prl, kryminał
Jenot

Pierwsze spotkanie fenomenalnej pary - podporucznika Karbolka i sierżanta Fidybusa. Znakomity język, błyskotliwy humor, perełka powieści milicyjnej.

źródło okładki: www.klubmord.com

Ela | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Sentymentalna podróż w przeszłość. Dwie pierwsze książki autora ukrywającego się pod pseudonimem Jeremi Bożkowski przeczytałam we wczesnej młodości i pokochałam miłością absolutną. Teraz, po dwudziestu latach, zdobyłam trzecią i przeczytałam ją z radością myśliwego, który upolował od dawna tropioną zwierzynę. Akcja toczy się w głębokim PRL-u, świat się zmienił, mój gust też, ale ciągle mogę ocenić ją jako dobry kryminał. Dodatkowa gwiazdka z nostalgii za dzieciństwem :)

Martina | 2017-08-13
Przeczytana: 2017 rok

"Zbrodnia na eksport" naprawdę wciąga. Poznajemy dwóch istotnych bohaterów - początkującego, jakże inaczej, mieszkającego z mamą Januszka Karbolka oraz roztrzepanego, niechlujnego a jednocześnie niezwykle bystrego Mikołaja Fidybusa. Jak w klasycznej kryminalnej historii mamy zagadkę, a mianowicie kto zabił Zenobię Sarnawiecką? Mamy też toczące się w cieniu śledztwa perypetie rodziny denatki, która jej śmierć odkłada na nieco dalszy plan .. Czy to nie brzmi jak przepis na kryminał doskonały? Dla mnie tak!

Grazyna | 2014-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Ksiazke przeczytalam w jeden dzien. Wartka akcja. Ksiazka napisana z humorem.
Grazyna

Skylla | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Mocno już przeterminowane. Wyidealizowany i dość naiwny obraz MO, za to sama intryga jest na niezłym poziomie. Można przeczytać z sentymentu...

Legs | 2018-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2018