Muk w podróży dookoła świata

Wydawnictwo: Wytwórnia
Mouk
Muk, dla dzieci, podróż, świat
silvana

Pewnego dnia MUK - bohater książki oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Indie, Burkina Faso, Madagaskar, Grecję, Laponię, Japonię, Chiny, Peru, Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów i regionalnej kuchni. Poznajcie nowe słowa, nieznane zwierzęta i rośliny. Pełna ciepła i humoru, znakomicie zilustronwana opowieść o różnorodności i pięknie świata.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://merlin.pl

napoleczce_pl | 2017-06-13
Przeczytana: 01 marca 2017

Muki
(czyli doznania ponad miarę kolorowe)

Jest bardzo dużo książek dla najmłodszych, których jednorazowe „kartkowanie” zajmuje jedynie chwilę, parę minut i poznajemy finał. Ta książka taka nie jest – jedna jej strona zabierze Wam cały wieczór. I dobrze.

Francuski ilustrator i jednocześnie autor tej książki Marc Boutavant zaatakował nas od pierwszych stron, a właściwie od samej okładki ferią barw, postaci i sytuacji. Postanowił wciągnąć nas (dorosłych) do wymagającej i niełatwej narracji zdarzeń i przygód zilustrowanych na olbrzymich tętniących życiem stronach.

Założenie fabuły jest proste i nienowe – miś podróżuje dookoła świata, poznaje nowych przyjaciół, a wokół niego narysowane są inne zwierzęta w różnych sytuacjach, obrazujących charakterystyczne cechy danego regionu świata.

I dokładnie w tej pozornej prostocie zastawiona jest na nas (dorosłych) pułapka, ponieważ te skądinąd sympatycznie wyglądające zwierzęta, wygłaszają krótkie, wieloznaczne i dowcipne kwestie, których...

annan | 2015-05-19
Przeczytana: 03 lutego 2015

Przeczytane, a raczej obejrzane, z synkiem (lat trzy i pół). Chcę znaleźć dla niego dobrą książkę przyrodniczą / podróżniczą. To była nasza pierwsza próba, ale niestety niezbyt udana. Będziemy szukać dalej.

Obrazki w książce są ładne, każdy dwustronicowy obrazek przedstawia inny rejon świata. Tekstu jest niewiele, a ten który jest nie jest zrozumiały dla małego dziecka, więc zamiast czytać opowiadałam. Chmurki z tekstem wypowiadanym przez postacie też są zwykle nieciekawe, często są to po prostu różne słowa języku z danego regionu, które może czasem brzmią śmiesznie ale nic specjalnego nie wnoszą. Jak dla mnie ilustracje są też za bardzo abstrakcyjne, chociaż przyznaję że mają swój urok.

Maja | 2017-01-21
Przeczytana: 2014 rok