Witajcie w Murderlandzie

Wydawnictwo: Muza
Bienvenue à Murderland
978-83-7495-835-6
Ag2S

Co dzieje się kiedy świat wirtualny całkowicie miesza się z rzeczywistością i zaczyna niebezpiecznie nią kierować? Dlaczego fantazje postaci wirtualnych spełniają się naprawdę? Frederique Molay jest laureatką prestiżowej nagrody Prix du Quai des Orfevres 2007 za powieść kryminalną "La 7e femme". Nathan, rozwiedziony profesor Harvardu, mieszka w Bostonie. Wolny czas spędza przed komputerem,...

Nathan, rozwiedziony profesor Harvardu, mieszka w Bostonie. Wolny czas spędza przed komputerem, oddając się internetowej rozrywce, jaką jest Island - wirtualna gra, gdzie w szczęśliwym świecie każdy może być kim chce i wieść beztroskie życie. Gra staje się dla niego azylem. Pewnego wieczoru Nathan, będąc wirtualnym Natem, potrąca samochodem kobietę, która pojawia się na drodze nie wiadomo skąd. Mogłoby się nawet wydawać, iż desperacko rzuciła się pod koła pędzącego auta. Jak ujawnia śledztwo, ktoś jej w tym pomógł... Nat jest w szoku i mimo iż świadkowie potwierdzają jego niewinność, dręczą go wyrzuty sumienia. Co gorsza, kiedy Nat rozłącza się i jest Nathanem, profesorem Harvardu, fikcja staje się rzeczywistością...

Agata | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Akcja kryminału "Witajcie w Murderlandzie" rozgrywa się jednocześnie w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Książa jest krótka, dzięki przemyślanej fabule bardzo szybko się ją czyta. Jedynym minusem jest zakończenie historii, które autorka opisała na zaledwie kilku stronach. Mimo tego, czytałam ją z wielkim zainteresowaniem.

ampH | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

Po dość długiej, bo aż tygodniowej przerwie dorwałem w swoje ręce kolejną książkę spośród tych, które jakiś czas temu zakupiłem na wagę jako egzemplarze nowe, pozwrotowe lub końcówki nakładów. Na warsztat poszedł tym razem kryminał - teoretycznie niebagatelny, bo osadzony w dwóch światach i to wcale nie sci-fi czy fantasy. Nie spodziewałem się wiele po tej pozycji, dzięki czemu nie czuje się zawiedziony. Szczerze powiedziawszy ani mnie ta książka po jej lekturze ziębi, ani grzeje.

Nathan, wykładowca na Harvardzie, po rozstaniu z żoną zapada w wielką manię internetowej gry - Island. Prowadzi w niej drugie życie, bardzo zbliżone do tego z rzeczywistości. W pewnej chwili okazuje się, że jego życie zostało w dziwny sposób połączone z grą - zaczynają się podobne zdarzenia i giną ludzie. Jakie jest rozwiązanie tej zagadki i kto stoi za niszczeniem życia zwykłego, niczym się nie wyróżniającego profesora?

Sam pomysł połączenia gry internetowej z prawdziwym życiem jest dość ciekawy - co...

Dariusz | 2014-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Ogółem w książce została przedstawiona dość ciekawa historia z pomysłem. Mimo iż nie należy do jakiegoś super arcydzieła, potrafi wciągnąć i trzymać napięcie. Czytało się ją nawet przyjemnie ale niestety tłumaczenie tej książki momentami jest kiepskie. Historia w książce tworzy specyficzny klimat i zainteresowanie.
Niestety kiedy akcja się rozkręca autorka nie wiadomo czemu dąży do jak najszybszego zakończenia książki. Zakończenie może nie jest mocne ale dość zaskakujące. Chociaż co do końcowych stron wydawało mi się że są już pisane tak by jak najszybciej skończyć fabułę (mniej opisów wątków i wydarzeń) oraz epilog.... który trochę zmienił moje spojrzenie na całokształt i był zbyt krótki.
Jeżeli zastanawiacie się nad przeczytaniem jej, to mimo wszystko polecam przeczytać tym którzy lubią zagadki :)

Arbuza | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

"Witajcie w Murderlandzie" to kryminał, którego akcja toczy się jednocześnie w dwóch przestrzeniach - rzeczywistej, bostońskiej oraz wirtualnej. Morderstwa popełniane w dotychczas idyllicznym wirtualnym świecie szybko znajdują odbicie w wydarzeniach w Bostonie. Doskonale skonstruowana narracja i przemyślana fabuła powodują, że od książki nie sposób się oderwać!
Znaczącym mankamentem jest tu jednak tłumaczenie. Nie znam języka oryginału, więc nie jestem w stanie porównać jakości tekstu oryginalnego do jego polskiego odpowiednika, jednak już intuicyjnie można wyczuć, że pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście forma wygrywa tutaj nad treścią :)

(Ta recenzja niebawem zostanie rozszerzona i opublikowana na moim blogu, dla zainteresowanych - adres na moim profilu.)

Booka | 2010-11-21
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2010

Świetny pomysł, wykonanie średnie, tłumaczenie okropne. Molay mogła zdecydowanie więcej wyciągnąć z historii. Kiedy akcja zaczęła się dopiero rozkręcać, postanowiła wszystko skończyć na kilka stron. I jeszcze epilog, który miał być twistem historii, jest zbyt krótki (2 strony?), żeby rzeczywiście zmienić moje zdanie na temat książki.
Na dodatek momentami proza jest tak toporna, że aż się chce płakać.

Patrycja | 2016-11-04

Przeczytałam ta książkę kilkaa lat temu, była cudowna. Przeczytałam ja w 1 wieczor, a rano musiałam powtórzyć bo bardzo mi się spodobala. Poczułam inny świat, jak bym to ja w ta grę grała

sierzantpepper | 2016-01-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Trzyma w napięciu od początku do ostatniej strony... Polecam, dawno nie wczułam się tak w książkową historię...

Ezza | 2016-02-26

Napisana w przejrzysty sposób, przez co czyta się ją bardzo szybko. Autor otwiera przed nami dwa światy- rzeczywisty i wirtualny, a wraz z fabułą zaciera granicę między nimi.
Bardzo ciekawa, wciąga i napewno zaskakuję, ale jak dla mnie to trochę za mało. Nie czuję się bogatsza po tej lekturze, nic z niej nie wyciągnełam, ale w kategorii rozrywka daje radę.

emmi84 | 2016-04-18
PannaNikt | 2015-08-26