Płynąc ku przeznaczeniu

Wydawnictwo: Dlaczemu
werka777

Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda. A prawda może zrodzić miłość. I może też zabić… Skromna studentka, Dominika, wyjeżdża na pierwsze, zagraniczne wakacje. Hiszpania do której jedzie z serdecznymi przyjaciółkami, zmieni jej życie na zawsze.To właśnie tam poznaje pracującego w hotelu, polskiego ratownika. Dawid przyjechał do Calelli w celach zarobkowych. Nie pierwszy już i nie...

Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda.
A prawda może zrodzić miłość.
I może też zabić…

Dawid przyjechał do Calelli w celach zarobkowych. Nie pierwszy już i nie ostatni raz. Oczekujący od losu spontanicznych przygód nie planuje miłości, bo wiedziony doświadczeniem boi się kochać. Pewny siebie, opryskliwy, egoistyczny. Czy to tylko pozory?

Powieść o miłości, przyjaźni i przeznaczeniu.
O tym, że największe mroki kryją się tam, gdzie nikt ich nie szuka.

źródło opisu: http://sklep1721051.home.pl/pl/p/Plynac-ku-przeznaczeniu-/95

źródło okładki: http://sklep1721051.home.pl/pl/p/Plynac-ku-przeznaczeniu-/95

Wioleta Sadowska | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

"Kiedy w grę wchodzi miłość, rozum ucieka, jak gdyby nagle przestraszył się serca".

Życie jest mocno nieprzewidywalne. Nigdy bowiem nie wiemy co nas jutro spotka i jakie konsekwencje w przyszłości wywołają decyzje podjęte tu i teraz. Utwierdziła mnie w tym przeświadczeniu Weronika Tomala, która jako znana mi blogerka książkowa postanowiła zasiąść po drugiej stronie barykady, czyli zostać początkującą pisarką. Ta książka to dobry wstęp do rozwoju literackiego autorki, a przy okazji bardzo przyjemna dla serca powieść obyczajowa.

Weronika Tomala to właścicielka znanego bloga książkowego "Kto czyta książki - żyje podwójnie". Autorka jest z wykształcenia nauczycielką angielskiego, a z zamiłowania marzycielką. Kocha oczywiście książki, a także podróże i spotkania z najbliższymi. Na co dzień żona i mama.

Agnieszka | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Kochani nie wiem, czy wiecie, ale bardzo lubię sięgać po książki debiutujących pisarzy. Wspieram ich i podziwiam za to, że spełniają swoje marzenia. Jeśli debiutantem jest osoba z naszego rodzimego podwórka, zawsze niezmiernie się cieszę i trzymam mocno kciuki za sukces książki. Dziś chcę zaprezentować Wam pierwszą książkę naszej koleżanki blogerki Weroniki Tomali, „Płynąc ku przeznaczeniu”, którą dzięki uprzejmości Weroniki i wydawnictwa Dlaczemu miałam przyjemność otrzymać do recenzji, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Moi drodzy, czy wierzycie w przeznaczenie? W to, że nasz los i bieg naszego życia, już w momencie naszych narodzin jest z góry określony? Ja wierzę i wiem jedno, wszystko, co jest nam pisane, zazwyczaj spełnia się w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy zupełnie się tego nie spodziewamy. Los potrafi nas zaskoczyć, często odmieniając zupełnie nasze dotychczasowe życie.
Przekonała się o tym główna bohaterka powieści - Dominika.

W momencie, kiedy czytelnicy poznają...

magpie101 | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Dominika z kolezankami wyjezdza na upragnione wakacje do Hiszpamii, tam spotyka Dawida, ktory jest instruktorem plywania w hotelu.
Zobaczyla go dwa razy, nie rozmawiali ze soba, a ona oswiadcza kolezance, ze sie w nim zakochala. Do tego autorka caly czas opisuje bohaterke w taki sposob jakby przezyla traume w przeszlosci co tak naprawde jest nieprawda. Po za tymi dwoma szczegolami dalej bylo ok.
Dawid pokazuje, ze nie jest takim arogantem na jakiego wyglada, w zyciu spotkalo go wiele zlego, dlatego jest taki zimny dla kobiet i nie wierzy w milosc.
Cala akcja dzieje sie w slonecznej Hiszpanii, poznajemy dobrze dwie przyjaciolki Dominiki i przyjaciol Dawida.
Koniec smutny i bolesny i tak szybko sie skonczyl, uwazam ze autorka przez ten szybki koniec zmarnowala potencjal ksiazki, nie wyjasnila do konca calej sytuacji z Tomkiem i Wiktoria (przyjaciele glownych bohaterow). Tak wiele poswiecila uwagi ich zwiazkowi, a na koncu potraktowala po macoszemu, szkoda.
Jednak mimo wszystko...

Andżelika | 2018-09-16
Przeczytana: 15 września 2018

pełna recenzja na blogu
https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2018/09/69-pynac-ku-przeznaczeniu-book-tour-z.html pełna recenzja na blogu

(...)Pierwsze moje skojarzenia, gdy zaczęłam czytać książkę, to paradokumnet "Pamiętniki z wakacji". Pewnie dlatego, że narracja jest prowadzona w pierwszej osobie przez Dominikę. Młode dziewczyny wyjeżdżają na upragnione wakacje do Hiszpanii. Zachłystują się wolnością i egzotycznym klimatem kraju. Jednakże im lepiej poznawałam losy bohaterek, tym bardziej pochłaniała mnie ich przygoda wakacyjna. Dominika, która jest główną postacią tej powieści, przeobraziła się z gąsienicy w motyla. Byłam świadkiem przemian jakie zachodziły u Dominiki. Z dziewczyny zahukanej, niepewnej swej wartości, żyjącej w cieniu przebojowej przyjaciółki, z bagażem trudnych doświadczeń z dzieciństwa staje się osobą pewną siebie, wytrwale dążącą do celu. Przemianę tę zapoczątkował Dawid, którego dziewczyna spotkała na wakacjach. Początkowo chłopak uchodził za...

Vivre | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Lektura w sam raz na teraz. Nastraja wakacyjnie, aż samemu chce rzucić się wszystko i pojechać do Hiszpanii :D Brak przynudnawych krówkowych opisów, co zdecydowanie wybija na plus, aczkolwiek nie obyło się bez zgrzytów.

Pierwszy facepalm zaliczyłam, kiedy to Dominika, ani Dawida nie znając, ani praktycznie z nim nie rozmawiając(!) oznajmia, że się zakochała. No ni to mądre, ni logiczne, aż mi się skojarzyło z tymi wszystkimi Fan Fiction krążącymi po internetach. Trochę się tym zraziłam, no ale polecałam dalej i, muszę przyznać, że całkiem, całkiem się bawiłam ;) Bohaterowie nieco szablonowi, ale sympatyczni w swojej prostocie. Dominika, co prawda nie wpisała się na moją listę ulubionych bohaterek, z racji ciągłych wahań nastrojów i momentami nielogicznych do kwadratu zachowań, ale większych grzechów zarzucić jej nie można. Dawid, początkowo irytujący ''hiszpański książę'', z czasem wyszedł na ludzi ;P

Mam natomiast baaaardzo mieszane uczucia co do zwrotu akcji z końcówki...

Marlena | 2018-07-15

"Płynąc ku przeznaczeniu" to powieść obyczajowa.
Dominika to przeciętna studentka, która wraz z dwiema przyjaciółkami wyjeżdża do Hiszpanii, by odpocząć na zasłużonych wakacjach. Bohaterka na miejscu poznaje Dawida – polskiego ratownika, do którego od pierwszej chwili czuję nieodparty pociąg. Chłopak początkowo nie zachowuje się zbyt dobrze w stosunku do Dominiki, jednak w pewnej chwili stan ten ulega zmianie. Opryskliwość i egoizm zamieniają się bowiem w prawdziwe uczucie.
Nieważne, czy wierzycie w przeznaczenie czy też nie. Powieść skłoni was do przemyśleń w temacie ludzkich losów, a także wzruszy poprzez dobrze nakreślone tło miłosne. To także książka ukazująca moc prawdziwej przyjaźni i jej bezcenną wartość.

Anna-mojeksiążki | 2018-05-26

Płynąć ku przeznaczeniu to powieść niezwykle głęboka i skłaniająca do refleksji. Pozornie lekka wakacyjna historia kończy się dramatem, który każe nam się zastanowić, co w życiu jest ważne. Książka jest mądra i głęboka, choć dość przewidywalna. Napisana lekko , bardzo przyjemnym w odbiorze językiem.

Dominika jest studentką, która z przyjaciółkami wyjeżdża na wymarzone wakacje do Hiszpanii. Dziewczyna zapracowała na te wyjazd i bardzo na niego czekała. W jej domu się nie przelewa od kiedy ojciec na skutek wypadku stał się inwalidą i cały dom znajduje się na głowie mamy. Są jednak kochającą się rodziną, która ceni wartości, a nie tylko pieniądze.
Hiszpania jest egzotyczna i przepiękna - z miejsca urzeka polskie studentki, które czerpią z wyjazdu na maksa. Bawią się, smakują kuchnię, chłoną widoki i odpoczywają.
W oko Dominiki wpada przystojny Polak, Dawid, który jest ratownikiem medycznym. Chłopak jest bardzo opryskliwy i docina dziewczynie, kiedy tylko może, a w dodatku zawsze są...

Hanna | 2018-05-21

Dominika Linkler pochodzi z małej wioski. Na co dzień studentka filologii angielskiej, zaś po godzinach kelnerka w stołówce. Wspólnie ze swoją współlokatorką - Weroniką i przyjaciółką Kasią, postanawia wyjechać na wakacje marzeń - do Hiszpanii. Tam poznaje niesamowicie przystojnego instruktora pływania - Dawida Sztonara. Chłopak momentalnie staje się obiektem westchnień Dominiki oraz ucieleśnieniem jej najskrytszych marzeń. Jednak Dawid, swoją postawą i opryskliwym zachowaniem daje jasno do zrozumienia dziewczynie, iż nie jest nią zainteresowany. Lecz to tylko pozory. Z czasem Dominika nawiązuje nić porozumienia z Dawidem. Chłopak otwiera przed dziewczyną swoją duszę. Mówi o najgorszych przeżyciach i traumatycznych wydarzeniach. Zaś Dominika otwiera się na nową relację, która być może przerodzi się w coś silniejszego. Czy dadzą sobie szansę na zbudowanie związku? A co jeśli, jeszcze niejednokrotnie ich znajomość zostanie wystawiona na próbę? Czy są sobie przeznaczeni? O tym...

Hovering | 2018-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kolejka

Przeznaczenie każdego z nas to wielka niewiadoma. Los, żonglując wiedzą, której nie chce nam udostępnić przed czasem, rzuca pod nasze nogi kłody i patrzy z założonymi rękami jak radzimy sobie przy kolejnych problemach. Czasami otrzymujemy coś niezwykle cennego, co prowadzi nas przez życie w złagodzonej wersji - miłość, z którą wszystko jest łatwiejsze. Co jednak, gdy zderzy się ona z prawdziwą rzeczywistością? Przekonała się o tym bohaterka powieści Weroniki Tamali.

Dominika, bohaterka i narratorka powieści, to dziewczyna przypominająca każdego z nas. Prosta, skromna studentka z całą masą niespełnionych marzeń i nadziei na przyszłość niemal od pierwszej strony łapie pozytywny kontakt z czytelnikiem i zaprasza go do swojej historii otwarcie opowiadając o własnych problemach. Jej kreacja i osobowość bardzo przypadły mi do gustu, ale to co przekonało mnie ostatecznie do dziewczyny to szczere spojrzenie na świat - doskonale wiedziała, kiedy należy walczyć o swoje, a kiedy odpuścić by...

Monika Przybyło | 2018-08-16
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Trzy studentki wyjeżdżają na urlop do gorącej Hiszpanii. Jeszcze przed wyjazdem, planują szaleństwo i dobrą zabawę, nieświadome tego, że będą to wakacje ich życia. Kasia i Weronika bawią się w najlepsze, podczas kiedy ich trzecia towarzyszka (Dominika) ucieka przed zauroczeniem. Chłopak, który wpadł jej w oko jest jakiś opryskliwy, chamski, a poza tym ma już dziewczynę. Szybko jednak okazuje się, że to tylko maska przywdziana na twarz, za którą Dawid skrywa głęboki żal. Dzięki Dominice jego prawdziwe oblicze wychodzi na jaw, ale mimo wszystko Dawida nadal prześladuje przeszłość.

Bardzo przyjemna wakacyjna historia, pełna słońca i gorących plaż Hiszpanii. Bardzo lekkie pióro pani Weroniki sprawia, że książkę łyka się raz dwa. Bohaterowie są ciekawie wykreowani. Barwni, wielowymiarowi. Kilka retrospekcji nadało im ciekawy wspomnieniowy charakter. Przyznam, że zabrakło mi trochę Tomka w fabule. Gdybym lepiej poznała tego bohatera, jego tajemnica zszokowałaby mnie o wiele bardziej...