Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu.
psy, schronisko
ciociaebi

Miłośnicy psów z pewnością będą zachwyceni nową książką Agaty Widzowskiej. Jest to wzruszająca historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch, wyrusza więc na jego poszukiwanie, napotykając przy okazji na przeróżne przygody. Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części „Psierocińca” lub też jako zupełnie osobne opowiadanie. Seria „Psierociniec” to...

Seria „Psierociniec” to wzruszające, uczące empatii i wrażliwości (nie tylko wobec zwierząt) książki. Doskonały pretekst do rozmów z dziećmi o odpowiedzialności za domowe zwierzęta. Lektura, która wspomaga rozwój emocjonalny.

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl

korcia | 2018-07-29
Przeczytana: 24 czerwca 2018

To opowieść z morałem, mnóstwem przygód i treści. Dzieci mają okazję wczuć się w sytuację zwierząt, również tych, które dopiero szukają swojej rodziny. Jest to historia o miłości, przywiązaniu, ale też o wybaczaniu.

Obie z Aurelką gorąco polecamy kolejną część „Psierocińca” tym najmłodszym i tym nieco starszym. To świetny pomysł na prezent dla maluchów! Jesteśmy też niezmiernie ciekawe dalszych części tej serii. W Psierocińcu zaszły spore zmiany, ciekawe co będzie dalej.

AnnaSikorska | 2018-04-04

Utrata węchu jest jedną z najprzykrzejszych rzeczy, jaka może spotkać każdego z nas. Od niego zależy to, czy czujemy smak potraw, właściwie reagujemy na otoczenie. Brak sygnałów zapachowych może sprawić, że będziemy pachnieć nieświeżo i nie będziemy tego czuć, przez co nie zadbamy o właściwą higienę. Jeszcze poważniejsze konsekwencje taka strata ma dla psa, którego życie toczy się wokół zapachów. Bez sprawnego nosa nie może wyczuć smakołyków, rozpoznać terenu, a nawet prawidłowo odczytać intencję innych psów, a przez to nie wie, kiedy powinien być przyjazny, a kiedy agresywny. Tak było właśnie w przypadku Budzeła, który z powodu braku węchu stracił dom, a dla psa utrata rodziny jest tak samo zła, jak brak umiejętności rozpoznawania zapachów.
Zacznijmy jednak opowieść od początku. Razem z rodziną mieszkały dwa psy: Budzeł i Śpiocheł. Pierwszy był okrąglutki, kudłaty i ciągle odpoczywał. Śpiocheł natomiast jest całkowitym przeciwieństwem swojego kompana: chudy, długi, a do tego...

Puchatka | 2018-07-17
Na półkach: 2018, Przeczytane

"Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu" autorstwa Agaty Widzowskiej to druga z serii książeczka dla małych miłośników czworonożnych przygód. Muszę przyznać, że pisarka zdobyła nasze serducha – uwielbiamy, po prostu uwielbiamy te niedługie, ale treściwe opowieści, które poruszają szalenie ważne tematy, ale w sposób przystępny dla małych czytelników.

Tę książkę można śmiało czytać jako luźną kontynuację "Psierocińca" (schronisko pojawia się w treści), ale z powodzeniem można ją uznać za zupełnie odrębną opowieść, w którą można wejść bez znajomości pierwszej części. To psia przygoda na wysokim poziomie – taka trzymająca w napięciu! To również wędrówka po wartościach, a poszukiwanie zdolności wąchania nie jest tu jedynym, co odnajdziemy.

Oczywiście mamy tu do czynienia z psimi bohaterami. W pewnym domku mieszka sobie Budzeł (zawsze wszędzie go pełno, jest pierwszy do wszystkiego, ruchliwy i mocno pobudzony) oraz Śpiocheł, jego leniwy, lubiący sobie pospać przyjaciel. Pewnego...

grejfrutoowa | 2018-04-22

Budzeł i Śpiocheł to dwa psiaki, które bardzo się różnią. Gdy pewnego dnia leniwy Śpiocheł zauważa, że jego kolega nie wstaje, jest zaniepokojony. Okazuje się, że Budzeł stracił węch. To prawdziwa tragedia – nie czuje zbliżającego się do siebie kota, nie daje rady wywąchać kości, nie może znaleźć kreta. Budzeł postanawia poszukać węchu i ucieka z domu. Czy pies odzyska utracony zmysł?
Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu Agaty Widzowskiej to drugi tom serii pod tym samym tytułem. Książki opowiadają o psach, które w różny sposób trafiają do schroniska. Części można czytać osobno, pojawia się w nich pies, który już wcześniej występował w serii, jednak nie ma znaczenia, od którego z tomów zaczniemy.
Książka jest ciekawą opowieścią, w której głównymi bohaterami są zwierzęta. Oczywiście ludzie też się pojawiają, jednak to psy grają tu główną rolę. Tym razem poznajemy przygodę Budzeła, który stracił węch. Szukając zmysłu, przytrafia mu się wiele niecodziennych zdarzeń. W...

CzasemTakJest | 2018-06-10

Uczenia swego dziecka empatii i szacunku do zwierząt nie jest prostym zadaniem. Na szczęście autorzy wiedzą, jakie to trudne i wychodzą do nas, rodziców na przeciw, pisząc cudowne powieści, a niektóre nawet z punktu widzenia zwierzaka :). Taką właśnie lekturą jest "Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu".

Remik to piesek poeta, który w swym psim życiu wiele przeszedł, ale największą rzeczą dla niego był pobyt w schronisku dla zwierząt... ale o tym przeczytaliście już w poprzedniej części. Obecnie Remik ma rodzinę, którą bardzo kocha i jego życie jest ustabilizowane. Największym przyjacielem Remika jest inny piesek, Budzeł. Wszystko wydawać by się mogło, idzie w dobrym kierunku, gdyby nie pewien poranek, w którym Remik uświadamia sobie, że...stracił węch! Oba zwierzaki niewiele myśląc postanawiają wyruszyć na jego poszukiwania i nie byłyby sobą, gdyby podczas wyprawy nie spotkała ich cała masa przygód.

Pięknie wydana książeczka w twardej oprawie jest idealną pozycją dla...

Magda | 2018-05-09
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

“Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu.” to cudowna książeczka dla najmłodszych wielbicieli czworonogów. W pewnym sensie jest kontynuacją poprzedniej książki autorki pt. “Pserociniec”, ale Budzeł i jego przygody są zupełnie nowym wątkiem, a kluczowe fakty na temat Psierocińca zostały sprytnie wyjaśnione i wkomponowane w opowiadaną historię.
Recenzja w całości: http://mamao.pl/poszukiwaniu-straconego-wechu/

Petra | 2018-06-05