Jak pozbyć się zwłok. Specyfika działania sprawców zabójstw i ich postępowanie ze zwłokami

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kryminalistyczne
literatura faktu
ACu

Książka jest wynikiem badań aktowych spraw karnych prawomocnie zakończonych wszczętych z art. 148 k.k. To rzetelna analiza ponad pół tysiąca zabójstw, w której autor skupił się na czynnościach sprawców zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej w postaci pozbywania się zwłok. W publikacji nakreślono ogólną specyfikę zabójstw dokonywanych w Polsce, sylwetki sprawców i ich ofiar;...

W publikacji nakreślono ogólną specyfikę zabójstw dokonywanych w Polsce, sylwetki sprawców i ich ofiar; miejsce, czas a także okoliczności zdarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków, w których sprawcy dokonują manipulacji ze zwłokami – ukrywają je, zakopują, zatapiają, zabetonowują, rozkawałkowują czy też całkowicie niszczą.

Autor skupił się na aspektach prawno-karnych, kryminalistycznych oraz sądowo-lekarskich. Uzupełnieniem książki są liczne opisy spraw z polskiej praktyki sądowej.

źródło opisu: https://kryminalistyczny.pl/produkt/jak-pozbyc-sie-zwlok-ksiazka/

źródło okładki: https://kryminalistyczny.pl/produkt/jak-pozbyc-sie-zwlok-ksiazka/

starryeyed | 2018-12-09

Czytając ją, czułam się jakbym przeglądała tysiące akt spraw w Polsce. Książka jest dobrze poukładana, porozdzielana na podrozdziały, do których dopasowanych jest kilka/kilkanaście prawdziwych historii. Autor zwraca też uwagę, na bardzo ważny fakt. Zbrodnie w Polsce w większości przypadków zdarzają się pod wpływem alkoholu i przez przypadek. I udowodnił to tą właśnie książką. Jest przejrzysta.

Czarnoskrzydła | 2019-03-14
Na półkach: Przeczytane, Na faktach
Przeczytana: 12 marca 2019

Spodziewałam się sporo więcej po tych książkach i zupełnie czegoś innego po tych tytułach

Thaela | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Autor przedstawia zestawienie różnych metod pozbywania się zwłok. Nie wskazuje, które są najlepsze czy co zrobić aby ciała nigdy nie odnaleziono. To nie jest poradnik! :) W książce znajdziemy kilkadziesiąt opisów pozbycia się zwłok przez polskich morderców - czasem wyrafinowanych, przygotowanych do zbrodni, czasem pijaczków, którzy po winiaczu nie opanowali swoich łap i otrzeźwieli w momencie gdy ofiara przestała się ruszać.
Do czego mogę się przyczepić, to, że ostatecznie tych przykładów zaczyna być za dużo i się "przejadają".

Kinga | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Kupująć tę książkę miałam nadzieję, że pogłębię swoją wiedzę, że odkryje wiele nowych rzeczy... tak się nie stało choć uważam, że moja wiedza w tym temacie jest słaba.
Jeżeli ktokolwiek ma pojęcie o kryminologii, kryminalistyce... interesuje się tym...
Odradzam... czułam się jakbym czytała książkę dla przedszkolaka z zakresu „wprowadzenie”. Jest mi bardzo przykro ponieważ zamówiłam 3 książki na raz tego Autora.
Czuję się rozczarowana. Jedyne przydatne w tej książce to bibliografia, która pokierowała mnie na wiele ciekawszych ksiazek.

Ania | 2019-02-25
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam