humorem.
Grazyna

Opinia z 2014 r - Mocno już przeterminowane. Wyidealizowany i dość naiwny obraz MO, za to sama intryga jest na niezłym poziomie. Można przeczytać z sentymentu...
2022 r - Nieświadomie przeczytałem ponownie po 8 latach i sentymentalizm mi chyba wzrósł, bo teraz dałbym gwiazdkę więcej :).

Sentymentalna podróż w przeszłość. Dwie pierwsze książki autora ukrywającego się pod pseudonimem Jeremi Bożkowski przeczytałam we wczesnej młodości i pokochałam miłością absolutną. Teraz, po dwudziestu latach, zdobyłam trzecią i przeczytałam ją z radością myśliwego, który upolował od dawna tropioną zwierzynę. Akcja toczy się w głębokim PRL-u, świat się zmienił, mój gust też, ale ciągle mogę ocenić ją jako dobry kryminał. Dodatkowa gwiazdka z nostalgii za dzieciństwem :)

Fabuła / 10

• Kryminały
  • Audiobooki
  • Kryminał
  • Czytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Zbrodnia na eksport