Płynąc ku przeznaczeniu

literatura młodzieżowa
Dlaczemu
2018-04-21
2018-04-21
New Adult romans powieść młodzieżowa historia o miłości

Przewidywalna do bólu.

Przewidywalna do bólu.

Książka młodzieżowa, więc i zachowanie bohaterów trochę infantylne. Wyrosłam już z takich treści i nie przekonują mnie a wręcz nudzą i irytują.
Jednak muszę oddać autorce, że książkę czyta się szybko.
Dla nastolatków i młodych dorosłych myślę, że będzie ok ;)

Jednak muszę oddać autorce, że książkę czyta się szybko.
Dla nastolatków i młodych dorosłych myślę, że będzie ok ;)

1982

Pewnie podobałaby mi się bardziej, gdyby nie główna bohaterka, której w żaden sposób nie dało się polubić.

Trochę denerwująca główna bohaterka. Bardzo ciekawe i emocjonujące zakończenie. Książka całkiem OK ale mimo wszystko cieszę się że nie przeczytałam jej jako pierwszej z innych książek Pani Tomali

Pani Tomala niesamowicie wciaga swoimi powiesciami. Rozdzialy konczy tak, ze nie mozna nie czytac dalej! :)

Wahałam się 7 czy 8. No i jednak 8 bo bardzo lubię sposób w jaki pisze Pani Weronika.
Książka ciekawa, wzruszająca, i wywołała u mnie dużo pozytywnych emocji.
Pewnie nie przeczytam jej jeszcze raz, ale warto było. Odprężająca.

Książka ciekawa, wzruszająca, i wywołała u mnie dużo pozytywnych emocji.
Pewnie nie przeczytam jej jeszcze raz, ale warto było. Odprężająca.

Zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po książkę . O zgrozo to było dla mnie straszne, historia może nie najgorsza ale gl bohaterka infantylna i irytująca, książka dłużyła się niemiłosiernie, kilka razy odłożyłam ja z zamiarem poddania się ale dotrwałam bo miało być „dobre zakonczenie” a było meeh. . Nie sięgnęłaby po nią ponownie nie dla mnie.

zajebista ksiazka. Nie ma co tu dużo mówić. Zakonczenie mnie rozwaliło. Polecam gorąco

Dominika razem ze swoimi przyjaciółkami, wyjeżdża na wymarzone wakacje do gorącej Hiszpanii. Tam dziewczyny poznają polskich ratowników, którzy co roku dorabiają sobie pracując w hotelu. Dawid, jeden z ratowników jest bardzo pewny siebie, niemiły i egoistyczny. Na początku ciężko mu dogadać się z Dominiką. Jednak kto się czubi, ten się lubi :) Czy para dojdzie w końcu do porozumienia? Jak zakończą się te wakacje? Czy prawda może wyzwolić od poczucia winy, czy sprowadzić jeszcze więcej nieszczęść?

Ach... Ta wakacyjna miłość... Może być ona fajną przygodą. Niestety może też być bolesnym doświadczeniem. W tej historii mamy jedno i drugie. Książka rozpoczyna się bardzo niepozornie. Przyjaciółki wyjeżdżają za granicę na wymarzone wakacje, a na miejscu poznają przystojnych Polaków. Lepiej być nie może, prawda? Może być za to gorzej. Biorąc do ręki tę książkę myślałam, że będzie to lekki, wakacyjny romansik, który zakończy się albo rozstaniem, albo poważnym związkiem. I tak właśnie było. Jednak autorka wprowadziła do tej historii coś zupełnie niespodziewanego. Coś, co sporo namieszało, ale również sprawiło, że stała się ona wyjątkowa i niebanalna. Postaci zostały ciekawie wykreowane. Polubiłam ich wszystkich, choć jak się później okazało, pozory mylą. Zakończenie było bardzo emocjonujące. Nigdy bym nie przypuszczała, że tak może się to zakończyć. Jeśli szukacie lekkiej historii z nutką dramatyzmu, to jest to idealna książka dla Was. Mnie przypadła ona do gustu i fajnie byłoby poznać dalsze losy bohaterów.

Każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Wspaniała pisarka, która zaskakuje, wzrusza, porywa serce. Końcówka mnie rozwaliła na maxa. Nie mam nic do dodania. Więcej takich książek.

• Audiobooki