Muk w podróży dookoła świata

Wydawnictwo: Wytwórnia
Mouk
Muk, dla dzieci, podróż, świat
silvana

Inne wydania

Pewnego dnia MUK - bohater książki oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Indie, Burkina Faso, Madagaskar, Grecję, Laponię, Japonię, Chiny, Peru, Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów i regionalnej kuchni. Poznajcie nowe słowa, nieznane zwierzęta i rośliny. Pełna ciepła i humoru, znakomicie zilustronwana opowieść o różnorodności i pięknie świata.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://merlin.pl

Maya | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Kredowemu, błyszczącemu papierowi, na którym naprawdę ciężko dostrzec wspaniałe szczegóły - mówię NIE!

annan | 2015-05-19
Przeczytana: 03 lutego 2015

Przeczytane, a raczej obejrzane, z synkiem (lat trzy i pół). Chcę znaleźć dla niego dobrą książkę przyrodniczą / podróżniczą. To była nasza pierwsza próba, ale niestety niezbyt udana. Będziemy szukać dalej.

Obrazki w książce są ładne, każdy dwustronicowy obrazek przedstawia inny rejon świata. Tekstu jest niewiele, a ten który jest nie jest zrozumiały dla małego dziecka, więc zamiast czytać opowiadałam. Chmurki z tekstem wypowiadanym przez postacie też są zwykle nieciekawe, często są to po prostu różne słowa języku z danego regionu, które może czasem brzmią śmiesznie ale nic specjalnego nie wnoszą. Jak dla mnie ilustracje są też za bardzo abstrakcyjne, chociaż przyznaję że mają swój urok.

Mamobab | 2016-10-18
elmo09 | 2016-08-02